Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zdaje sie ramie thorensa tp 14.

Musze wiecej o nim poczytac, ktos nawet napisal status "legendarne"

 

http://archiwumallegro.pl/thorens_td_125_rami_tp14-422870514.html

Jesli faktycznie jest takie super, to cena za 125 jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie :mrgreen: Znowu znalazłem mega okazje i kupiłem właśnie TD 160 MkII za 400 zł :o Pewnie zrobię go dla siebie, a obecnego TD 160 będę sie pozbywał, wiec jak jest ktos chętny na porządny gramofon to się polecam :D

gdzie Ty takie promocje wynajdujesz? Na tablicy?

 

Na alledrogo ;)

Nic nadzwyczajnego, trzeba go będzie dopieścić, zrobić plintę, no ale za 400zł to szkoda było nie wziąć :D

http://allegro.pl/show_item.php?item=4582415143

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adam nie chcesz sprawdzic tej 125?

Arek, a co wziolbys go?

Pamietaj Ty masz SME,

 

125 ma inny naped...

 

Ja nie wymieniam, nie mam miejsca na 125. Ale jak by Adam chciał to ma niedaleko.

Co ma za inny napęd? Ma chyba dodatkową stabilizację, ale podstawową własnoć gramofonu tzn. kręcić równo i nie falować to chyba ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ofertę ale na tą chwilę muszę przyhamować z inwestycjami w sprzęt. Z kilku niezależnych kwestii.

Min tej:  http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/73678-wyprawa-po%C5%82udniowa-afryka-jesie%C5%84-2014/ :)

Osobna kwestia, że aż boję się w wkręcać w Thorensy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz ile takie cudo kosztuje ? Tak pytam z ciekawości :)

Teraz jest licytacja , zostało pare dni a cena obecnie 2950 zł.

 

Nowy kosztował 2500 tys. zł ... W tej chwili dystrybutor nie oferuje tego modelu ... Pewnie za jakiś czas znów zacznie ale cena pójdzie w góre ...Ponoć zorientowali się jaki potencjał ma MC 100B przy niskiej cenie ;)

 

Jednak ten wystawiony to inna bajka ... Prawie wszystko zupgradeowane na wypasionych podzespołach , poprawione przez osobę mającą pojęcie w sprawach lampowych wzmacniaczy.

 

ja to narazie z lampami stopuje.

 

Nie mam do czego podpiac. Osemki sie kompletnie nie nadaja. 500 z lampa fajnie graly

Często Tannoy DC8 są łączone z lampami. Lampa lampie nierówna jednak w każdej można modyfikować brzmienie poprzez wymianę baniek sterujących co z tym idzie zgrać lepiej z kolumnami.

 

 

 

 

 

Pewnie to hajent ciekawe jak dlugo trzeba czekac zanim sie rozgrzeje to ustrojstwo :D

ojj , nie marudź  :P

 

 

Wracajac do lampy.

 

Lukasz nie mam na ta chwile parcia. Z lampa jest troche pitolenia a i imprezke slaba rozkrecisz  :biglol:

 

Zastanow sie dobrze, majac u siebie porządna koncowke moczu MICHI - jest Ci potrzebny lampowiec?

Tu nie chodzi o rozkręcanie imprez , ja cicho słucham ... Jednak mocna , dynamiczna lampa np. na KT88 też sciany burzy ;)

 

Michi to genialny mocny , przejrzysty tranzystor ... Do pewnego odkręcenia pracuje w czystej klasie A !

 

Jeśli nie kupię lampy to wcześniej czy później muszę spróbować z pre lampowym i koncówka Michi.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Do pewnego odkręcenia pracuje w czystej klasie A !

 

no właśnie. Jak to z tym jest. Producenci podają do jakiego zakresu mocy pracują w "A" ?

Podobno Sony 770ES też pracuje w klasie A tylko do pewnego zakresu ale nigdzie nie mogłem znaleźć jaki to zakres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do zakresu pracy w klasie A to powinno być wszystko podane w manualu.

