Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek dawaj foto i odsluch... sam bym tez se kupil jakis potezny wzmak na imprezy i zabawy na zewnatrz :D :D :D

lada dzień mogę zrobić nagranie, jak tylko odbiorę telefon z serwisu, teraz nie mam czym nagrać w HD ;P

Dzisiaj wyczyściłem Wnętrzności, bo trochę przykurzony był, więc do jutra nie uruchamiam, muszę mieć pewność, że cały izopropanol wyparuje, ale teraz i od środka wygląda jak nówka :)

Powiem Ci, że sam planuję go trochę zmodyfikować, w zasadzie dokładnie to co w tym wątku:

http://www.audioster...post__p__923622

Sprzęt polecam nie tylko do nagłaśniania imprez :DPS: poluję na pilota do Denona RC-151, pojawiają się czasem w chorych cenach(>100zł) ale bywają i w normalnych 20-60zł i jakbyście widzieli takiego w normalnej cenie, to dajcie znać :D

 

Co do modyfikacji to podpowiem (wątku nie czytałem, tylko doświadczenie): przy projektowaniu stosuję zasadę 1000 uF / 1W mocy wyjściowej. Wtedy gra dobrze na transjentach w niskich częstotliwościach. Zmiana diod w mostku - tak, o ile stare generują przy przełączaniu piki napięcia, właściwie szpilki. Separacja zasilań dla poszczególnych bloków. Skutecznym jest wymiana trafo w zasilaczu na taki o wyższym prądzie (niższa impedancja) oraz bocznikowanie elektrolitów w zasilaczu kondensatorami np. MKS lub MKC. Jednak najepsze efekty daje wymiana kondensatorów międzystopniowych w torze audio (uwaga zasilacz też jest w torze audio, ale o tym nie teraz) na teflonowe, styrofleksowe lub poliwęglowe. Detal i scena - rewelacja. Pasmo - też. Niestety, mam wrażenie że teraz wszystko po taniości się robi. Nie to co kiedyś.

PS? Przeczytałem. Zapomniałem dodać o wymianie ew. wyschniętych elektrolitów.

Jesteś pro, ja jedynie baaardzo amatorsko elektroniką się zajmuję, więc wykorzystuję tylko sprawdzone metody tuningu typu plug&play(ew.. przylutuj i słuchaj ;) ). Te z miany z forum są proste:

- wymiana przewodów zasilających na podwójnie ekranowane+wycięcie dremmelem miejsca na złącze IEC + oddznielenie ich od sygnałowych(w jednym miejscu są spięte razem)

- wymiana terminali, tu praktycznie lutować nie trzeba ;)

- wymiana mostków prostowniczych na diody BYW29E-150+ bocznikowanie kondensatorami MKP 22nF, tu już jest jakiś challange dla mnie, ale przeanalizuję schemat, zdjęcia i powinno być ok :D Lutować potrafię, gorzej z czytaniem schematów obliczeniami ale w tym przypadku nie wygląda to skomplikowanie :D

 

Piszesz o wymianie wyschniętych elektrolitów, to są te zwykłe "beczki" z aluminiowym kapturkiem? Trochę ich jest, ale jak wymiana da dużo, to mógłbym się nimi zająć, bo to akurat kwestia wylutowania i przylutowania ;) tylko jak zdiagnozować, czy są wyschnięte? :D

 

Popatrze na schemat wieczorem przy winku, to Ci napiszę na priv, co zmienić, żeby lepiej grał. Nie chcę zaśmiecać wątku. :)

 

Przy okazji popatrz, czy te kondensatory elektrolityczne (alu w izolacji) mają wypukły wierzchołek. Te na pewno kwalifikują się do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W kwestii gestykulacji,zbadano ,że Francuzi i Włosi wykonują podczas komunikacji niewerbalnej około kilkuset gestów w ciągu godziny a Finowie słownie"1" :mrgreen:

więc jest to raczej skłonność uwarunkowana genetycznie,a ciemnoskórzy to tacy południowcy jakby.

 

 

Oj ciagniesz mnie za jezyk.........

Mowisz genetyczne uwarunkowania?

