Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!

 

Wypadłem z tematu dawno dawno...

 

Zestaw kina domowego 5.1 cena ok 3k. Filmy polecą z PS3, wiec odtwarzacza nie potrzebuje.

 

Może było w tym wątku już przerabiane, więc dla tych co w temacie będzie chwila mi ewentualnie zapodać inka :)

 

Sprzęt może być używany, coś takiego: Denon AVR-3806

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Wypadłem z tematu dawno dawno...

 

Zestaw kina domowego 5.1 cena ok 3k. Filmy polecą z PS3, wiec odtwarzacza nie potrzebuje.

 

Może było w tym wątku już przerabiane, więc dla tych co w temacie będzie chwila mi ewentualnie zapodać inka :)

 

Sprzęt może być używany, coś takiego: Denon AVR-3806

 

tzn chcesz taki zestaw denona 1 tys + 2 tys zestaw 5.1 :?:

Ten denon jak najbardziej, tam sa 3 sloty HDMI, pasuje zapytac sie goscia na allegro co ten denon ma: DTS, Dolby Digital Pro logic i inne... bo szczegolow malo na aukcji.

 

Zestaw 5.1 do 2 tys uzywany hmmm moze uderz do dali:

http://allegro.pl/okazja-dali-blue-5005 ... 79242.html

ale ja tych glosnikow nie znam, musialbys isc na odsluch...

Dali to jest w miare dobra dunska pozycja budzetowa.

(Mam u siebie legendarne 104, a tamte to ich nastepca )

 

 

 

Kabel , ogromnie ważna rzecz ale pierwszy raz słyszę tak potężną różnicę

sam dobrze wiem gdy przelaczam na Tannoy zwykle badziewie a Van den hul the first, i slysze ze roznica jest spora :D

 

Rozmaawialem z Piotrem na temat lampowych, za naprawde porzadny wzmak trzeba dac troche kaski

Lampy sie zuzywaja, to prawda, kwestia jaka jest jej zywotnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!

 

Wypadłem z tematu dawno dawno...

 

Zestaw kina domowego 5.1 cena ok 3k. Filmy polecą z PS3, wiec odtwarzacza nie potrzebuje.

 

Może było w tym wątku już przerabiane, więc dla tych co w temacie będzie chwila mi ewentualnie zapodać inka :)

 

Sprzęt może być używany, coś takiego: Denon AVR-3806

 

Intakwrx , Ampli Denon-a generalnie zawsze jest polecany. Nie znam tego modelu ale na pewno do kina domowego będzie super :idea: Pod warunkiem że jest oczywiście w 100% sprawny.

 

Gdybyś był zainteresowany to mam na zbyciu za jakieś nieduże pieniądze amplituner :

http://usa.yamaha.com/products/audio-vi ... mode=model

 

Stan jego jest idealny i był używany sporadycznie podczas zabawy z konsolą.

 

Amplituner podłączony był do PS3 i zestawu głośników Harman/Kardon.

Musiałem ze wszystkiego tego zrezygnować i wynieść aby zorganizować sobie pokój odsłuchowy stereo który nie pomieści już tego wszystkiego. Teraz wszystko to jedynie leży i się kurzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze bedziesz chcial sprzedac ta Yamahe :?: Wiem ze robie CI wlasnie autoreklame Lukasz ale Intakwrx, tak do informacji polecam zakupy u Luk77, wszystko w stanie idealnym i za rozsadna kaske. :D

 

Ja natomiast uciekam do city bede pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze bedziesz chcial sprzedac ta Yamahe :?:

 

Chyba ją jednak sprzedam gdyż nie za bardzo mam gdzie to wykorzystać :? Będę też musiał po mału na aukcje wrzucać konsole które były do niej podpięte oraz cała masa gier.

Nie mam na to już czasu a "pokój gracza" został całkowicie zdominowany przez stereo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na to już czasu a "pokój gracza" został całkowicie zdominowany przez stereo

W gry nie gram wogole. Wiesz co jezeli u mnie bedzie mowa kupna wzmaka lampowego to rowniez zrezygnuje z 5.1 na konto stereo.Po za tym do takiego wzmaka kable z wysokiej polki juz potrzeba :idea: I to tez beda koszta :evil:

 

 

 

Bylem dzis w Media Markt pytac o winyle mieli inwentaryzacje gadalem z gosciem wspomnial ze sa. Nawet jesli beda to pewnie drogo moze byc.

 

Lukasz jade do Holland jednak 8 pazdziernika. Zaraz gdy przyjade pojawiam sie w moim sklepie. Zapytam holendra tego starszego o adres mail :idea:

Lepsza bedzie wtedy komunikacja, nawet w Polsce.

