Skocz do zawartości

Nicea we wrześniu


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

wybieram się z żoną do Nicei we wrześniu. Mamy tylko bilety lotnicze.

 

Może polecicie jakiś hotel w okolicach centrum (w zasięgu spaceru) - lecimy na 5 dni (4 noclegi), nie chcemy wydać więcej niż 1300-1500 zł.

 

Chętnie dowiem się też o miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć, a o których może jeszcze nie pomyśleliśmy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem rok temu tez na 5 dni tez chyba we wrzesniu i było super. Zobacz Cann i koniecznie Monako(tylko w tej kolejnosci bo jak zaczniesz od Monako to nic juz nie bedzie takie ładne :mrgreen: ) ST Tropez mozesz sobie odpuscic. My mieszkalismy na początku promenady od strony lotniska. Autobus przy samym hotelu lub spacerkiem po promenadzie. Byliśmy z małą córcią i bezproblemowo wszystko. Do tej pory wspominamy ten wypad i pewnie go powtórzymy :mrgreen:

 

Generalnie spacerki i codzienna kolacja z winem na plaży,

 

Jak sobie przypomnę, a bardziej żona nazwę hotelu to dam namiary. Był tani i okiej

 

-- 24 lip 2012, o 11:19 --

 

Jak cos to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki drout, wszelkie wskazówki bardzo mile widziane (zwłaszcza takie, jak podałeś - najpierw Cannes, potem Monako). Byłbym wdzięczny jakby Ci żona ten hotel przypomniała (u mnie to też żona jest planerem tego typu wypadów i ona ma w głowie harmonogram i takie tam nazwy).

 

Co Cię tak zachwyciło, że było super?

 

Podobno drogo jest... Co tam się je i gdzie, żeby było w miarę budżetowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :arrow: http://www.premiere-classe-nice-promena ... index.aspx

 

-- 24 lip 2012, o 13:33 --

 

Jak tanio jesc do MC :mrgreen:

 

My szlismy do supermarketu kupowalismy gorące bagietki, sery i inne takie, siadalismy nad brzegiem i piknikowalismy wieczorami. Jest duzo knajpek pizzerii a i kebaba dobrego zjesz.

 

My tez starlismy sie budzetowo i jak sie chce to się da, ale piwa za 10ojro sobie nie odmawiłem.

 

Za to dobre winka i tanie mają :P

 

Co mi się podobało :?:

 

Kurcze wszystko, generalnie super wyjazd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki~! Powiedz mi tylko jaka jest lokalizacja tego hotelu? Widzę na mapie, że to raczej bliżej lotniska niż centrum Nicei. Jaka to jest odległość spacerem? Wygląda niezbyt blisko.

 

Pytam, bo mamy taką wizję, że zwiedzać będziemy tylko spacerem. Da się to w ogóle? Jedziemy pn-pt, warto ewentualnie zastanawiać się nad kupnem jakichś okresowych biletów autobusowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Najlepiej szukać hoteliku w okolicach morza, tam przenosi się chyba całe miasto po 22:00. Wszędzie byle blisko do promenady którą można przejść kilka km wzdłuż morza oglądając lądujące samoloty no i te panienki rozstawione co 30 metrów :) do wyboru do koloru. Żona nie będzie zachwycona więc uważaj gdzie patrzysz :D

Możesz rozejrzeć się w okolicach lotniska - jest nad samym morzem i promenadą. Nocleg w granicach 70 Euro ze śniadaniem.

Co ciekawego: polecam Monako i port, jest obok plaża. Zobaczysz łajby za grubę $$$ a po drugiej stronie ulicy salony AMG, Ferrari, Lambo, McLaren w którym stoi bolid F1 Senny, Bentley, i RR. Jedzenie - kanapka 5 Euro, Hamburger 7 Euro, więc do Monako lepiej zabrać plecak żarcia.

W każdym razie w jeden dzień widziałem więcej Lambo i Ferrari niż w całym życiu.

Jest też muzeum albo samochodów albo rajdu monte carlo - tego trochę żałuje bo nie zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zarezerwowaliśmy super (wydaje się) hotel.

 

http://www.venere.com/hotels/nice/hotel ... l=2&rval=1

 

Jest zarówno blisko centrum, blisko plaźy, kilka przecznic obok jest McD i Lidl. Dodatkowo drink powitalny, lunch box (nie wiem czy pierwszego dnia, czy codziennie) i ma super opinie. Kosztowało nas to 1500 zł na 4 noce, więc jesteśmy zadowoleni. Nie mamy karty kredytowej, a taka oferta była tylko wczoraj, więc się nieźle napociłem, żeby znaleźć kogoś kto mi użyczy, ale udało się :)

 

Teraz mogę się skupić już tylko na szukaniu wrażeń. Muzeum starych aut (kolekcja jakiegoś arystokraty chyba http://www.users.globalnet.co.uk/~fhs/M ... museum.htm) w Monte Carlo, wstęp 6E, mamy w planach.

 

Jeśli macie w punktach podobne MUST SEE, to super byłoby gdybyście się nimi podzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem. Nicea we wrześniu jest super. Pogoda ok. 28-30 st w dzień, wieczorem 18-20. Czuć super komfort pogody, jest ciepło, leciutko tylko duszno, wieczorami super. Lekki wietrzyk orzeźwia, ale nie jest zimno.

 

Muzea w większości gratis, chociaż nas mało interesowały. Super za to muzeum/kolekcja samochodów w Monaco.

Transport publiczny - kolejny atut dla turystów - za 1 EUR można dostać się do Cannes i do Monaco, chociaż w przypadku Cannes trwa to ok. 1h45m.

 

Sery, wina, pizza w Les Amoreux no i widoki. Zabrakło nam 1-2 dni, żeby poleżeć na plaży. Polecam bardzo. Jeśli nie chce się jeść w knajpach na bulwarze, wcale nie jest drogo.

 

Kilka tylko widoczków:

 

20120913582.jpg

20120912544.jpg

20120912508.jpg

201209135851.jpg

 

A wracając, spotkaliśmy w samolocie Hakkinena, który leciał na otwarcie Vervy. On "zapłacił za nasze bilety" tak naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...