Moge sie na to zgodzic ale tylko i wylacznie pod jednym warunkiem.

A mianowicie, genetyka tlumaczymy tez i inne rzeczy.

Jesli widzimy ze 85% kobiet w tej jak nazywasz "południowcy jakby" grupie twierdzi ze jest samotna matka i bierze zasilek, a w populacji "polnocnikow"

jedynie 25%.

Jesli popatrzymy na proporcje w wiezieniach......... i tak dalej.

Ale zaczynamy straaasznie odbiegac od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Achtung Baby"
o wlasnie przypomniales, cza i tego na discogs poszukac.

 

 

Ja też tego szukam.

 

Widziałem natomiast taki zestaw w empiku

 

ab_vinyl_600.jpg

 

 

 

Cena wysoka bo coś ponad 300 to trzeszczało ;) Trza starego wydawnictwa poszukac ale ciężko będzie :???:

 

 

 

 

 

Ja natomiast zamówiłem

 

$(KGrHqV,!rkFBCQ81N+!BQT8LPnVYQ~~60_35.JPG

 

 

Zestaw singli The Wall i już może jutro trafi w moje łapska :cool:

 

 

 

u mnie aktualnie Joshua Tree leci

 

 

Zdublowałem sobie nawet tą pozycję na vinylu. Według mnie Joshua Tree , Achtung Baby i No Line on The Horizon to najlepsze dzieła irlandzkiej kapeli. Naprawdę niespodziewałem się że najnowszy album U2 będzie aż tak dobry . Czekam na następny , chłopaki odkładają ale pewnie znów wydadzą świetną i przemyslaną płytę :) Bono , Bono ...! ;)

 

 

 

 

 

Świetny Unknown Caller pochodzący z albumu No line... Urywka z 360 Tour który to miałem przyjemność obejżeć na żywo :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Paweł , super fotki swojego studia zapodałeś :) Kurcze jak ja bym tam wparadował zabawa nie miała by końca :D Ile to testów trza by było wykonać ;)

 

Naprawdę gratuluję takiego studia :)

 

 

 

Przecież Ty już masz tą płytę...aha rozumiem, już ją zajechałeś... :?: :shock:

 

A w życiu , choć lekko niema ;) Tak dobrą pozycję z chęcią zdubluję :)

 

W takim razie może zróbmy tak, że Paweł ją dołoży do megapacka, a my się między sobą dogadamy czy ja biorę , czy Ty, a później odpowiednio kto weźmie się rozliczy z Pawłem...ok...może tak byc :?: :-D

 

Nie ma sprawy jakoś się podzielimy ...Którą stronę wybierasz ;):D ?

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw singli The Wall i już może jutro trafi w moje łapska :cool:

 

The Wall wystarczy w dobrym niemickim press, choc wersje japonska mozna by poszuac na discogs :cool:

 

Aktualnie dzis leci u mnie:

 

Perfect.jpg

 

Polskie miszczostwo swiata!

 

Naprawdę gratuluję takiego studia :)

 

Dzieki wielkie Lukasz!!!

 

 

Zmiany jakie nadejda w przyszlosci:

- Mercury na sprzedaz w styczniu (Bartek cos wspominal o ewentualnym kupnie jesli nie allegro)

- zakup Tannoy z serii dual concentric.

 

$(KGrHqFHJEIFCdeok!TtBQv4KU1!kg~~60_85.JPG

 

http://www.marktplaa...um=1&pos=13

 

 

jesli finansowo nie wyrobie to inny glosnik Tannoya koniecznie głośnik koaksjalny!

 

- zakup nowszego modelu Thorensa

- do Tannoy Cherry poszukac wzmaka lampowego

 

czas wszystko pokaze...

 

A w życiu , choć lekko niema ;) Tak dobrą pozycję z chęcią zdubluję :)

No pewnie takie krazki zawsze warto miec podwojne...

 

Nie ma sprawy jakoś się podzielimy ...Którą stronę wybierasz ;) :D ?

 

to juz wasza sprawa co kto bierze, :mrgreen: :mrgreen:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

The Wall wystarczy w dobrym niemickim press, choc wersje japonska mozna by poszuac na discogs :cool:

 

 

 

A ja muszę to i na singlach mieć a japończyka , owszem szukam :)

 

 

Paweł , Masz na DVD The Wall Live In Berlin 1990 ? Jeśli nie to pozycja obowiązkowa !