 

Puscilem BRYLANT:

 

Eric Clapton - Just One Night. Super sprawa, jedna z plyt ktora bardzo czesto slucham 8) Musisz sobie sprawic gdy bedzie tam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ,w łódzkim Media Markt jest trochę winyli ale jak byłem w nowo otwartym wielkim Saturnie przy Manufakturze to byłem w szoku kiedy zobaczyłem wielkie piękne stoisko z płytami gramofonowymi :D

 

Nawet Polskie Nagrania "Muza" zaczęły wypuszczać reedycjetakie jak : Niemen, Skaldowie ,Oddział Zamknięty i inne :D

 

Ceny nawet bardzo przyzwoite i ciut tańsze niż w niektórych sklepach internetowych :)

 

Wreszcie pierwszy raz odsłuchuje swoje LDII ...O ja pie.... :shock: no coś niesamowitego 8)

Jakość rewelacyjna a płyta ma 43 lata :D To w tej chwili największa perełka w kolekcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ,w łódzkim Media Markt jest trochę winyli ale jak byłem w nowo otwartym wielkim Saturnie przy Manufakturze to byłem w szoku kiedy zobaczyłem wielkie piękne stoisko z płytami gramofonowymi

 

Nawet Polskie Nagrania "Muza" zaczęły wypuszczać reedycjetakie jak : Niemen, Skaldowie ,Oddział Zamknięty i inne

 

Ceny nawet bardzo przyzwoite i ciut tańsze niż w niektórych sklepach internetowych

 

Niemena i Oddzial zamkniety to ja bym bardzo chetnie kupil.

Dzis w nowosadeckim Media markt mieli inwentaryzacje, ale juz tam nie pojde. Mam dostep w NL. po za tym z tego co kojarze jest jeszcze drugi sklep z vinyl w Tilburgu w Niderlandach.

 

Nie znam adreu na google maps poszukam...

 

W Polsce kupowac to jest makabra z tymi cenami.

 

-- wtorek, 25 września 2012, 20:07 --

 

Jakość rewelacyjna a płyta ma 43 lata To w tej chwili największa perełka w kolekcji

Tak u mnie to samo LZII to moja najwieksza perelka jaka posiadam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie leci Autobahn zanabyty w Saturn Ojej ja tego kilkanście lat nie słuchałem

Jakie tam jest wydawnictwo :idea:

Kraftwerk pozycje musze sobie sprawic w trybie przyspieszonym.

 

Puscilem wlasnie autobahn na FLAC niestety,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, a Ty co?

Zamieniłeś mordownię na kawiarnię?

no, wczoraj fótka miotala troche mną, :P

 

BTW, Napisalem maila do holendrow w sounds tilburg, jezeli bedzie odzew zamowie u nich jakies pozycje.

 

Ostatnio prosilem o kwartety smyczkowe Beethovena najlepiej wydawnictwo DECCA i zobacze moze gosc cos znalazl. W drugiej kolejnosci KRAFTWERK.

Ceny na allegro to przesada :!: CZY POLSKA TO JEST NAPRAWDE SUPER BOGATY KRAJ :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu kilka urządzeń lampowych i namawiałbym Was na rozeznanie się, które wzmaki mają szybkonagrzewające się lampy...

u mnie w jednym przedwzmacniaczu trzeba czekać dobre 2 minuty

warto, aby zarówno przedwzmacniacz, jak i końcówka mocy były na lampach

no i dobrze wybrać urządzenie, do którego oryginalne lampy będą dostępne jak któraś odmówi posłuszeństwa - są zamienniki, ale mogą dawać zupełnie inne efekty niż oryginał

Dobrze że jest ktos kto zajmowal sie juz lampą. Trzeba bedzie porzadnie sie zastanowic jaki zestaw do stereo, kable i z tego co widze nominalna i maxymalna moc wzmaka lamp nie jest chyba zbyt duza :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam jest wydawnictwo :idea:

 

 

 

Paweł , Autobahn jest z EMI i kosztował w Saturn 60 zł. Świetnie to gra 8) Muzyka ponadczasowa :idea:

 

Mam jeszcze Trans Europe Express.

