Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

A masz porównanie Mommentum do HD600?

 

 

Nie mam takiego porównania .

 

Nie jestem pewien czy HD600 z Ipad-em lepiej zagrają ale ich nie znam więc nie dyskutuje.

W Momentum masz wymienny kabel ze sterowaniem i mikrofonem do iPhone-a . Po za tym Momentum są bardziej mobilne ale i rownież wygodnie okrywają uszy. Naturalna skóra jest b.przyjemna i mieciutka :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amstaff23 , znalazłem opinie osoby która kupiła słuchawki HD600 do IPod-a. Całkowicie sie ona pokrywa z moimi przypuszczeniami.

 

http://forums.audioholics.com/forums/cd-dvd-blu-ray-misc-hardware/33067-sennheiser-hd-600-ipod-%3D%3D.html

 

HD 600 maja b.wysoką impedancję i potrzebują one dobrego wzmacniacza aby z nich wyciągnąć dobre brzmienie. Zrobisz jak uważasz :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam sie jeszcze, czy PianoCraft wystarczylby do właściwego napędzenia HD600?

 

Jakoś by to zagrało i pewnie nie lepiej niz w przypadku podł.Momentum , zeby potencjał HD600 wykorzystać potrzeba wzm. z górnej półki a najlepiej przedwzmacniacz sluchawkowy.

 

Wyjście sluchawkowe w Pianocrafcie to budżetowa elektronika .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz moze narazie wstrzymaj sie z kupnem suba od mezzo.

 

Dojda Mordy w Szortach z numerem 6 sam ocenisz czy basu Ci brakuje czy jest go wystarczajaco.

 

Piorek podpiol pod Tannoy Definition d500 drugi gramofon Thorens td 280 mk4 i zupelnie inaczej brzmi niz jego thorens pierwszy.

 

abd30efb73752.jpg

 

Paweł , mam nadzieje że basów w Mordach jest ciut więcej niż w np. Mercury M1

 

spokojnie ma mercury m1 jest o wiele mniej basu niz mezzo 6 :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz moze narazie wstrzymaj sie z kupnem suba od mezzo.

 

Dojda Mordy w Szortach z numerem 6 sam ocenisz czy basu Ci brakuje czy jest go wystarczajaco.

 

Paweł , mnie sie z tym subem nie spieszy ale myśle ze sie jednak przyda...Mordy docelowo bedą sobie popierdywac na kómpakcie i TV w dużym pomieszczeniu w dodatku połączonym sporym przedpokojem.

 

Póki co żadnej oferty na uzywany Mezzo sub nie ma a wygląda tak

 

Mezzo9_2.jpg

 

 

 

 

Piorek podpiol pod Tannoy Definition d500 drugi gramofon Thorens td 280 mk4 i zupelnie inaczej brzmi niz jego thorens pierwszy.

 

 

Piotrek juz podjął decyzję co do D500 ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupie od niego tego Thorensa do 3 go zestawu stereo: Tannoy cherry + wzmak lampowy

 

Piotrek juz podjął decyzję co do D500 ?

 

Bardzo mu sie spodobaly, d500 zrobily na nim ogromne wrazenie, robil odsluchy wszystkiego i podjalby decyzje na Tak ale niesety finansowo nie wyrobi na ta chwile...

 

Moze w przyszlosci sprzeda kef q75 i zanabedzie d500

 

 

Lukasz sporo za ten sub mezzo, ciekawe co tam w srodku jest ze takie koszty

 

Bartek gdy dojdzie sprzet daj znac, z tymi kurierami jest roznie

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paweł , czyli rozumiem ze 2gi komplet d500 ta holenderka ma wciąż do sprzedaży ??????

 

 

 

 

Lukasz sporo za ten sub mezzo, ciekawe co tam w srodku jest ze takie koszty

 

Piszą ze jest niesamowity ;) Być moze trzeba im zaufać :)

 

Paweł , dzisiaj po dłuższej przerwie rozruszalem mojego Thorensa

 

Zapuscilem

 

JEAN-MICHEL%20JARRE%20Concerts%20In%20China%20LP%20Vinyl%20Record%20Album.JPG

 

Wiele świetnych płyt mi kupiłeś ale ten to coś wspaniałego na vinylu. Najlepszy moim zdaniem koncert Jarre-a ...Wiele razy go słuchałem i wciąż coś nowego odkrywam.