 

http://www.youtube.com/watch?v=xIjkVazKjWY

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=WD7Jut_kXt0

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , Masz na DVD The Wall Live In Berlin 1990 ? Jeśli nie to pozycja obowiązkowa !

 

Nie mam niestety, ale juz widze ze warto!!!

 

ja chętnie, ale musiałbyś poczekać do marca, no chyba, że na raty

odkladaj kasiurke, gdy przyjdzie czas to pogadamy :cool:

 

Lukasz jezeli chodzi o duble to sa u mnie:

 

- U2 Unforgettable fire, Island 4,5 e

- Queen - Queen, Emi, 8,5

- Phil collins, Hello i mus be going 4,5e

 

Igor a moze Ty se cos chapniesz.. jeszcze :mrgreen:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , Masz na DVD The Wall Live In Berlin 1990 ? Jeśli nie to pozycja obowiązkowa !

 

Nie mam niestety, ale juz widze ze warto!!!

 

 

 

Paweł , ja mam to wydanie

 

The-Wall-Live-In-Berlin.jpg

 

 

 

Koniecznie musisz to mieć . Jeśli Pulse to koncert wszechczasów bo zresztą tak jest ...( Przypomina mi się jak w 1994 roku przebywajac wtenczas w UK wlazłem do mojego ulubionego Virgin store ...Była wtedy premiera Pulse...Nie wiem czy wiesz ale w opakowaniach tej płyty były pulsujące diody . W sklepie leżały setki albo tysiace tych krążków więc mozesz sobie wyobrazić ten PULS-E :cool: :cool: :cool:

koncertowy album Pink Floyd był wtedy mega wydarzeniem i niespodzianką rozpadającego się zespołu i niestety bez udziału Waters-a )

 

 

 

..to już teraz się zastanawiam co powiesz na The Wall Live In Berlin :-D

 

Cykl „The Wall” Rogera Watersa jest uważany za jedno z największych arcydzieł w historii muzyki rockowej. Album wydany przez Pink Floyd w listopadzie 1979 roku rozszedł się w ponad 22 milionach egzemplarzy. 21 lipca 1990 roku Roger Waters z własną grupą The Bleeding Heart Band ponownie wystawił widowisko „The Wall”. Niezwykle efektowny spektakl zorganizowany z okazji zburzenia Muru Berlińskiego, przygotowany z towarzyszeniem dwóch orkiestr i chóru oraz plejady gwiazd (m.in. Sinead O'Connor, Joni Mitchell, Cyndi Lauper, Bryan Adams, Van Morrison, Paul Carrack, Scorpions i The Band), obejrzało na Potsdamer Platz w Berlinie blisko czterysta tysięcy widzów. Dzieło dotyczące źródeł samotności, alienacji i zagubienia wystawione w miejscu gdzie jeszcze niedawno stał Mur Berliński zyskało przez to nową, uniwersalną wymowę.

 

 

W niektórych recenzjach krytycy mają watpliwosci czy aby wszyscy poradzili sobie z tak trudnym materiałem Waters-a ... Czepili się chyba Van Morrison-a i zdaje się Cyndi Lauper . To ptrzeba samemu ocenic ale zawsze ktoś cover-ujący jakis monument poddawany jest surowej krytyce , czasami niesłusznie :idea:

 

 

 

Paweł :arrow: PW

 

 

 

To ja wezmę stronę A na grudzień, a Ty stronę B na styczeń :mrgreen:

 

 

Mimo Kayleigh na side A to bardziej mi się podoba side B... Dla siebie więc odcinam stronę B :mrgreen:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stach1111

 

 

wczoraj wrzucil The Doors choler a u mnie tylko jeden krazek

 

full-circle_big.jpg

 

ktory wlasnie teraz leci...

 

Doorsow tez cza se sprawic..

