Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

- KEF Q7

do 2 tys. polecam ten model. U siebie mam Kef q75 (dodatkowy basowy) z Uniq,

 

nastepca q7 i q75 to q700 z tego co mi sie zdaje 8)

B&W polecam tez.

 

ja natomiast gdy bede zmianial glosniki, dopiero to za pol roku /rok, posprzedaje wszystkie swoje i pewnie wybor padnie na Definition dc8t

 

 

 

 

 

ale jak stanieją :wink: :mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorx, Luk77, źle zrozumiałem.:oops:

Na seryjnym "sprzęcie " w OBK nie jestem w stanie słuchać nic innego jak wiadomości RMF FM i Radio ZET których a propo dla zdrowia psychicznego i tak nie słucham :wink:

Zdarzyło mi się natomiast w tym zestawieniu usłyszeć np. Dodę elektrodę i chyba tam brzmi najlepiej :mrgreen:

Jednak to niedługo ( sprzęt w OBK) się zmieni :idea:

Moje spostrzeżenia są identyczne. Zmiana audio w OBK to mój powakacyjny priorytet. :mrgreen:

Doda i inne wytwory z wyeksponowanym basem u mnie brzmią tragicznie, bo boczki zaczynają popierdywać do rytmu do -3 bass i -3 mid. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorx, Luk77, źle zrozumiałem.

Luk77 napisał(a):

Na seryjnym "sprzęcie " w OBK nie jestem w stanie słuchać nic innego jak wiadomości RMF FM i Radio ZET których a propo dla zdrowia psychicznego i tak nie słucham

Zdarzyło mi się natomiast w tym zestawieniu usłyszeć np. Dodę elektrodę i chyba tam brzmi najlepiej

Jednak to niedługo ( sprzęt w OBK) się zmieni

Moje spostrzeżenia są identyczne. Zmiana audio w OBK to mój powakacyjny priorytet.

Doda i inne wytwory z wyeksponowanym basem u mnie brzmią tragicznie, bo boczki zaczynają popierdywać do rytmu do -3 bass i -3 mid.

wrzuccie sobie do OBK'a naglosnienie Infinity Kappa 8)

 

na nie do końca wygrzanych słuchawkach

Narazie na flakach jedziesz 8) Jak sprawuje sie AT przy nich? Flaki nie mecza :?:

 

Dla mnie osobiście muzyka w życiu bardzo wiele znaczy i nie chciałbym jej kaleczyć ani obrażać jej twórców

PODPISUJE SIE POD TYM!

 

bakkz, Z Nowego Sacza powiadasz jestes 8) ten sam rejon jak moj, tyle ze obecnie na terenie Hollandi jestem :idea:

 

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , dobrze dobrany monitor do małego pomieszczenia i zestawu zagra najlepiej :idea:

z tym małym pomieszczeniem to byłym ostrożny :wink:

takiego zestawu monitorów Mackie HR 824 każdy z 2 wzmacniaczami 100 i 150 W szkoda do małego pokoiku :wink:

 

-- 5 wrz 2012, o 06:31 --

 

Często jednak można odnieść wrażenie, że dla niektórych priorytetem jest sprzętowa modyfikacja dźwięku celem uzyskania brzmienia satysfakcjonującego daną osobę (np. przywołany przeze mnie wcześniej filmik o audiofilach w Grecji:
). Tylko wtedy gubi się rzeczywiste brzmienie instrumentu.

no właśnie o to chodzi, żeby stosowane zestawy nie zniekształcały, ale wiernie przenosiły częstotliwości emitowane przez różne instrumenty - jeżeli zbytnio zmodyfikujemy brzmienie, mamy wbrew pozorom ogromną szansę, że nie usłyszymy wszystkiego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym małym pomieszczeniem to byłym ostrożny :wink:

takiego zestawu monitorów Mackie HR 824 każdy z 2 wzmacniaczami 100 i 150 W szkoda do małego pokoiku :wink:

 

 

Xanadu , w studiach które są zaprojektowane do odsłuchu nie mówiąc o wygłuszeniu monitor się świetnie sprawdza :idea:

 

Wyobraź sobie tego samego monitora w salonie ok. 50 m połączonego z dużą kuchnią a także holem z klatką schodową :? Podłogowce sprawdzą się chyba lepiej :wink:

 

