Skocz do zawartości

Regulacja swiatel przod (soczewka, ale nie Xenon)


artix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wersja US nie ma regulacji wysokosci snopu swiatel mijania z kabiny. Przynajmniej ja nie znalazlem.

Wiec jak sie doładuje sprzetu na majówke, tyl przysiada i wiadomo, ze od razu zyskuje grono wielu przyjaciów wsród jadących z naprzeciwka (tym bardziej, że Tribeca i bez tego ma naprawdę niezłe swiatla)

 

Czy ktos moze mi wskazac, gdzie znajduje sie magiczna srubka do regulacji nachylenia reflektorów?

Trzeba zdejmowac pokrywki (jak do wymiany żarówki) czy znajduje sie gdzieś obok?

Jest jakos może oznaczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi regulował mechanik śrubką, która jest na wysokości soczewki od wewnętrznej strony reflektora (bliżej silnika). U mnie jest to śrubka zarówno na klucz, jak i na śrubokręt. Dla lewego reflektora jest zaraz za akumulatorem, dla prawego trochę trudniejszy dostęp ale da radę.

 

Teraz doczytałem, że u Ciebie jest nowszy model. Myśle jednak, że śrubka będzie też w podobnym miejscu i będzie jedyna którą można kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkiem na zewnątrz. Jest dojście bez zdejmowania czegokolwiek. Dla ułatwienia można by coś poodkręcać, ale tak jak pisałem mechanik ustawiał mi tak z marszu. Nawet silnik był załączony (podczas badań diagnostycznych).

 

Wysłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...