Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

(i nie moge patrzeć na to twoje laminowane brrr :biglol: )

 

ja tak samo. :biglol:

 

Chopy wrzuce zara liste winyli

Nie bójcie się, laminowanie będzie polegać raczej na spróbowaniu zerwania białego laminatu :biglol:

Plintę zamówię, mam już sprawdzonego stolarza, muszę jeszcze jakieś fajne egzotyczne deski zdobyć ;)

 

Szuszu, dzięki za listę, coś wybiorę i dam Ci znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i nie moge patrzeć na to twoje laminowane brrr :biglol: )

 

ja tak samo. :biglol:

 

Chopy wrzuce zara liste winyli

Nie bójcie się, laminowanie będzie polegać raczej na spróbowaniu zerwania białego laminatu :biglol:

Plintę zamówię, mam już sprawdzonego stolarza, muszę jeszcze jakieś fajne egzotyczne deski zdobyć ;)

 

Szuszu, dzięki za listę, coś wybiorę i dam Ci znać :)

Jak nawet Ci sie uda zerwać to masz MDF pod spodem.

Lepiej zamów nową a tą na alle może się ktoś skusi za flaszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź:

Właśnie sprawdziłem, w załączniku zdjęcie wkładki która jest zamontowana w Thorensie, jest to model AT432EP. Dodatkowo dołożę Panu fajną wkładkę AudioTechnica AT20SL z limitowanej serii.Niestety igła jest tam do wymiany ale jesli Pan ją sobie dokupi, to naprawdę fajny system.

pcpa.png

 

z55o.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wamat sramat

ano mają tam, ale różnica w cenie między ichnim a oryginałem spora :o

http://wamataudio.pl/igly/audio-technica/igla-audiotechnica-atn-20.html

http://www.lpgear.com/product/ATSAT0020SL.html

 

Tu znalazłem ciekawy temat o wkładce i igłach do niej ;)

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=168293

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igłe kupisz od tego Wamat sramat na allegro

 

Te igły to takie przeciętne są, nie spodziewaj sie rewelacji

 

 

 

 

Bo igły od Wamat-a mimo że wyglądają podobnie do oryg. to podróby z Chin , tak samo jak i paski do gramofonów :biglol: Do mojej wkładki Shure V15 igła w Polszy jest nie do kupienia ...Na ebay czasami ktoś ma ale w chorych cenach ... Wziąłem sprawy w swoje ręce i zamówiłem od razu 2 od producenta w Japonii , firma Jico

 

 

 

Igła ta jest o szlifie Shibata i działa z bardzo małym naciskiem 1.2 g ... Ta od Wamat-a to zwykły szlif eliptyczny , zalecany nacisk ok. 2.0 g :biglol:

 

 

 

 

 

Czekałem ok. 1 miesiąca ale megaaa warto było :)

 

Bartek tu masz igły do AT

 

http://stylus.export...dex.php?cPath=2

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie wiem czy będę teraz Coś kombinował, wkładkę może odłożę ją na później - na stronie, którą podałeś igła do mojej wkładki to $144 ATN15, z tego co przeczytałem ta wkładka to top z tamtych lat, limitowana edycja polegała na wyselekcjonowaniu najlepszych sztuk z topowej serii.

Jesli chodzi o info praktyczne - barwe ma ladniejsza od wszystkich shurow razem wzietych ale niestety to mm i przez wspomniana shibate i bled w kalibracji potrafi czasem syknac na srednicy. Brzmieniej jej delikatne bardzo subtelne raczej przesuniete w gore.

 

o co chodzi z tym MM, u mnie w pre mam wybór MM/MC, a jak jest w nowych preampach, bo poczytałem, że nie warto inwestować w MM :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo igły od Wamat-a mimo że wyglądają podobnie do oryg. to podróby z Chin , tak samo jak i paski do gramofonów :biglol: Do mojej wkładki Shure V15 igła w Polszy jest nie do kupienia ...Na ebay czasami ktoś ma ale w chorych cenach ... Wziąłem sprawy w swoje ręce i zamówiłem od razu 2 od producenta w Japonii , firma Jico

 

ja od sramat już nie kupie, chyba że bede zmuszony, lepiej faktycznie skądś ściagać

