Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie w koncu zapodalem do sypialni PianoCrafta i powiem, ze naprawdę przyjemnie to gra i do takiej roli nadaje się wyśmienicie. Szczególnie, ze ma wbudowane wejście na iPhone'a, więc mam na miejscu cała swoją bibliotekę, a do tego naładowany telefon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie w koncu zapodalem do sypialni PianoCrafta i powiem, ze naprawdę przyjemnie to gra i do takiej roli nadaje się wyśmienicie. Szczególnie, ze ma wbudowane wejście na iPhone'a, więc mam na miejscu cała swoją bibliotekę, a do tego naładowany telefon :)

 

Ja osobiście lubię i polecam pianocrafty. Fajnie grają z B&W 685

 

10486_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nie chcialbym rozstawac sie z Mordaunt Short gdyz ta prawie 30 kg kolumna potrafi naprawde zadziwic.

 

Jesli te giganty Definition d500 zagraja tak jak przypuszczam, mordaunty jestem w stanie odsprzedac Tobie.

 

Z rotelem nie rozstaje sie, gdyz pod Definition podpinam koncowke mocy najlepiej tez Rotela,

 

134a.jpg

 

sam wzmak moze miec lekki problem...

 

 

Wszystko okaze sie wieczorem... po odsluchu

 

Tannoy%20D500_3.jpg

 

Dam oczywiscie znac. Dzieki za rozmowe stary!

 

Do uslyszenia wkrotce

 

P.S. jezeli chodzi o wzmak Rotela poszukam na marktplatz,

 

Jezeli chcesz kupic ten sam model Rotela ktory posiadam ja i Piotrek tutaj na marktplaatz ktos sprzedaje.

 

http://www.marktplaa...previousPage=lr

 

wieczorem zapytam goscia o cene i ewentualnie jesli wsio bedzie ok moge sciagnac Ci ten model do Polski.

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz nie chcialbym rozstawac sie z Mordaunt Short gdyz ta prawie 30 kg kolumna potrafi naprawde zadziwic.

 

 

 

 

Nie ma problemu ... Dostałem info od dystrybutora

 

 

:icon_arrow: PW

 

 

 

 

 

 

 

Jezeli chcesz kupic ten sam model Rotela ktory posiadam ja i Piotrek tutaj na marktplaatz ktos sprzedaje.

 

http://www.marktplaa...previousPage=lr

 

wieczorem zapytam goscia o cene i ewentualnie jesli wsio bedzie ok moge sciagnac Ci ten model do Polski.

 

Ok. Super.

Może być ten sam gdyż to sprawdzony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definition gra u mnie. Detal zajebisty !!!

 

 

Paweł , moje gratulacje . Pisz , rób zdjęcia , filmy z odsłuchu itd. :)

 

Mezzo 6 juz zamówione :rolleyes: Myślę że powinieneś sobie je zatrzymać biorąc pod uwagę ich mozliwości , nietuzinkowość i rewelacyjny stosunek cena/jakość. Mimo że niestety Mordaunt produkuje w CHRL zresztą tak jak inni brytyjscy producenci to nadal trzyma jakość.

 

 

Narazie będą stały obok AV S1 i będą do nich porównywane na tym samym wzmacniaczu.

 

Za jakiś czas powędrują gdzie indziej i dlatego szukam do nich elektroniki ... Jeżeli swietnie zagraja z artoamp 150 to może je tak zostawię a do Audiovector S1 zapodam lampę i będzie to grało tylko i wyłącznie z gramofonem :idea:

 

Yamaha Pianocraft + B&W 685 idą do sprzedaży.

 

A mnie pieprznęło 350V podczas uruchamiania wzmacniacza. Trochę mnie spięło :wacko:

 

Ojj joj joj . Ucierpiało coś więcej po za Tobą ? ;)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz, Bartek dzieki!

 

Lukasz mialem Ci pisac ze moglbym odsprzedac... Mordaunt Short za polowe tego co Polski przedstawiciel Ci zaoferowal... gdyz dzis z Piotrkiem odsluchuje Tannoy Definition d500 i jestem pod ogromnym wrazeniem.

 

 

Detal zajebisty ...!