Niemniej trzeba wszystko ze wszystkim słuchać , testować , próbować , itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xanadu , w studiach które są zaprojektowane do odsłuchu nie mówiąc o wygłuszeniu monitor się świetnie sprawdza :idea:

Wyobraź sobie tego samego monitora w salonie ok. 50 m połączonego z dużą kuchnią a także holem z klatką schodową :? Podłogowce sprawdzą się chyba lepiej :wink:

masz rację, że akustyka pomieszczenia jest ważniejsza niż same głośniki :wink:

dlatego nawet we wspomnianym salonie z dużą kuchnią najpierw trzeba popracować nad poprawieniem samej akustyki, a dopiero potem brać się za dobór głośników - mnie chodzi o to, że w tym samym samym pomieszczeniu, z ustawioną akustyką (nieważne, czy pomieszczenie duże, czy małe), profesjonalne aktywne monitory studyjne (Tannoy, Genelec, Mackie, Quested, a nawet niektóre Yamahy), zapewnią nam najbardziej płaską charakterystykę, gdzie częstotliwości wszystkich instrumentów będą najlepiej słyszalne - bez podkręcania dołu, czy góry, co czasem robimy bezwiednie, chcąc pewne częstotliwości po prostu lepiej usłyszeć (wiadomo, że z wiekiem zakres częstotliwości odbieranych przez ludzkie ucho bardzo się zmienia i szukamy np. tego, co coraz słabiej słyszymy) :wink:

wadą monitorów (zarówno bliskiego, jak dalekiego pola) jest niezbyt atrakcyjne wzornictwo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o to, że w tym samym samym pomieszczeniu, z ustawioną akustyką (nieważne, czy pomieszczenie duże, czy małe), profesjonalne aktywne monitory studyjne (Tannoy, Genelec, Mackie, Quested, a nawet niektóre Yamahy), zapewnią nam najbardziej płaską charakterystykę, gdzie częstotliwości wszystkich instrumentów będą najlepiej słyszalne - bez podkręcania dołu, czy góry, co czasem robimy bezwiednie, chcąc pewne częstotliwości po prostu lepiej usłyszeć (wiadomo, że z wiekiem zakres częstotliwości odbieranych przez ludzkie ucho bardzo się zmienia i szukamy np. tego, co coraz słabiej słyszymy) :wink:

wadą monitorów (zarówno bliskiego, jak dalekiego pola) jest niezbyt atrakcyjne wzornictwo :(

 

Dlatego twierdzę że dobry monitorek to świetna sprawa :) W moim pokoju odsłuchowym ok. 15 m bardzo się zdziwiłem jak fajnie zagrały Tannoy Mercury M1 :shock: Jednak to trochę za mało aby tam docelowo zostały( bas nie schodził wystarczająco nisko) :idea:

Słucham muzyki niezbyt głośno i właśnie bas przy takim ustawieniu był trochę za mało słyszalny.

 

 

Praktycznie już nastawiłem się na monitory i nie mogę się doczekać testu Triangle trio

 

http://www.avland.co.uk/aasp/triangle/0 ... setrio.asp

 

oraz Audiovector S1

 

http://www.henleypro.co.uk/product.asp?ProductID=722

 

 

Obydwa wyglądają wyśmienicie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację, że akustyka pomieszczenia jest ważniejsza niż same głośniki

to jest troche zbyt ogolnie powiedziane, nie mniej jednak jest w tym sporo prawdy. :D

 

Piszac kilka postow wczesniej sam doswiadczylem moze nie az tak ogromnych (na pewno znaczacych) zmian testujac roznego rodzaju wkladek gramofonowych.

 

Dla audiofila kazdy detal jest wazny!

 

Co do sprzetu studyjnego nie mam zbyt duzej wiedzy dlatego bede czytal wypowiedzi kolegow.

