Skocz do zawartości

Legacy MY06 2.0 R - błędy i check


bzikus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z moim legasie wczoraj wyskoczył mi check + mrugające cruse

Błędy to:

P0103 - MASS AIR FLOW SENSOR CIRCUIT HIGH INPUT

P0113 - INTAKE AIR TEMP. SENSOR CIRCUIT MALFUNCTION (HIGH INPUT)

P0130 - O2 SENSOR CIRCUIT BANK 1 SENSOR 1

 

plus dodatkowo teraz po próbie kasowania

P0607 - THROTTLE CONTROL SYSTEM CIRCUIT RANGE/PERFORMANCE

 

Błędy nie chcą się wykasować przez free SSM ani przez autcom nie bardzo wiem co z tym dalej robić może to jakiś bezpiecznik albo coś w ten deseń bo nawet na sekundę nic się nie kasuje. Przedtem auto było sprawdzane zero błędów. Pomóżcie może jest gdzieś jakiś bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź mcbeth,

Szukałem jakichś schematów odnośnie przepływomierza i sondy lambda ale nic nie znalazłem może ktoś z Was coś ma i mógłby się podzielić?

 

Co do kasowania błędów w subaru się jeszcze nadaje poza SSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie sprawdziłem kostki przy przepływce i sondzie jest zasilanie, przepływka ma masę na dwóch pinach. RomRider - logger pokazuje dane ze wszystkich problematycznych czujników a mimo to freeSSM nie chce wykasować błędów. Macie jakiś pomysł co jest źle może mam zły program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie sprawdziłem kostki przy przepływce i sondzie jest zasilanie, przepływka ma masę na dwóch pinach. RomRider - logger pokazuje dane ze wszystkich problematycznych czujników a mimo to freeSSM nie chce wykasować błędów. Macie jakiś pomysł co jest źle może mam zły program?

 

RomRider logger nie wykasuje błędu jeżeli, połączenie obd jest typu can. Może to zrobić każdy tester obd lub program z interfejsem obsługującym can.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Jutro spróbuje elm 327 i easy obd dam znać jak wyszło chyba że nie załatwie takiego kabla.

 

-- Pt cze 15, 2012 4:01 pm --

 

Ok problem rozwiązany. Już wiem co i jak więc się podzielę.

1. Środa - wyskoczył check plus mruganie cruse - wieczorkiem podłączenie autocom który zwrócił błąd P0130 - źle dojrzałem i wydedukowałem że to przepływka więc odłączyłem kostkę od przepływki i wskoczyły jeszcze dodatkowe błędy przepływomierza - autocom cały czas pokazywał że kasuje błędy a one znów wracają. Wniosek coś nie tak z czujnikami - ale z założenia drugi kabel i spróbujemy coś z tym zrobić jutro

2. Czwartek - drugi kabel podłączony błędy takie same jak autocom - programik freeSSM i kasujemy (wg instrukcji programu wyłącz zapłon włącz zapłon) i niestety po niby skasowaniu błędy znów się pojawiają - wniosek no jednak coś nie tak z czujnikami

3. Czwartek wieczór/noc - sprawdzanie wszystkich kostek no wstępnie wychodzi że ok sprawdzenie parametrów które podają czujniki przez loggera i też wychodzi że jest dobrze a mimo to błędy się nie kasują

5. Piątek - podłączenie jeszcze innego kabelka i co znów te same błędy kasujemy ponowne przekręcenie kluczyki i JEST!!!! znaczy się nie ma błędów - wniosek wczorajsza noc w garażu spędzona w miłym towarzystwie subaru i miernika jednak była nie potrzebna - ale nic to przynajmniej mam wszystko sprawdzone.

 

Teraz kilka szczegółów albo jak kto woli konkretów może przydadzą się innym na przyszłość - Auto to Subaru Legacy MY06 2.0 DOHC 165 KM 121 KW Kombi jeszcze przed liftem.

Kabel przez jaki działa usuwanie błędów to ELM 327

Protokół: ISO 14230-4 KWP fast (nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem jeszcze sprawdzę)

Program: Właściwie to dowolny z ODBII

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Teraz zostało mi jeszcze podpięcie komputera w trasie i zebranie logów z pracy pierwszej sondy żeby sprawdzić czy nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...