Skocz do zawartości

SF5 tapicerka, czy ktoś zmieniał?


Basmanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do szanownych forumowiczów, zastanawiam sie nad zmianą tapicerki w swojej lodówce (SF5).

Z tego co zauważyłem to tapicerka ma takie suwaczki do rozpinania, wydawać się może zatem ze wymiana poszycia tapicerki to bułka z masłem, ale może nie jest tak kolorowo...

Czy ktoś to robił, ma jakies doświadczenie w tym temacie i podzieli sie swoja wiedza? Może prościej wymienic całe fotele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Suwaki ułatwiają ale trzeba się sporo napracować. Ja poległem - wymontowałem fotele bo usuwałem rdzę z mocowań foteli i miałem sprytny plan by zdjąć i uprać tapicerkę. Nie to, że się tego nie da zrobić ale banalne to nie jest (w końcu dałem całe fotele do prania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przysadzajcie, to jest bardzo proste, robiłem to już 3 razy, w legasiu, imprezie i forku. W pokryciach są druty mocowane na zagięte druciki do gąbek w siedzisku i oparciu, jednak chyba trzeba się za to brać jak jest ciepło na świecie. Polecam zdjęcie i pranie w pralce, zamiast zabawa z odkurzaczami piorącymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz do prania wymontowany z auta fotel to praktycznie nie ma to znaczenia. Właśnie te druty mocujące mnie zniechęciły. Dodatkowo nie byłem pewny czy przy tapicerce oparcia nie trzeba całego oparcia odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...