 

 

Koniecznie musisz to mieć . Jeśli Pulse to koncert wszechczasów bo zresztą tak jest ...( Przypomina mi się jak w 1994 roku przebywajac wtenczas w UK wlazłem do mojego ulubionego Virgin store ...Była wtedy premiera Pulse...Nie wiem czy wiesz ale w opakowaniach tej płyty były pulsujące diody . W sklepie leżały setki albo tysiace tych krążków więc mozesz sobie wyobrazić ten PULS-E :cool: :cool: :cool:

koncertowy album Pink Floyd był wtedy mega wydarzeniem i niespodzianką rozpadającego się zespołu i niestety bez udziału Waters-a )

 

Popatrz ciekawa historia. Dla mnie PULSE jest wzorcem wszelkich koncertow.

Moze bez Watersa, ale Gilmour pokazal rownie wielka klasę, ... prowadzil spektakl po mistrzowsku. O PULSE moge pisac po nocach :mrgreen: ...

 

Zobacze czy gdzies jest ten koncert to kupie... Tylko u mnie kino domowe 5.1 aktualnie na likwidacji.... hehehe, denona musz na alledrogo pchać

 

 

(m.in. Sinead O'Connor, Joni Mitchell, Cyndi Lauper, Bryan Adams, Van Morrison, Paul Carrack, Scorpions i The Band)

 

Van Morrisona chetnie uslysze....

 

 

Dla siebie więc odcinam stronę B :mrgreen:

to moze przetniemy na pol i kazdy ma cos ze strony A i B :mrgreen:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- U2 Unforgettable fire, Island 4,5 e

- Queen - Queen, Emi, 8,5

 

 

 

Paweł , te pozycje wezmę.

 

stach1111

 

 

wczoraj wrzucil The Doors choler a u mnie tylko jeden krazek

 

 

 

 

Ja mam nowy re-press

 

 

55018891.png

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowy re-press

 

no nie żartuj. Nic nie mowileś...Plyta jest genialna

 

Przesluchalem dzis wszystkie zlote plyty, jestem bardzo z nich zadowolony.

 

 

 

Natomiast jezeli chodzi o Pet Sound jest to cieżki album,

beach-boys-pet_sounds.jpg

 

Pet Sounds była jedną z najważniejszych płyt koncepcyjnych obok Are You ExperiencedJimiego Hendriksa i Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club BandThe Beatles[6].

 

Grupa The Beatles wzmiankowała album jako inspirację dla płyty Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band[8]. Swoje uznanie dla Pet Sounds wyrażali m.in. Paul McCartney, Eric Clapton, Elton John i George Martin[8

 

 

Uważam że tą pozycje trzeba miec, podobnie jak na wieprzku mase dzwiekow wykorzystano tam , mase instrumentow.

Dla mnie album jest bardzo dobry. Natomiast Piotrek podobnie tak jak Ty mial mieszane uczucia...(mawial że cieżkie dzwieki)

 

chleje wlaśnie

 

z6335212O.jpg

:mrgreen: :mrgreen:

 

A tak po za tym to zloty wieprzek caly dzis dzien nie schodzi z tarczy Thorensa!

 

Jestem juz naprany. Zawsze w takim stanie przychodzi

 

 

 

Hysteria.jpg

 

 

:mrgreen:

 

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jak co piątek - zdróweczko :!:

 

Dzisiaj jadąc po lekko ośnieżonych polskich drogach w stronę Katowic, spotykając zresztą srebrnego oświniaczonego WRXa (pozdrawiam!), przyszedł mi na myśl pewien utwór, no utwór to może za dużo powiedziane ;-) ale niech będzie, oto on

 

http://www.youtube.com/watch?v=I8XadYb7uCQ

 

 

 

 

 

 

 

czyż nie pasuje to na nasz zimowy hymn forumowy ... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrówko! Właśnie skończyłem pierwszą fazę konsultacji audio dla nowoprojektowanego mieszkania. Czekam na odpowiedzi i zabieram się za konkretne rozwiązanie. Podoba mi się. Hyk! Hyk!

 

Paweł,

 

Tannoy Cherry to monitory z bassreflexem z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Cherry to monitory z bassreflexem z tyłu?

 

Tak jest tam bass reflex maly bo maly (To są M1 Cherry),

myslalem podpiać coś pod te pipki moze wlasnie lampowy....

