Jump to content

I. Rig Photo Day z VWśląsk.pl


Odwag
 Share

Recommended Posts

Znajomy prosił mnie o wrzucenie dosyc ciekawej oferty:D

 

 

VWśląsk, wraz z Maćkiem www.maciejsulek.pl ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwszy spot z cyklu grupowego rigowania samochodów.

 

Po pierwszej edycji, która odbyła się w ubiegłoroczne wakacje, coraz więcej osób pisało z pytaniami kiedy odbędzie się kolejny tego typu spot. Wraz z zarządem vwśląsk, postanowiliśmy zorganizować, pierwszy tego typu spot w tym roku który odbędzie się 1 Lipca o godzinie 18. Tym razem, wyruszymy na podbój wiejskiej dróżki na pograniczu Dąbrowy Górniczej oraz Siewierza. Droga jest ślepa i rzadko uczęszczana, a jej powierzchnia jest pokryta nowym asfaltem, za to na końcu znajduje się parking dzięki czemu wszyscy spokojnie się pomieścimy.

Dojazd na miejsce rigowania, jest dość trudny więc o godzinie 17 30, spotkamy się w Wojkowicach Kościelnych na przy kościelnym parkingu, gdzie będziemy czekać do 17 45 skąd przejedziemy na naszą drogę, gdzie o 18 rozpoczniemy robienie zdjęć. Dla spóźnialskich, w piątek wieczorem wrzucę dokładną mapkę z trasą, aby bez problemu mogli dojechać.

 

Tym razem, zdjęcia będą miały bardziej swojski, letni klimat tak jak np. zdjęcia Grega i jego mk3 Cabrio:

63149527.jpg

czy mk1 Dawida:

72463131.jpg

 

Koszt wykonania jednego zdjęcia to 20zł, w przypadku gdy właściciel samochodu zdecyduje się na 3 lub 4 zdjęcia to koszt wynosi 50zł.

 

Wszystkich serdecznie zapraszamy do przyjazdu, mile widziani będą również właściciele innych marek samochodów nie koniecznie japońskich.

 

Dla osób, które nie wiedzą, co to są rig shot’y, krótkie wyjaśnienie:

Są to zdjęcia w ruchu, robione za pomocą specjalistycznego statywu przysysanego do karoserii samochodu (ewentualnie szyb), na którego końcu jest przymocowany aparat, dzięki czemu można uchwycić samochód wprawiony w ruch, a dzięki długiemu czasowi naświetlania, wydaję się jak by samochód jechał z zawrotną prędkością, a tak naprawdę zazwyczaj samochód jest „pchany” lub porusza się na pół sprzęgle. Następnym krokiem w robieniu rig shot’a jest obróbka komputerowa, która pochłania mnóstwo czasu, jednak dzięki niej ze zdjęcia kasuje się statyw i dodaje zdjęciu wiele indywidualnych cech.

 

 

Plakat:

zmniejszone.jpg

 

Facebook

https://www.facebook.com/maciej.sulek.fotografia

https://www.facebook.com/events/410919235618227/

 

 

Zapraszamy!

 

Jeżeli to nie odpowiedni dział prosze o przeniesienie w odpowiedni:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...