 

lista winyli na sprzedaż,

 

podwójne i tych co nie słucham:

 

6e

 

john and Vangelis - short stories

phil Collins - Hello I must be going

van halen - van halen

Maanam - Mental Cut

u2 - live under a blood red sky

meat loaf - bat out of hell

duran duran - arena

bob dylan - desire

toto 4

john and Vangelis - short stories

OMD - Junk Culture

tangerine dream - rubycon

leonard cohen - songs of leonard cohen

leonard cohen - songs from a room

rainbow - long liebe rock n roll

mike oldfield - discovery

mike oldfield - platinimu

mike oldfield - ommadown

tangerine dream live - encore

wishbone ash - wishbone ash

jeferson starship - freedom at point zero

 

 

 

12,5e

 

pink floyd - dark side of the moon

acdc - for those about to rock

eric clapton - rock of the century 2lp

kraftwerk - computerworld

kraftwerk - autobahn

bob dylan - the band - the basement tapes

 

A skoro już te klimaty i była już dziś mowa o technikach, no to teraz naprawdę techniczne i trudne ;)

 

radzi sobie chodok, dobry utwór.

 

a ja dziś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, nie wiem czy będę teraz Coś kombinował, wkładkę może odłożę ją na później - na stronie, którą podałeś igła do mojej wkładki to $144 ATN15, z tego co przeczytałem ta wkładka to top z tamtych lat, limitowana edycja polegała na wyselekcjonowaniu najlepszych sztuk z topowej serii.

 

 

Jasne ... Ja bym na przyszłość szukał wkładkę Shure V15 III lub IV z igłą Shibata (ponoć dobrze jednak wspólpracuje z ramieniem Thorens) ale zainwestował bym tez w dobre okablowanie do wkladki i wytlumienie gramiaka masą bitumiczną...To będzie ogromny upgrade .

 

Kup teraz tą podróbę Wamatowską do wkładki i będzie to całkiem przyzwoicie grało ... Zapytaj tylko jaki nacisk zalecają do tej igły i tak ustaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak myślę, że nie ma co iść w podróby, będę miał przecież tą drugą wkładkę AT, w pełni sprawną, ta AT limited edition poczeka sobie na Upgrade sprzętu, D500, wzmak i kabelki :D

BTW, jest na ebay taka wkładka z nie oryginalną igłą za $249 hah, może też wystawię, to mi się gramofon zwróci ;)

 

Lecę dzisiaj do sklepu z drewnem egzotycznym, zajrzę też do stolarza, obadam ile wyjdzie plinta, ale w 100zł myślę, że się zamknie ;)

 

w sumie kabelki srebrne od Witka mógłbym kupić, przepleść przez ramię, tylko czy jest sens inwestować w TP? Dynamatem będę oklejał przy wymianie plinty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie kabelki srebrne od Witka mógłbym kupić, przepleść przez ramię, tylko czy jest sens inwestować w TP? Dynamatem będę oklejał przy wymianie plinty :D

 

Ramie SME z pewnością jakiejś filozofii w sobie nie ma.

 

To ultra lekkie ramie i okablowanie musi być ze srebra

 

Cóż tam więcej może być porobione?

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ramie SME z pewnością jakiejś filozofii w sobie nie ma.

 

To ultra lekkie ramie i okablowanie musi być ze srebra

 

Cóż tam więcej może być porobione?

 

Ramię SME jest lepsze pod kazdym wzgledem , precyzyjniejsze , kształt S ... TP przy SME wygląda jak uciosane przez kowala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramie SME z pewnością jakiejś filozofii w sobie nie ma.

 

To ultra lekkie ramie i okablowanie musi być ze srebra

 

Cóż tam więcej może być porobione?

 

Ramię SME jest lepsze pod kazdym wzgledem , precyzyjniejsze , kształt S ... TP przy SME wygląda jak uciosane przez kowala :D

 

Łukasz, ale nie chodzi stricte o wygląd.

 

--->

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0810/sme.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ale nie chodzi stricte o wygląd.