 

to one

 

tannoy%20mercury%20m1.jpg

 

poszlaby lampa i gramofon z przedwzmakiem hmmm......jako 3 moj zestaw stereo...

 

Pawel Ty masz wiedzę o lampach co sądzisz ?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Cherry to monitory z bassreflexem z tyłu?

 

Tak jest tam bass reflex maly bo maly (To są M1 Cherry),

myslalem podpiać coś pod te pipki moze wlasnie lampowy....

 

to one

 

tannoy%20mercury%20m1.jpg

 

poszlaby lampa i gramofon z przedwzmakiem hmmm......jako 3 moj zestaw stereo...

 

Pawel Ty masz wiedzę o lampach co sądzisz ?

 

ZTCW, to mają skuteczność ok. 87 dB i impedancja nie spada poniżej 7 ohm. Wzmacniacz SE albo PSE w okolicach 10W da radę. Jeśli te kolumny nie są "poprawiane", nie boisz się wkrętaka i lutownicy, to proponuję wymianę kondensatora 4,7u na coś znacznie lepszego np. http://allegro.pl/kondensator-mundorf-mcap-nowosc-4-70uf-250v-i2793538202.html i okablowanie wewnątrz na głośnikowe. Dodatkowo kup geowłókninę (nie za dużo :) ) i wyłóż wnętrze. Góra będzie bardziej detaliczna a bas nie będzie się ciągnął. No i ustawienie - min. 0,5 m od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW, to mają skuteczność ok. 87 dB i impedancja nie spada poniżej 7 ohm. Wzmacniacz SE albo PSE w okolicach 10W da radę. Jeśli te kolumny nie są "poprawiane", nie boisz się wkrętaka i lutownicy, to proponuję wymianę kondensatora 4,7u na coś znacznie lepszego np. http://allegro.pl/ko...2793538202.html i okablowanie wewnątrz na głośnikowe. Dodatkowo kup geowłókninę (nie za dużo ) i wyłóż wnętrze. Góra będzie bardziej detaliczna a bas nie będzie się ciągnął. No i ustawienie - min. 0,5 m od ściany.

 

Paweł o w morde .... to bede sadzil do Ciebie w takim razie....

 

zobacze co to za śruby, sprobuje poodkrecać delikatnie i może faktycznie zrobie jak mowisz.... daj czas do wieczora...

 

ale co glośnikowe tam wladować, no powiem CI te van den hula ktore mam są grubawe, posrebrzane....ale ok

 

 

BTW. Stachu siakoś Wiliamsa nigy nic nie sluchalem, hmmm

 

Lukasz pilna sprawa PW.... zaraz dzwonie do Ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW, to mają skuteczność ok. 87 dB i impedancja nie spada poniżej 7 ohm. Wzmacniacz SE albo PSE w okolicach 10W da radę. Jeśli te kolumny nie są "poprawiane", nie boisz się wkrętaka i lutownicy, to proponuję wymianę kondensatora 4,7u na coś znacznie lepszego np. http://allegro.pl/ko...2793538202.html i okablowanie wewnątrz na głośnikowe. Dodatkowo kup geowłókninę (nie za dużo ) i wyłóż wnętrze. Góra będzie bardziej detaliczna a bas nie będzie się ciągnął. No i ustawienie - min. 0,5 m od ściany.

 

Paweł o w morde .... to bede sadzil do Ciebie w takim razie....

 

zobacze co to za śruby, sprobuje poodkrecać delikatnie i może faktycznie zrobie jak mowisz.... daj czas do wieczora...

 

ale co glośnikowe tam wladować, no powiem CI te van den hula ktore mam są grubawe, posrebrzane....ale ok

 

 

BTW. Stachu siakoś Wiliamsa nigy nic nie sluchalem, hmmm

 

Lukasz pilna sprawa PW.... zaraz dzwonie do Ciebie....

 

Od terminali do wzmaka masz VdH, a zobacz, co masz w środku. Jaki jest sens używania dobrych kabli skoro wewnątrz jakoweś Low the End :D. A w ogóle wywal terminale i podłącz bezpośrednio do zwrotnicy. Dobra, żartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...