 

Dzięki Ci za tą pozycję , jestem skłonny nawet to zdublować gdyż nie ma ten krążek lekko :) A tak w ogóle to co tam w vinyl shopie słychać ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , czyli rozumiem ze 2gi komplet d500 ta holenderka ma wciąż do sprzedaży ??????

 

tak, dalej ma je w sprzedarzy

 

te ktore od niej kupilem beda stalu u Piotrka do maja gdys dopiero wtedy zjezdza do Polski

 

nie jestem samochodem tutaj i wracam dopiero do Polski 9 lutego na 2, 3 tygodnie

 

lepiej dla mnie bedzie gdy d500 zostana na ta chwile w NL gdyz jestem czesciej w tym kraju

 

Wiele świetnych płyt mi kupiłeś ale ten to coś wspaniałego na vinylu. Najlepszy moim zdaniem koncert Jarre-a ...Wiele razy go słuchałem i wciąż coś nowego odkrywam.

 

rewelacyjny koncert, czesto leci u mnie rowniez

 

Dzięki Ci za tą pozycję , jestem skłonny nawet to zdublować gdyż nie ma ten krążek lekko :) A tak w ogóle to co tam w vinyl shopie słychać ?

 

Jaap ten koncert ma jeszcze w szopie... bede u niego we wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, a czy ja dobrze kojarzę, ze Ty masz/miałeś nauszne Bose?

Jeśli tak - możesz je porównać do Momentum?

 

Ja dziś nie znalazłem ich do odsluchu, może jutro. Kupiłem na pocieszenie żonie douszne Harman Kardon NI :) fajnie grają, ale do moich Bang&Olufsen podejścia nie mają żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk, a czy ja dobrze kojarzę, ze Ty masz/miałeś nauszne Bose?Jeśli tak - możesz je porównać do Momentum?

 

 

 

 

Posiadam jeszcze BOSE AE2 . Przeznaczyłem je do sprzedazy i niebawem wystawiam na aukcję

 

 

7427580470_d7de7cd1de_z.jpg

 

 

Słuchawki Bose AE2 grają ciepło. Bas jest dominujący ale na szczęście dosyć szybki . Niezłe są do rocka ale np. w muzyce elektronicznej wypadaja słabiej ze względu na gorszy detal. Podsumowując grają typowo dla Bose czyli "efekciarsko".

 

Sennheiser Momentum grają jaśniej , krystalicznie i duzo lepiej słychać detale ...Bas jest też tak mocny jak w Bose ale bardziej precyzyjny , schodzi nisko ale tylko wtedy kiedy trzeba i nie dominuje.

 

Momentum to klasa wyżej niż AE2 , cena też jest całkiem inna.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@yagoolar, zrobiłem fotki schematów :)

https://picasaweb.go...feat=directlink

https://picasaweb.go...feat=directlink

daj znać jaka lampa najlepiej zagra :)

 

Pod jaką lampę to było projektowane i pod jaki przetwornik?

 

Amstaff23 , znalazłem opinie osoby która kupiła słuchawki HD600 do IPod-a. Całkowicie sie ona pokrywa z moimi przypuszczeniami.

 

http://forums.audioh...00-ipod-==.html

 

HD 600 maja b.wysoką impedancję i potrzebują one dobrego wzmacniacza aby z nich wyciągnąć dobre brzmienie. Zrobisz jak uważasz :idea:

 

Napisałem parę postów wyżej na ten temat, a Luk swoje. Jedna osoba, ktora wpisała, że nie nie podoba jej się dźwięk z HD600 napędzanych z iPODa. Nie dyskutuję o gustach.

Poniżej opis pomiarów przy współpracy HD600 z różnymi urządzeniami. Poczytajcie. Jestem inżynierem ale także wykształconym muzykiem (wiolonczela). Wiem, jak brzmi orkiestra i wokal na żywo.

 

Re: Sennheiser HD 600 Audiophile Headphone Discussion Thread

 

 

 

Quote:

chashint wrote: viewpost.gif

I have the Creative Aurvana Live headphones which I am very pleased with.