 

 

Jeśli o Denon-a chodzi to wypuścili wyborna integrę : DENON PMA 2020AE

 

2020-IN-F.jpg

 

max_denon_pma2020ae_8.jpg

 

 

Zastosowane podzespoły i pancerna budowa PMA 2020AE przypomina świetne konstrukcje z tamtych lat ... Bezawaryjność pewnie będzie nieprzeciętna po wielu latach pracy.

 

To wszystko po rozsądnej cenie jak na dzisiejsze standardy bo olbrzymi Denon może sobie na to pozwolić... Porównywalne konstrukcje z logiem Accuphase , Mcintosh i kilka innych kosztuję duuuuuzo więcej ;)

 

Bardzo chętnie bym przetestował PMA 2020AE ale słyszałem że jest wyborny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli o Denon-a chodzi to wypuścili wyborna integrę : DENON PMA 2020AE

No to już wiem na jaką integrę oszczędzać ;):D

 

 

7.5k pln i jest Twój :)

 

 

Jeśli o Denon-a chodzi to wypuścili wyborna integrę : DENON PMA 2020AE

 

ale potwór :) 160W na kanał.....musiałbym zmienić na D900 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszła przesyłka z TeDkiem 160 MkII :D

 

W środku wszystko w stanie fabrycznym(załączam fotkę :) ), śrubki nie ruszane, nic nie rozbierane, byłem pierwszą osobą, która odkręciła dolną pokrywę, bo były jeszcze naklejki - plomby z instrukcją transportu :o:D

Z zewnątrz oczywiście większa pokrywa, z jakiegoś innego Thorensa i dokręcone do plinty płaskowniki, żeby się trzymała :/ Ale jak wymienię plintę to będzie super :)

Poza tym kurz i trochę zżółknięte aluminium, widać, że ktoś w domu palił ;)

Z wad - brakuje 1 zaślepki na śrubkę i ktoś zamiast wymienić pasek podgiął blaszkę, która przekłada pasek na rolce :/ Do ogarnięcia :D

 

Jestem bardzo zadowolony, zaraz czyszczę ramię, łożysko talerza, igłę i robię pierwszy odsłuch :D

 

post-6613-0-41796800-1410263790_thumb.jpg

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:

ale potwór :) 160W na kanał.....musiałbym zmienić na D900 :)

 

Niekoniecznie ... Czym większa moc i wydajność prądowa wzmacniacza przekłada się na jak najlepsze wysterowanie kolumn już od lekkiego odkręcenia. Nie chodzi przecież o maksymalne odkręcenie potencjometru i wydmuchanie w kosmos przetworników :lol:  wszystko z głową ;)

 

D500 miałem podłączone do Rotel RHB 10 Michi - 330 W przy 4ohm i było super.

 

 

Słaby wzmacniacz jest największym zagrożeniem zwłaszcza dla pradożernych i niskoefektywnych kolumn gdyż po odkręceniu może wpaść w przestery i uszkodzić przetworniki .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, wez mi go sprzedaj zesz kurde... nie mam aktualnie zadnego gramiaka, a ten za 400 zl bylby okazja roku :D :D

Nie no, tego Mk II sobie zostawiam :D

 

Jak chcesz to dam Ci promocyjną cenę na tego zmodyfikowanego :)

 

Właśnie skończyłem czyszczenie ;)

Gra, ba, bardzo dobrze gra (ale z moją wkładką, w tej ortofonowej trzeba wymienić igłę), prawie zero brumienia(trochę gorzej od mojego starego TD 160, pewnie przez brak ekranowanych kabelków :) ), ale powiem Wam, że MkII ma bardzo zmodyfikowane odprowadzenie masy z ramienia w stosunku do 160, jeden kabelek masy jest dolutowany do samego headshella a potem w miejscu łożysk dolutowany jest piąty kabelek, który potem zbiera jeszcze masę z pozostałych metalowych elementów i leci na zewnątrz do wzmaka.

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bartek, co Ci brumi, mnie nie brumiła nawet 166, nie mówiąc o 160 i to bez żadnych modyfikacji.

No to może phono, albo gnd we wzmaku...

Burmi przy dość mocno rozkręconej głośności przy podniesionym ramieniu, po opuszczeniu ramienia jest cisza :D 

Jak będę miał jakiś dyktafon porządny to nagram o co mi chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...