 

Praktycznie już nastawiłem się na monitory i nie mogę się doczekać testu Triangle trio

 

http://www.avland.co.uk/aasp/triangle/0 ... setrio.asp

 

oraz Audiovector S1

 

http://www.henleypro.co.uk/product.asp?ProductID=722

 

 

Obydwa wyglądają wyśmienicie

 

Lukasz to jest raczej wysoka polka, zagraja swietnie kwestia ktory podejdzie bardziej 8)

 

Dzis jade do sklepu z vinylami, starszy pan rozmyslal: jest w stanie pozyczyc wkladki SHURE ktora ma zamontowana na starszym Thorensie,

 

pozyjemy zobaczymy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzis jade do sklepu z vinylami, starszy pan rozmyslal: jest w stanie pozyczyc wkladki SHURE ktora ma zamontowana na starszym Thorensie,

 

pozyjemy zobaczymy :idea:

 

Jeżeli Masz taką możliwość to rewelacja :) Tylko tego typu testami można optymalnie sobie skonfigurować zestaw pod siebie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie na flakach jedziesz 8) Jak sprawuje sie AT przy nich? Flaki nie mecza :?:

Nie, teraz odsłuch z CD, odkurzyłem kilka starych płyt. Coś czuję, że AT nie pokazuje jeszcze swoich wszystkich możliwości, podobno aż 150h się wygrzewają :shock: i będzie miodzio, chociaż już teraz nie jest źle :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktywnymi monitorami to trzeba jeszcze uwazac, ze czesc z nich, to sa monitory "bliskiego pola" czyli uzywa sie ich przy realizacji dzwieku, siedzac przy pulpicie i majac glosniki metr - poltora od siebie. W tym zakresie graja jak nalezy, ale do naglosnienia pomiesczenia sie nie nadaja. Rozne czestotliwosci maja rozna propagacje i przy wiekszym dystansie nie maja juz "plaskiej charakterystyki".

 

Inna sprawa, czy taka charakterystyka to jest wlasnie to czego szukamy? Wydaje mi sie, ze nie. Preferujemy w wiekszosci jakies brzmienia, rozne, ale jednak inne niz nautralne.

 

Do tego wiekszosc utworow znamy jednynie z plyt, wiec nie potrafimy okreslic czy np. Cocker brzmi tak samo jak na zywo, czy jednak jest jakos podbarwiony. Wiec ta "plaska charakterystyka" przestaje byc znaczaca.

 

Przy odsluchu z radio jeszcze bardziej to widac, bo raz ze duzo utworow ma wersje radiowe, a dwa, nawet jesli jest tylko jedna, to ta w radio przechodzi przez kompresor (ale nie taki od upychania bitow) i bramki... i juz do orygianlu wcale jest niepodobna.

 

Staram sie od pewnego czasu bawic w rejestracje dzwieku i... czarna magia. Nie ma prawd obiektywnych w tej dziedzinie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł , testujesz już wkładkę ...jak przebiegła instalacja :?:

 

 

Jakie zacne wydanie znalazłem i to dostępne od razu :

 

http://www.vinylgold.pl/pink-floyd/1509 ... ition.html

 

 

Cena konkretna no ale w końcu import z Japonii i najlepsze możliwe wydanie 8)

 

Mają tam od ręki też inne albumy Floyd-ów i nie tylko z tej tłoczni. Ciekaw jestem jak to gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dobry gramofon z dobrej klasy wkładką i oczywiście co bardzo ważne dobrym skalibrowaniem całego systemu nie powinien rysować płyt :idea:
Nie możliwe :P Każdy układ mechaniczny podlega zużyciu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dobry gramofon z dobrej klasy wkładką i oczywiście co bardzo ważne dobrym skalibrowaniem całego systemu nie powinien rysować płyt :idea:
Nie możliwe :P Każdy układ mechaniczny podlega zużyciu ;)

 

Dobra wkładka i kalibracja nie zrobi winylowi kuku :idea: Obecnie igły pracują z bardzo małym naciskiem.

 

Płyta CD też się rysuje ale nie od lasera a od mechanizmu napędu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aktywnymi monitorami to trzeba jeszcze uwazac, ze czesc z nich, to sa monitory "bliskiego pola" czyli uzywa sie ich przy realizacji dzwieku, siedzac przy pulpicie i majac glosniki metr - poltora od siebie. W tym zakresie graja jak nalezy, ale do naglosnienia pomiesczenia sie nie nadaja. Rozne czestotliwosci maja rozna propagacje i przy wiekszym dystansie nie maja juz "plaskiej charakterystyki".

 

Inna sprawa, czy taka charakterystyka to jest wlasnie to czego szukamy? Wydaje mi sie, ze nie. Preferujemy w wiekszosci jakies brzmienia, rozne, ale jednak inne niz nautralne.

 

Do tego wiekszosc utworow znamy jednynie z plyt, wiec nie potrafimy okreslic czy np. Cocker brzmi tak samo jak na zywo, czy jednak jest jakos podbarwiony. Wiec ta "plaska charakterystyka" przestaje byc znaczaca.

