Skocz do zawartości

Po wymianie łożyska tył tarcza trze o osłonę na zakrętach


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Niedawno wymieniłem łożyska z tyłu. Teraz na łukach i rondach mam mega tarcie żalazo o żelazo :shock: (prawa strona)

 

Zwrotnica jest moja, nowa jest tarcza kotwiczna od WRX oraz stara tarcza wentylowana WRX. Przy ostrych łukach krawędź bębna tarczy ociera mi o tarcze kotwiczną. NA prostych i na prawo-skrętach tego nie ma. Możliwe jest aby łożysko miało takie luzy? Czy może faktycznie normalne jest to, ze łożysko tak pracuje, że tarcza hamulcowa aż tak bardzo odgina się od zwrotnicy i szorowanie występuje przez niewielkie nierówności (wątpię)

 

z drugiej strony problem nie wystepuje

 

Łożysko jest nowe NTM czy jakoś tak, Nie było żadnych problemów przy wyciąganiu starego i wkładaniu nowego, to znaczy było tak jak powinno być.

 

Wiec pytanie do specjalistów, TTTM czy wymienić łożysko ponownie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ta informacja Ci pomoże, bo nie przerabiałem tego w Subaru.

Za to identyczny , dokładnie co do joty objaw miała żona w Punto po wymianie łożysk.

Łożysko zostaw w spokoju, skoro zmienione na nowe i nic się nie dzieje. Nowe to idealnie spasowane, może aż nadto. Przy skrętach wszystko pracuje i tarcza może lekko ocierać.

W Punto "dotarło" się po kilku dobrych km.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie po wymianie tylnych tarcz, z tym, że jedna strona stawiała taki opór, że nie dało się koła przekręcić. Okazało się, że przyczyną było 0.5mm zbyt wysokiego rantu w części bębnowej. Przejechało się szlifierką kątową i już było OK. Co ciekawe ten objaw miałem tylko z jednej strony.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...