 

-- Śr wrz 26, 2012 10:07 am --

 

Luk77, a daj znać jak będziesz czyścił pokój z konsoli. Może bratanek będzie chciał coś na konsole ;)

 

hoop , muszę to wszystko ogarnąć i się zastanowić co z tym zrobić :wink:

 

Z konsol to leżą popakowane : Gamecube , Nintendo Wii , PS ONE , PSP , XBOX , XBOX 360 , PS3 :)

 

A i jeszcze Amiga 1200 której chyba się nie pozbęde gdyż to dla mnie jest komputer wszechczasów a także sentyment do niej mam niebywały :wink:

 

Oprócz Amigi wszystko w stanie jak fabrycznym w oryg. pudełkach z okablowaniem , akcesoriami itd. :)

Muszę się jednak jeszcze zastanowić co pójdzie do sprzedaży gdyż ze mnie taki troche kolekcjoner jest a gry i konsole uwielbiam ale czasu już na to za mało :(

Wolę teraz kasę i czas na winyle przeznaczać zamiast gry :lol:

 

Z konsolami jest jeszcze masę gier a niektóre z nich nierozpakowane w folii 8)

 

Zamierzam to wszystko obfotografować i dam znać :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , Autobahn jest z EMI i kosztował w Saturn 60 zł. Świetnie to gra Muzyka ponadczasowa

 

Mam jeszcze Trans Europe Express.

EMI to jest dobre wydawnictwo. Jezeli nie zalatwie sobie w Holland kraftwerk to bede sklonny kupic na allegro.

 

Dzisiaj nietypowa sytuacja. Szukam wysokiej klasy kabli, jezdze po Nowym Saczu sklep za sklepem nie ma nic! Albo jakies gowna i podrobki chinskie. W jednym sklepie wspomnialem ze cena za metr to minimum 500zł to gosciu ocipial :lol:

 

Dodatkowo dostalem od jednego gostka nr tel. do jakiegos starszego elektronika, ktory rzekomo ma kable wysokiej jakosci. Dzwonie, po dluzszej rozmowie facet odsyla mnie do TESCO po kable :shock: . Ja mu tlumacze, nie mam glosnikow za 500zł tylko 5 tys zł. :lol:

 

Nowy sacz to jakaś wieś zabita dechami, nic tu nie ma. Wroce do Holandii w koncu kupie jakies kable do Tannoy wrrr.

 

Slucham Boney M na winyl wlasnie

 

-- środa, 26 września 2012, 12:38 --

 

Wolę teraz kasę i czas na winyle przeznaczać zamiast gry

+1 TAK JEST 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze nominalna i maxymalna moc wzmaka lamp nie jest chyba zbyt duza :idea:

moc wzmacniaczy lampowych jest mniejsza niż tranzystorowych, ale ich efektywność i selektywność bije tamte na głowę - jak się rozkręci, to aż tynk ze ścian odpada :wink:

mam jeden mały wzmacniacz lampowy o mocy 18 W, ale jak go odkręcę, to głośniki 100 W ledwo dają radę :wink:

minimalne głośniki do lampy, to wg mnie 2,5 x 3 większa moc niż moc wzmacniacza :wink:

impedancja też ważna, żeby końcówki nie uszkodzić - w jednym wzmacniaczu lampowym mam różne wyjścia na głośniki o różnej impedancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nietypowa sytuacja. Szukam wysokiej klasy kabli, jezdze po Nowym Saczu sklep za sklepem nie ma nic! Albo jakies gowna i podrobki chinskie. W jednym sklepie wspomnialem ze cena za metr to minimum 500zł to gosciu ocipial :lol:

 

Dodatkowo dostalem od jednego gostka nr tel. do jakiegos starszego elektronika, ktory rzekomo ma kable wysokiej jakosci. Dzwonie, po dluzszej rozmowie facet odsyla mnie do TESCO po kable :shock: . Ja mu tlumacze, nie mam glosnikow za 500zł tylko 5 tys zł. :lol:

 

Nowy sacz to jakaś wieś zabita dechami, nic tu nie ma. Wroce do Holandii w koncu kupie jakies kable do Tannoy wrrr.

 

Paweł , jeśli chcesz to dam Ci numer do znajomego z salonu Best Audio (również sklep int) ... Kabelki Ci z pewnością dobierze , wyśle itd. To jest bardzo ale to bardzo doświadczony człowiek w branży audio :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc wzmacniaczy lampowych jest mniejsza niż tranzystorowych, ale ich efektywność i selektywność bije tamte na głowę - jak się rozkręci, to aż tynk ze ścian odpada

mam jeden mały wzmacniacz lampowy o mocy 18 W, ale jak go odkręcę, to głośniki 100 W ledwo dają radę

minimalne głośniki do lampy, to wg mnie 2,5 x 3 większa moc niż moc wzmacniacza

impedancja też ważna, żeby końcówki nie uszkodzić - w jednym wzmacniaczu lampowym mam różne wyjścia na głośniki o różnej impedancji