 

Przy odsluchu z radio jeszcze bardziej to widac, bo raz ze duzo utworow ma wersje radiowe, a dwa, nawet jesli jest tylko jedna, to ta w radio przechodzi przez kompresor (ale nie taki od upychania bitow) i bramki... i juz do orygianlu wcale jest niepodobna.

 

Staram sie od pewnego czasu bawic w rejestracje dzwieku i... czarna magia. Nie ma prawd obiektywnych w tej dziedzinie ;)

 

DObrze jest poczytac troche o monitorkach, nie mniej u mnie - a bylo ich sporo dawno temu Jamo teraz B&W, i od Lukasza Tannoy ktore niebawem testuje - jakos szczegolnie nie zawracalem sobie nimi glowe 8)

 

Paweł , testujesz już wkładkę ...jak przebiegła instalacja

Bylem wczoraj 17.45 nie bylo juz tam nikogo (sklep do 18) pewnie starszy pan poszedl, moze dzis sie przejde i popatrz, ale mam pelne rece roboty...

Jakie zacne wydanie znalazłem i to dostępne od razu :

 

http://www.vinylgold.pl/pink-floyd/1509 ... ition.html

tez mam z wydawnictwa EMI,(ale nie japonskiego) bardzo dobra realizacja dzwieku, Lukasz poszukacj moze z DECCA wydali, albo HIS MASTER VOICE 8)

 

Mają tam od ręki też inne albumy Floyd-ów i nie tylko z tej tłoczni. Ciekaw jestem jak to gra

na pewno bedzie gralo czysciej, zywiej, dynamiczniej od innych, na takie brylanty powinno sie wydac troszke wiecej kaski 8)

Nie możliwe Każdy układ mechaniczny podlega zużyciu

 

hoop napisał(a):

Luk77 napisał(a):

Prawda jest taka że dobry gramofon z dobrej klasy wkładką i oczywiście co bardzo ważne dobrym skalibrowaniem całego systemu nie powinien rysować płyt

Nie możliwe Każdy układ mechaniczny podlega zużyciu

 

 

Dobra wkładka i kalibracja nie zrobi winylowi kuku Obecnie igły pracują z bardzo małym naciskiem.

 

Racja panowie :!:

 

Luk77 napisał(a):

kuku

 

:lol::lol::lol::mrgreen:

 

spadam bede pozniej. A propos, moj przyjaciel przygotowywuje sie niabwem do wyjazdu. Dam znac kiedy dokladnie pojechal , hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, trzeba po prostu pamietac, ze monitory bliskiego pola (zwykle aktywne) a male podstawczaki czy regalaki ;) do Hi-Fi ktore popularnie nazywamy monitorami (zwykle pasywne) to zupelnie co innego.

 

Zeby w drodze oszczednosci nie kupic jakiechs Fostex'ow, Tascam'ow, Mackie czy KRK i nie zdziwic sie, ze nie chca naglosnic salonu ;) Jednoczesnie jest to dobre rozwiazanie np. do np. sypialni (monitory + komputer z flakami + interface audio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że dobry gramofon z dobrej klasy wkładką i oczywiście co bardzo ważne dobrym skalibrowaniem całego systemu nie powinien rysować płyt :idea:
Nie możliwe :P Każdy układ mechaniczny podlega zużyciu ;)

 

Dobra wkładka i kalibracja nie zrobi winylowi kuku :idea: Obecnie igły pracują z bardzo małym naciskiem.

 

Płyta CD też się rysuje ale nie od lasera a od mechanizmu napędu :wink:

Prawda, cd rysuje samo kręcenie się :) Ale czarna płyta kręci się powoli, no i kładziesz ją na tależu ręcznie, więc cała złość idzie na igłę (lub dziecko, kota, śrubokręt).

W każdym razie, praktycznie nie ma tematu optycznego gramofonu.

 

A jak zrzucacie swoje czarne płyty na...? Chodzi mi o metodę optymalną pod kontem jakości odwzorowania dźwięku. Z tego co tu wyczytałem, to chyba FLAC? A kabelki itp.? Na ile ma to znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wkładka i kalibracja nie zrobi winylowi kuku :idea: Obecnie igły pracują z bardzo małym naciskiem.