 

Nie miałem na myśli wyglądu tylko wykonanie ramiona SME które jest w każdym aspekcie lepsze od TP... To się przekłada oczywiście na brzmienie :idea:

 

Ta sama wkladka będzie inaczej grała na tych ramionach :idea:

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ale nie chodzi stricte o wygląd.

 

Nie miałem na myśli wyglądu tylko wykonanie ramiona SME które jest w każdym aspekcie lepsze od TP... To się przekłada oczywiście na brzmienie :idea:

 

Ta sama wkladka będzie inaczej grała na tych ramionach :idea:

 

Jakie to ma przełożenie? Z TP na SME ?

 

Budżetowe wkładki które były dostępne u Piotrka - Stanton, AT, Ortofon - radziły sobie dobrze na patefonie niższej klasy tj, Denon półautomat ktory był dostępny na początku przygody z vinylem

 

Po zakupie Thorensa malinowo już nie było

 

Thorens w try migi okrasił je, standecił :yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jakie to ma przełożenie? Z TP na SME ?

 

Budżetowe wkładki które były dostępne u Piotrka - Stanton, AT, Ortofon - radziły sobie dobrze na patefonie niższej klasy tj, Denon półautomat ktory był dostępny na początku przygody z vinylem

 

Po zakupie Thorensa malinowo już nie było

 

Thorens w try migi okrasił je, standecił :yahoo:

 

Gorsze ramie nie wykorzysta możliwości wkładki ... Na pewno wymiana okablowanie w ramieniu na lepsze cos pomoże ale na ile to trudno powiedzieć . Do ramion SME sa zalecane profi wkładki i tak np. taki Ortofon zaleca 2 M Black ze szlifem Shibata ... To jest najwyższy model Ortofon-a serii 2M i trzeszczy 2400 PLN . Do ramion TP zalecają 2M Blue (druga po podstawowej ) ... Ja wczoraj założyłem do mojego TD 309 Ortofon-a 2 M Bronze (jeden stopień wyżej od Blue) ... Byc moze ramie TP 92 nie wykorzystuje możliwości tej wkładki ale mam plany wymiany okablowania w tym gramiaku ... No chyba ze go sprzedam :idea:

 

Generalnie bardzo podoba mi sie ta wkładka Ortofona ... Gra ciepło , całkiem inaczej od AT 120 E która gra bardzo jasno , szklisto . Szczegóły , detale , kontrola basu oczywiscie o niebo lepsze niż w AT 120 E no ale przecież to przynajmniej 2 klasy niżej ni Ortofon 2 M Bronze .

Generalnie japońskie wkładki a w tym i Shure grają jasno . Ortofon to całkiem inna filozofia i wg mnie bardzo dobrze sie zgrywa z jasno grającymi Rotelami :idea:

 

Stuningowany TD 160 ma przerwę , jest na regulacji zawieszenia.

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś
O, zmiana stylu :) No to cos po sąsiedzku ;)

 

 

Bardzo , bardzo dobre to :) lubie takie granie ...Chłopaki fajnie wiosłują

 

Potwierdzam.

 

Lynott z Thin Lizzy i Moore, po tym naszło mnie na Stratovarious

 

 

Wróce niebawem to Symfonie Beethovena przygotowane są na talerz Thorensa

 

Beethoven+-+9+Symphonies+-+BOX+SET-537599.jpg

 

Bartek kasa doszła dzięki, Jutro płyty powinieneś mieć|!

 

Jak jesion to zrobię coś w ten deseń, może nie czarną a bardzo ciemny brąz:

 

Ciemny brąz super!

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny brąz super!

Mi się najbardziej podoba ta ostatnia plinta, to dąb, jutro się przejadę do nich z fotkami i dokładnymi wymiarami(albo i z całą plintą), bo dopiero jutro przyjedzie do mnie gramofon, zobaczę ile będzie to wszystko kosztować, jesion jest trochę tańszy ;)

Jutro też kupuję maty :)

W weekend będę w 3City, to zajadę do Sonus Oliva po sreberko ;) Zrobię tuning TP'ka

W planach też przegląd i ewentualnie smarowanie łożyska oraz kalibracja zawieszenia.

Będzie zacny TeDek :D

Wiecie ile kabelka trzeba kupić i jaką ma mieć średnicę(ten do ramienia)?

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...