Skocz do zawartości

Nowy olej do SI 1.8


martinezz

Czy te felgi sa?  

13 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno kupilem Impreze 1,8 z 96 roku. Samochod ma w tej chwili przejechane 180 tys.

Niestety poprzedni wlasciciel-geniusz od minimum 3 lat lal do tego samochodu najtanszy olej mineralny 15W40 :(

Poniewaz olej jest ostatnia rzecza na ktorej chce oszczedzac jesli chodzi o eksploatacje samochodu, chcialbym imprezke zalac jakims porzadnym oleum. Moj mechanik jednak stanowczo odradzil mi syntetyki poniewaz wedlug niego rozpuszcza nagar i z silnika bedzie cieklo. Zaczal tez mi cos mowic o jakis olejach w oparciu o estry (motul) ale nie byl pewien czy to dobre rozwiazanie.

 

Prosze o Wasze opinie na ten temat i co najwazniejsze sugestie co wlac do imprezki.

 

Dzieki i pozdrawiam

./martinezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też tak zrobiłem i jak dotąd jest OK, choć poprzedni właściciel zapewniał mnie że jeździl na półsyntetyku ..... to tez go zalałem Shellem, teraz zastanawiam się nad olejem MOTUL, ale ze względu na przebieg, (ponad 200k) zostaje przy półsyntetyku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...