Kto puszcza winyl, zeby sobie gralo... np. przy gotowaniu? ;) Chyba nikt. Do tego jest radio, flaki, mp3, CD. Winyl jest od wielkiego dzwonu, jak jest czas zeby usiasc i sluchac, sluchac, sluchac. Ile godzin w roku mona sobie na to pozwolic? 50? 100? Nawet gdyby miec jedna plyte, to na cale lata wystarczy :mrgreen: . Rownie dobrze moznaby sie martwic, ze z kazdym dniem kondensatory coraz bardziej suche a gumki od napedow parcieja.

 

-- 6 wrz 2012, o 11:24 --

 

A kabelki itp.? Na ile ma to znaczenie?

Jesli po XLRach, to praktycznie bez znaczenia. Jesli RCA, to kabel ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzywaczewski, dzieki za wytlumaczenie, Moze te Tannoy' od Lukasz sprawdza sie akurat 8)

Kto puszcza winyl, zeby sobie gralo... np. przy gotowaniu? Chyba nikt. Do tego jest radio, flaki, mp3, CD. Winyl jest od wielkiego dzwonu, jak jest czas zeby usiasc i sluchac, sluchac, sluchac. Ile godzin w roku mona sobie na to pozwolic? 50? 100? Nawet gdyby miec jedna plyte, to na cale lata wystarczy . Rownie dobrze moznaby sie martwic, ze z kazdym dniem kondensatory coraz bardziej suche a gumki od napedow parcieja.

jezeli o mnie chodzi to slucham tylko winyl, (flac na PC i odtwarzaczu wyjatek) CD wogole, ale do Twojego postu moge przystac. czarnych plyt nie mozna slluchac caly czas np nie da sie pod prysznicem, gdy biegam, albo robie kupe :P

 

hehe, spadam siju lejter :mrgreen:

 

-- czwartek, 6 września 2012, 12:52 --

 

Paweł , testujesz już wkładkę ...jak przebiegła instalacja

Przed chwila wrocilem , dlugo rozmawialismy na temat Shure i niestety nie pożycza z prostej przyczyny:

 

Nie maja co wlozyc w zastepstwie do Thorensa.

Sprawdzalismy wszyskie dodatkowe wkladki ktore maja, zadna dobra nie byla (igly pourywane ).

 

Trudno. Kupilem zaś The best of Kitaro: (Carnavansary, Dreams like yesterday, The Mist, Straight A way to orion, dawn in malaysia, dawning in oasis, peaceful moment, desire, earth born, moon star) wydawnictwo polydor,

6,5e kupilem to dla siebie ale jesli jestes zainteresowany Lukasz to pisz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu, trzeba po prostu pamietac, ze monitory bliskiego pola (zwykle aktywne) a male podstawczaki czy regalaki ;) do Hi-Fi ktore popularnie nazywamy monitorami (zwykle pasywne) to zupelnie co innego.

 

 

Dokładnie , mamy do czynienia z dwoma rodzajami monitorów(podstawkowców) : do studia i domowego hifi :idea:

 

W wiekszych pomieszczeniach całkowicie bym sobie odpuścił podstawkowce. Zaleca się że w pomieszczeniach od ok.15 m raczej trzeba już pomyśleć o głośniku podłogowym :idea:

To są jednak sugestie ale niekoniecznie tak zawsze musi być oczywiście :wink:

 

-- Cz wrz 06, 2012 2:05 pm --

 

Prawda, cd rysuje samo kręcenie się :) Ale czarna płyta kręci się powoli, no i kładziesz ją na tależu ręcznie, więc cała złość idzie na igłę (lub dziecko, kota, śrubokręt).

W każdym razie, praktycznie nie ma tematu optycznego gramofonu.

 

 

Tu nie ma już raczej o czym dalej dyskutować :wink: Ludzie korzystający z gramofonu i stale szukający kolejnej pozycji winyla w swej kolekcji z reguły są świadomi jak postępować z czarną płytą :wink:

Winyl to bardzo delikatna sprawa i to nie gramofon go niszczy a sam użyszkodnik :idea:

Tą delikatność czarnej płyty całkowicie rekompensuje niesamowity klimat ,jakość słuchania muzyki oraz te piękne pachnące wydania :D

 

A jak zrzucacie swoje czarne płyty na...?