Over the last year I have been using headphones quite a bit and have decided I want an over the ear headphone instead of the on ear style I have now.

So in the next week or so I am fixin' to buy myself new headphones.

In the meantime I have been scouring the Internet for reviews and information.

The HD600 seems to be a universally loved product, and this review is in full agreement.

However this is the only review I have seen that indicates these headphones can be used with a portable device.

At least on paper with a nominal impedance of 300 ohms it does not look like these will work very well with something like an iPad. I would like clarification on this point because I will be using an iPad and/or an AVR to drive what ever I end up getting.

If driving high end headphones with an iPod is just something the audiophile community frowns on verses actually producing poor sound I would like to know.

 

By "Drivable with portable media devices," I meant you can get a solid listening level and they still sound good. With the HD 600s, I measure an SPL level of 88 to 90 dB on one side with a loud rock track at maximum volume, with no obvious distortion or degradation in sound quality. This was tested on a Samsung Galaxy Nexus smartphone, on a budget Acer laptop, and on an iPad 3. If there was any serious sacrifice in the sound quality, they would not pass this test.

 

That is certainly not the loudest the 600s will go, nor will they be at their audiophile best for discriminating listening. For ear-cracking volume and the best possible fidelity, a good headphone amp is a must. That said, if you have them along on a trip and decide to run them on your iPad, and you are not in super-picky listening mode, they will still sound very good.

 

Thanks for your question. I will add some clarification to the writeup.

 

Last edited by AudiocRaver; 12-24-12 at 12:56 AM.. Reason: spell correction

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jaką lampę to było projektowane i pod jaki przetwornik?

To jest preamp Nr3 pkrecz'a z forum audiostereo:

tu linki do tych samych dokumentacji:

http://www.audiostereo.pl/lampowy-wzmacniacz-sluchawkowy-diy_22275.html/page__st__870#entry990834

Czyli projektowany pod e88cc a moje DAC'e to PCM61P

PCM61.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem parę postów wyżej na ten temat, a Luk swoje. Jedna osoba, ktora wpisała, że nie nie podoba jej się dźwięk z HD600 napędzanych z iPODa. Nie dyskutuję o gustach.

 

 

Yagoolar , o nie najlepszej współpracy HD600 z urz. przenośnymi mówią też inne testy jak np.

 

http://reviews.cnet...._7-6899581.html

 

The bad: ... not the best solution for portable listening...

 

Coś w tym jednak musi być :idea:

 

Może nie największe ale jako takie doświadczenie praktyczne ze słuchawkami mam...Z ciekawosci jednak wczoraj poczytałem sobie o współpracy HD600 z przenośnymi odtwarzaczami i z opinii i testów na necie różowo to nie wygląda ...Nie jestem jednak tym wcale zaskoczony :idea:

 

Niemniej oczywiście warto a nawet trzeba osobiście zrobic testy jeżeli jest taka możliwość a nóż okaże się że się spodoba wbrew inaczej twierdzącym obiegowym opiniom :idea:

 

 

Do domowego audio z porządnym wzm. albo lepiej słuchawkowym preamp-em wcale bym sie nie zastanawiał i kupiłbym HD600 , Ty je poleciłeś i są to na pewno doskonałe słuchawki.

 

Do Apple wolę Sennheiser Momentum .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz ze wzmacniacza słuchawkowego zrobić stopień bufora do DAC?

nie, to tylko myląca nazwa tematu :P tam są różne projekty płytek zamawiane i jedną z nich jest też słuchawkowy :) W zasadzie tak: płytka zasialania dokładnie taka jak w tamtym schemacie, płytka stopnia lampowego: http://www.audiostereo.pl/lampizacja-pcb_49781.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yagoolar , zastanawiam sie czy wystarczy mocy lampy VTL ST 85 do Tannoy D500 które ponoć doskonale nadają sie do tube amps.

 

 

http://www.hnny.nl/archief_tannoy/definition/brochure_eng.pdf

 

 

Ciekaw jestem tez jak Artoamp 150 by współpracował z tymi mocnymi Dual Concetricami

 

http://bestaudio.pl/hi-fi-stereo-kino-domowe-ekrany-projekcyjne/artora/produkty/470-artora-artoamp-150-wzmacniacz-zintegrowany.html

 

 

Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...