Calkowita racja. Przyda sie Twoja wiedza Xanadu, przy wyborze lampy, :idea:

 

Na poczatek nie bede to cos z najwyzszej polki, :idea:

 

Puscilem Boney M na pol gwizdka na Rotelu. Tannoy wali, na gramofonie bas jednak jest kontrolowany. cos mi sie wydaje że te glosniki potrzebuja duzej mocy zeby sie rozhustaly.

troche wiecej po piździe i zaczynaja buczeć, to dopiero 60% mocy Rotela :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Puscilem Boney M na pol gwizdka na Rotelu. Tannoy wali, na gramofonie bas jednak jest kontrolowany. cos mi sie wydaje że te glosniki potrzebuja duzej mocy zeby sie rozhustaly.

troche wiecej po piździe i zaczynaja buczeć, to dopiero 60% mocy Rotela :D

 

Ja myślę że nie jedną dyskotekę można by nimi nagłośnić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że nie jedną dyskotekę można by nimi nagłośnić

jo bas tu wali ile wlezie :lol::lol: ale tez bardzo muzykalne sa jak na tą klase :mrgreen:

 

Lukasz z kablami poczekam jednak do wyjazdu, a dlaczego?, niektorzy holendrzy gdy pozbywaja sie sprzetu to za pol ceny sprzedaja... ale trzeba szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lukasz z kablami poczekam jednak do wyjazdu, a dlaczego?, niektorzy holendrzy gdy pozbywaja sie sprzetu to za pol ceny sprzedaja... ale trzeba szukać...

 

Paweł , przy poszukiwaniach kabla zwróć uwagę na drut małej manufaktury P.S.C :idea:

Trzeba się tylko psychicznie przemóc gdyż kable tej firmy do tanich nie należą...trzeba potraktować ich zakup jako element zestawu a nie jakis tam kabel :idea:

Ja tak zrobiłem i jestem Z A S Z O K O W A N Y zmianą charakterystyki brzmienia na duuuuużo lepsze :shock:

 

Problem w tym że tak mają wszyscy i znalezienie używanego kabla z P.S.C. to rzecz prawie niemożliwa :|

 

Z ciekawostek to to że właścicielem P.S.C. jest Polak a firemka mieści się w Australii , zresztą poczytaj troszkę tutaj :

http://300b.pl/kable-psc/dlaczego-psc.html

 

Ja posiadam ich "podstawowy" model Ciuletto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , przy poszukiwaniach kabla zwróć uwagę na drut małej manufaktury P.S.C

Trzeba się tylko psychicznie przemóc gdyż kable tej firmy do tanich nie należą...trzeba potraktować ich zakup jako element zestawu a nie jakis tam kabel

Ja tak zrobiłem i jestem Z A S Z O K O W A N Y zmianą charakterystyki brzmienia na duuuuużo lepsze

 

Problem w tym że tak mają wszyscy i znalezienie używanego kabla z P.S.C. to rzecz prawie niemożliwa

 

Z ciekawostek to to że właścicielem P.S.C. jest Polak a firemka mieści się w Australii , zresztą poczytaj troszkę tutaj :

http://300b.pl/kable-psc/dlaczego-psc.html

 

Ja posiadam ich "podstawowy" model Ciuletto

Tak to prawda. Nie zloto, a srebro to najlepszy przewodnik. W najlepszej lini Tannoy :arrow: Prestige, cale okablowanie glosnika jest wlasnie ze srebra.

 Okablowanie wewnętrzne wykonano ze srebra o czystości 99.99%, a w zwrotnicy zastosowano wyłącznie komponenty najwyższej jakości.

 

Caly kabel P.S.C. ze srebra to jednak nie tak maly koszt.

 

Generalnie panuje opinia, że srebrne kable brzmią ostro, z przesadzonymi wysokimi tonami a bas jest uszczuplony. Dzieje się tak dlatego, że większość firm produkujących kable ze srebra używa minimalnej ilości tego przewodnika, które przy maszynowej obróbce nie da się wygrzewać i to tłumaczy tak zwany ostry dźwięk srebrnych kabli. 
Firma PSC tłumaczy to zjawisko w ten sposób: wysokie tony po prostu zawsze byly na nagraniu tyle, że miedziane kable nie był w stanie tego przekazać. Srebrne kable PSC cechuje bardzo wyrównane brzmienie ze sporą ilością czystego nie zamulonego basu. Teoretycznie najlepszy czyli idealny kabel to podgrzane srebro ( o ok 20% podwyższona przewodność) w powietrznej otoczce. 

Dzieki Lukasz, na pewno wybor kabla to nie bedzie jednak taka szybka decyzja :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...