 

Ja nie zrzucam :wink:

 

-- Cz wrz 06, 2012 2:10 pm --

 

grzywaczewski, dzieki za wytlumaczenie, Moze te Tannoy' od Lukasz sprawdza sie akurat 8)

 

M1 mercury to typowo domowy podstawkowiec :idea:

 

-- Cz wrz 06, 2012 2:37 pm --

 

 

Trudno. Kupilem zaś The best of Kitaro: (Carnavansary, Dreams like yesterday, The Mist, Straight A way to orion, dawn in malaysia, dawning in oasis, peaceful moment, desire, earth born, moon star) wydawnictwo polydor,

6,5e kupilem to dla siebie ale jesli jestes zainteresowany Lukasz to pisz 8)

 

Paweł , Kitaro to fajna relaksacyjna muzyka :)

Gdybyś niechciał to ja kupię :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelszuszu napisał(a):

 

Trudno. Kupilem zaś The best of Kitaro: (Carnavansary, Dreams like yesterday, The Mist, Straight A way to orion, dawn in malaysia, dawning in oasis, peaceful moment, desire, earth born, moon star) wydawnictwo polydor,

6,5e kupilem to dla siebie ale jesli jestes zainteresowany Lukasz to pisz

 

 

Paweł , Kitaro to fajna relaksacyjna muzyka

Gdybyś niechciał to ja kupię

 

Przeslucham wieczorem tez chcialbym sobie zostawic the best of Kitaro, ale sadze ze w tym sklepie beda mieli jeszcze jeden taki krazek a akurat jeste jeszcze w Holland.

Wiec co dorzucic Ci do paczki Lukasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto puszcza winyl, zeby sobie gralo... np. przy gotowaniu? Chyba nikt. Do tego jest radio, flaki, mp3, CD. Winyl jest od wielkiego dzwonu, jak jest czas zeby usiasc i sluchac, sluchac, sluchac. Ile godzin w roku mona sobie na to pozwolic? 50? 100? Nawet gdyby miec jedna plyte, to na cale lata wystarczy . Rownie dobrze moznaby sie martwic, ze z kazdym dniem kondensatory coraz bardziej suche a gumki od napedow parcieja.

jezeli o mnie chodzi to slucham tylko winyl, (flac na PC i odtwarzaczu wyjatek) CD wogole, ale do Twojego postu moge przystac. czarnych plyt nie mozna slluchac caly czas np nie da sie pod prysznicem, gdy biegam, albo robie kupe :P

 

 

Gadałem ostatnio w sklepie audio z facetem który po kupnie gramofonu jakieś kilka lat temu całkowicie się na winyle przerzucił, ty Pawle też , mnie się też już odechciało CD słuchać ...Jest nas coraz więcej :D:idea:

 

Oczywiście przy robieniu schabowego ciężko jest słuchać winyli gdyż łapska tłuste :mrgreen: Ja jednak takiego sposobu słuchania nie lubię ...Ja muszę zasiąść i wczuć się , zrelaksować...wtedy dopiero wiem o co kaman :wink:

 

-- Cz wrz 06, 2012 5:26 pm --

 

 

Przeslucham wieczorem tez chcialbym sobie zostawic the best of Kitaro, ale sadze ze w tym sklepie beda mieli jeszcze jeden taki krazek a akurat jeste jeszcze w Holland.

Wiec co dorzucic Ci do paczki Lukasz?

 

Paweł , ja Kitaro to z olbrzymią chęcią bym wziął ale co będzie jeśli już tego nie kupisz :?

Tyle dla mnie znalazłeś że aż już nie przystoi "skubnąć" Cię z tego winyla :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram sie od pewnego czasu bawic w rejestracje dzwieku i... czarna magia. Nie ma prawd obiektywnych w tej dziedzinie ;)

ja to robię od ładnych paru lat i uwierz mi, że są podstawowe zasady, których nie da się obiejść, ani oszukać :wink:

 

 

Zeby w drodze oszczednosci nie kupic jakiechs Fostex'ow, Tascam'ow, Mackie czy KRK i nie zdziwic sie, ze nie chca naglosnic salonu ;)

nie słyszałeś chyba Mackie HR

 

 

Jesli po XLRach, to praktycznie bez znaczenia. Jesli RCA, to kabel ma znaczenie.

każdy kabel ma znaczenie poza przenoszeniem cyfrowym

jak RCA to tylko "zbalansowany", ale nie każde urządzenie ma taką możliwość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...