Skocz do zawartości

JDM Lampy tylne do klasyka


MichallD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo będę miał te lampy do mojej wanny :D . Słyszałem że trzeba coś przerobić bo chyba w jdm nie ma przeciwmgielnych? Szukałem na forum ale nie znalazłem. I teraz pytanie do tych co już to przerabiali, co trzeba konkretnie zrobić żeby było dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

tylne lewe światło cofania - wstawiasz czerwoną żarówkę (najlepiej 21W) i ciągmiesz do niej sygnał z włącznika przciwmgielnego (+). Tylne prawe światło cofania zostaje bez zmiany. Tym sposobem masz jedno przeciwmgielne i jedno światło cofania. O ile nie trafisz na jakiegoś wyjątkowo upierdliwego i drobiazgowego diagnostę to wszystko jest OK. Zgodnie z przepisami odległość światła przeciwmgielnego od światła postojowego (czy stopu? nie pamiętam) powinna być min 10cm, a tego chyba nie będzie. Jak na moje doświadczenie to 99,9999999% że wszystko zabangla na badaniu.

 

pozdro

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

dla pewności potwierdź gdzieś że p-mgielne ma być z tyłu po lewej (zaobserwuj jakieś auto z jednym światłem cofania- choćby 126p po lifcie). Nie chcę dostać antypomuka za pomylenie stron :mrgreen: choć jestem pewien swojego na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę jak mam u siebie w normalnych lampach i będzie wiadomo po której stronie to zrobić.

 

-- 7 maja 2012, o 22:44 --

 

Sprawdziłem, a więc przeciwmgielne jest po lewej stronie. Kolega X69 dobrze napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja nie lubie tego dyndającego halogenu :P . Ja po prostu do lewej lampy wkreciłem moją wiązke EU ,do wstecznego w lampie wkreciłem kabel przeciwmgielny z czerwoną żarówką. Nic nie trzeba ciąć .Wsteczny wisi sobie od środka. Jedyny minus że świeic na różowo. Na przegladzie to diagnosta sie ciepał o wydech a nie o żaróweczki :mrgreen:

 

Yi3z5.jpg

 

Apropo zarówki- nigdzie nie było, pan ze sklepu FORD mnie zmierzył wzrokiem jakbym był jebnięty i wciskał pomaranczową.

 

żarówke dostałem w sklepie z cześciami ŻUKA :lol: polecam!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już zamontowane :D Ja zrobiłem inaczej z przeciwmgielnym, przełożyłem 2 piny z kostki która jest w lampie, tzn w jdm'ach kostka ma miejsce na 8 pinów, 4 + i 4 -, wykorzystanych jest 6. Przekładamy 2 dolne piny od wstecznego właśnie w te 2 wolne górne. Teraz wystarczy kupić czerwoną żarówkę i mamy legal bez kombinowania. Jutro wstawię fotkę jak to wygląda, bo może być nie zrozumiałem to co napisałem :)

 

-- 3 lip 2012, o 15:55 --

 

dsc0307w.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...