 

Laska zaplacila pare lat temu ok. 2,2 tys e tj okolo 9 tys zl za nowe. Malo tego miala caly zestaw Definition d500 x2, Definition d300, D 700, d750 + sub a to ogromny koszt za nowy caly zestaw...

 

Generalnie sprzedaje caly sprzet wraz z domem, gdyz uciekaja wraz z rodzina na karaiby i tam planuja zostac.

 

Piotrek jeszcze sie waha co do d500, gdyz musi posluchac troche moich...

 

na poczatek jedno foto, laduja sie akumulatorki do aparatu

889798394d2b3.jpg

 

niebawem wrzuce filmik, nie bedzie potrzebna koncowka mocy, Rotel podola!

 

Definition szczeka detalami !!!

 

Yamaha Pianocraft + B&W 685 idą do sprzedaży.

 

Nie kupuje narazie nic. D500 zarznelo moja leb, jak pieknie i wspaniale graja!!!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel , jak niskie chodza ? Generalnie jaka czujesz roznice miedzy Mezzo a d500?

 

Lukasz mialem Ci pisac ze moglbym odsprzedac... Mordaunt Short za polowe tego co Polski przedstawiciel Ci zaoferowal... gdyz dzis z Piotrkiem odsluchuje Tannoy Definition d500 i jestem pod ogromnym wrazeniem.

 

Mysle ze cene dali mi niezla ...Pasowal mi tez czarny kolor...Od jutra beda mi je wygrzewac.

 

Wydawalo mi sie tez ze nie koniecznie chcesz sie pozbyc swoich :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barwa mezzo jest zupelnie inna. d500 dopieszczaja kazdy detal, przedluzaja go,

 

graja tak ze jakby koncert sie juz skonczyl artysta zszedl ze sceny a ja wciaz slysze dzwieki po nim, wciaz mi w uszach brzmia...

 

po za tym uwazam ze zastosowany w d500 dual concentric to rewelacyjna sprawa. Glos wycieka z glosnika, wychodzi i rozprzestrzenia sie ..

 

Basik jest wystarczajacy, choc Piotrek przyzwyczail sie troche do Kef Q75 a tam basu co nie miara... i stwierdzil ze dla niego w d500 malo mu. ... dla mnie jest wystarczajacy!

 

zaraz nagram filmik i foto...

 

!!! Detal jest zajebisty! Wyeksponuja nawet nieswiezy oddech realizatora dzwieku!!! :D

 

9fcab466eeb50.jpg

 

5bc1aedcfa9ec.jpg

 

075177c210229.jpg

 

Wydawalo mi sie tez ze nie koniecznie chcesz sie pozbyc swoich

 

Lukasz pisalem wczesniej, podejme decyzje po odsluchu tannoya, jesli nie jestes na kupnie moich to zostawie sobie. Moje sa w 100% sprawne tyle ze tam jest wgniecienie gwizdka i ta rysa. Nie przeszkadza to w odsluchu.

 

Jesli jednak jestes na kupnie moich mezzo i mozesz anulowac tamte z Lodzi to nie ma sprawy!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesli jednak jestes na kupnie moich mezzo i mozesz anulowac tamte z Lodzi to nie ma sprawy!

 

Nie bardzo...Mordaunt to prawdziwa egzotyka w Polsce , zaplacilem i sciagaja specjalnie dla mnie . Stad pewnie i spory upust.

W dodatku czarne mi najbardziej pasuja.

 

Pawel , w Mezzo miales wiecej basu na Rotelu niz teraz na d500 ? Testowales na roznych drutach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel , w Mezzo miales wiecej basu na Rotelu niz teraz na d500 ? Testowales na roznych drutach ?

 

 

Moim zdaniem maja na podobnym poziomie. W Definition jest walka o detal, piekna scena, piekne wykonczenie detali, pietnowanie kazdego detalu, ale Piotrkowi tutaj w d500 brakuje troche basu...

 

Jemu to wszedzie brakuje hehehhe

 

zaraz filmik...

 

kable byly van den hul magnum i van den hul royal...

 

na magnum lepiej wyrazniej

 

Lukasz tu jest adres do linka filmik 30 sekundowy, niestety za duzo nie widac, pozna pora jest, aparat tez fatalnie zgrywa dzwiek, mozesz tylko przypuszczac ale jakosc taka sobie, po za tym cicho nagrane jest

 

 

http://hostuje.net/f...292da45ef2743fc

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem maja na podobnym poziomie. W Definition jest walka o detal, piekna scena, piekne wykonczenie detali, pietnowanie kazdego detalu, ale Piotrkowi tutaj w d500 brakuje troche basu...

