Skocz do zawartości

Dziwne objawy :(


PanKazio

Rekomendowane odpowiedzi

PanKazio, te 0,7l to troszku mało na przedni i tylny dyfer :idea:

 

ATF Dexron III Castrola nie spełnia normy Subaru, chyba że był to CASTOL ATF Multivehicle

 

a może tylko w tylnym zmieniali ?

wszystko było zmieniane w serwisie Subaru a nie u pana Mietka w stodole :roll:

 

zalać Zalecany Axle EPX 80W-90 w 2 dyfry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalać Zalecany Axle EPX 80W-90 w 2 dyfry ?

 

daj sobie spokoj , bo jak Kocarze było wym. to jest ok.

 

 

po przełączeniu na FWD wszystko idealnie :roll: auto stało się żwawsze i jakby lepiej się prowadzi :roll:

 

a dodam tylko że dotąd myślałem że to opony huczą ale teraz mam wątpliwości :roll: dżwięk jak by nade mną leciał wojskowy bombowiec :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF Dexron III Castrola nie spełnia normy Subaru

 

 

ten olej nie spelnia wymagan subaru 4EAT jak mozna cos takiego lac w ASo ?????????????

 

w instrukcji jest zapis:

 

For optimum transmission performance,

only use the automatic transmission

fluid that is recommended and

provided by Subaru.

If the recommended automatic transmission

fluid is unavailable, Dexron III

may be temporarily used. If the Dexron

III is used continuously there will be a

noticeable increase in the vibration

and noise from the automatic transmission

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATF Dexron III Castrola nie spełnia normy Subaru

 

 

ten olej nie spelnia wymagan subaru 4EAT jak mozna cos takiego lac w ASo ?????????????

 

w instrukcji jest zapis:

 

For optimum transmission performance,

only use the automatic transmission

fluid that is recommended and

provided by Subaru.

If the recommended automatic transmission

fluid is unavailable, Dexron III

may be temporarily used. If the Dexron

III is used continuously there will be a

noticeable increase in the vibration

and noise from the automatic transmission

 

 

Szymonie co radzisz ? wymienić ? na jaki ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na FWD wszystko idealnie :roll: auto stało się żwawsze i jakby lepiej się prowadzi :roll:

 

to znaczy , ze dyfry sa ok. W takim razie trzeba spr.selenoid sterujacy sprzegielkiem.....a to juz jest pewien problem , wiec skoro koledzy ustalili , ze olej w skrzyni jest nie taki to go wymienić......moze przeplyw oleju ktorym steruje ten selenoid jakos się poprawi/wyczysci.... :wink: ....i problem sie rozwiaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przełączeniu na FWD wszystko idealnie :roll: auto stało się żwawsze i jakby lepiej się prowadzi :roll:

 

to znaczy , ze dyfry sa ok. W takim razie trzeba spr.selenoid sterujacy sprzegielkiem.....a to juz jest pewien problem , wiec skoro koledzy ustalili , ze olej w skrzyni jest nie taki to go wymienić......moze przeplyw oleju ktorym steruje ten selenoid jakos się poprawi/wyczysci.... :wink: ....i problem sie rozwiaże...

 

czyli wymienić olej w dyfrach i skrzyni ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba mieć instrukcję :roll:

 

Zaraz ktoś pewnie coś doradzi konkretnego. :mrgreen: .....np. Mobil ATF 220 jak pamiętam może być

 

A Pan Andrzej jako fachowiec jakie oleje doradzi ?

 

- dyfry ?

- skrzynia ?

- i ile czsasu można jeździć z bezpiecznikiem w FWD ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Mobil ATF 220 jak pamiętam może być

 

widocznie nie pamiętam zbyt dokładnie. :roll: ....ale ten K0410Y0700 polecany jest do , powiedzmy , nowszych skrzyń a do starszych tez moze byc tylko ma ta wade , że jest dwa razy droższy...... :wink: .

 

spr.- to obecnie nazywa sie mobil atf dextron III .... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. Mobil ATF 220 jak pamiętam może być

 

widocznie nie pamiętam zbyt dokładnie. :roll: ....ale ten K0410Y0700 polecany jest do , powiedzmy , nowszych skrzyń a do starszych tez moze byc tylko ma ta wade , że jest dwa razy droższy...... :wink: .

 

spr.- to obecnie nazywa sie mobil atf dextron III .... :?:

 

 

czyli ten który mam wlany ?

 

czyli co u mnie padło, a raczej z jakim uszkodzeniem kupiłem auto ?

 

mam się nastawić na wymianę płynów czy całej skrzyni ? :roll:

 

a miało być tak pięknie Subaru auto bezawaryjne :twisted: skrzynie automatyczne są wręcz pancerne i co i dupa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak jakoś czułem kupując forka że podczas zawracania coś jest nie tak z przednimi kołami

 

Rozumiem Twoje rozżalenie, ale trochę sam Jesteś Sobie winien. Należało auto dać do sprawdzenia komuś, kto się zna, skoro sam, nieobeznany z marką, Miałeś wątpliwości. Zwłaszcza, że auto nie kosztowało pewnie 5000plnów.

 

-- 1 mar 2012, o 14:54 --

 

mam się nastawić na wymianę płynów czy całej skrzyni ? :roll:

 

na to pytanie odpowie tylko serwis, ale zaczął bym od wymiany płynów na właściwe (jeśli te co Masz wlane, nie są), polecam kontakt z którymś z uznanych ASO i przede wszystkim, poszukanie w necie instrukcji do Twojego auta

 

-- 1 mar 2012, o 14:57 --

 

a miało być tak pięknie Subaru auto bezawaryjne :twisted: skrzynie automatyczne są wręcz pancerne i co i dupa ...

 

wszystko można rozwalić, ale z mojego doświadczenia wynika, że i tak Subaru są najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na to pytanie odpowie tylko serwis, ale zaczął bym od wymiany płynów na właściwe (jeśli te co Masz wlane, nie są), polecam kontakt z którymś z uznanych ASO i przede wszystkim, poszukanie w necie instrukcji do Twojego auta

 

wydaje mi się że siedzą tu ludzie którzy się znają na Subaru, są właścicielami serwisu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można, ja się nie podejmuję, nie chcę Ci źle doradzić, jak wymieniałem u siebie, zdałem się na warsztat specjalizujący się w AT i jak się po fakcie okazało, wlali właściwy, wymiana była dynamiczna. U Ciebie wymieniono tylko to co wyleciało samo. W tej chwili nie mam dostępu do alle..., ale czy nie mam tam serwisówek do forków ameryckich przypadkiem za około 100plnów? Do legasia na pewno są, bo miałem taką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...