Skocz do zawartości

Jak zdjąć zderzak tylny w MY05


connexBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po ostatniej 'prawie' obcierce zdecydowałem o montażu czujników cofania. Robiłem to juz kilka razy w innych markach i zawsze szło gładko... W moim forku poleglem przy próbie demontażu zderzaka z tylu... Znalazłem plastikowe spinki od spodu z bokow, 1 na środku,2 pod każda lampa.... Pozostały mi 5szt schowane między krawędzią górna zderzaka a progiem bagażnika. Problem w tym ze nie wiem jak sie do nich dostać..szczelina ma ~1cm.

 

2012-05-12%252010.46.41--.jpg

 

Próbowałem je wypchnąć od spodu, ale środkowy jest poza zasięgiem....

Bede wdzięczny za jakieś porady jak tam sie dostać:-) przecież nie moze to byc aż tak skomplikowane.

 

Sent from my MB525

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najlepiej wymontować z belką.Pod samochodem na tylnych podłużnicach są śruby(klucz 17 albo 19 już nie pamiętam) Od wew stron błotników odkręcasz ślizgi zderzaka z prawej i lewej strony (klucz 10)Jak są chlapacze to też trzeba je odkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

tak więc : zabrałem się za to dzisiaj... spinek tak z 20 ( w tym 4 pod światłami), śrub 10 i po sprawie...

co do spinek pod uszczelką, wypchnąć się da,jak  sugeruje PawelBoro,ale włożyć już nie udało mi się ... za to banalnie odkręca się górne mocowanie z 5 spinkami na 4 śrubach z dostępu od bagażnika...

 jak widać najpierw "wypchnąłem" spinki, później odkręciłem te 4 śrubki...

PS mam nieodparte wrażenie, że wszystkich spinek z dołu zderzaka zdejmować nie musiałem... 

2017-04-29-1081.jpg

2017-04-29-1082.jpg

2017-04-29-1083.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

nic nie odstaje, urwałem wprawdzie jakieś śrubki mocowania przy nadkolu, ale na "trytytkach" siedzi już miesiąc i czeka na gwintownik ;-)

ogólnie bez problemów wchodzi na miejsce, 

z 20 bodaj spinek uszkodzone miałem 2, ale pod lewym światłem je schowałem i czekam na zakupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...