 

Jemu to wszedzie brakuje hehehhe

 

zaraz filmik...

 

kable byly van den hul magnum i van den hul royal...

 

na magnum lepiej wyrazniej

 

Ja osobiscie wole lekki niedostatek basu niz ma go byc za duzo. AUDIOVECTOR S3 tak walil basem (meczace na dluzsza mete) w moim pomieszczeniu ze najlepszym wyborem okazaly sie podstawkowe S1... Na poczatku czulem lekki niedostatek basu ale wymiana druta na P.S.C ciuletto wszystko zalatwila ...O wiele lepsza kontrola basu ktory zaczal schodzic rewelacyjnie nisko. Zyczyl bym sobie zeby Mezzo 6 tez tak z niskimi schodzily . Moze i beda bo to podlogowce przeciez :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyczyl bym sobie zeby Mezzo 6 tez tak z niskimi schodzily . Moze i beda bo to podlogowce przeciez

 

wiesz co z mezzo troche narzekalem na poczatku wlasnie na bas,

 

W Mezzo 6 srednica jest swietna, glos wyrazny, czysty bardzo dociera ...

 

W Definition jest podobnie...

 

 

 

 

spadam z sieci Lukasz do jutra

 

poszedl jeszcze na sam koniec

 

cover.jpg

 

Tannoy d500 wali detalem... welcome to the machine.... :bowdown: :bowdown:

 

 

dobranoc

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@yagoolar, fajne, fajne, ale pochwal się wzmacniaczem :)

 

 

Ja dzisiaj postanowiłem pójść z pierwszą lampą na skróty i kupiłem zestaw do lampizacji CD :P:D

Jeszcze kilka drobiazgów do obliczenia, polutowania i przede wszystkim wybór lamp :):rolleyes:

Wzmacniacz nie skończony - na razie wywaliłem do śmieci 4 lampy Special Quality, bo w ogóle nie płynął przez nie prąd. Cóż. Se la waj, jak mówią Kanadyjczycy. Myślę że jutro pojutrze się pochwalę.

 

Słusznie, że kupiłeś. Rzuć link do schematu, to powiem Ci jakie lampy będą najbardziej opowiednie.

Edytowane przez yagoolar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki są forumowe z tego lub następnych wątków(raczej następnych,bo w tym PCB zasilania jest inna): http://www.audiostereo.pl/lampizacja-pcb_49781.html sam schemat WK-WA wzięty jest z http://www.audiopit.ugu.pl/pcb.html -> Lampizacja WK-WA/SRPP

 

ok, już wszystko wiem, schematy wkleję jak dojdzie przesyłka, są dołączone w formie papierowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie znacie kogoś, kto chciałby łyknąć cały zestaw (5.0) Jamo s606 ?

Cenowo myślę, że się dogadamy :)

 

Parcie mam na te Tannoy'e straszne, ale nie mam miejsca trzymać tyle sprzętu, więc muszę najpierw swoje sprzedać....

Stan, rzekłbym, idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien drugi odsluchu Tannoy Definition d500!

 

Parcie mam na te Tannoy'e straszne

 

Bierz i uderz w serie Definition z mojego polecenia. Te konstrukcje: slad i wyraz po nich -> przemawiają mocno!

 

Walcza o detal potem go podciagaja, dopieszczaja i przedluzaja. Tworza wspaniala scene. Moze maja troche mniej basu niz kefy, ale wlasciwie to wystarczajaca jest.

 

za nowe trzeba w Polsce zaplacic 8 - 10 tys zl, ale uzywki taniej pewnie trafia sie...

 

Piotrek dzis do nich sie przekonal mocno i postara sie o nie, choc na ta chwile ma lekkie problemy finansowe,

 

Są wspaniałe!

 

Lukasz co do mezzo 8 to mialem je na poczatku kupic, ale jesli wyczytales ze na testach Mezzo 6 wypada lepiej to fajnie dla mnie...

 

Wogole to wpierw chcialem kupiuc Definition d700, ulozylo sie jednak odwrotnie... hehhehe

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...