Skocz do zawartości

Sprzęgło czy skrzynia ?


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący objaw.

Wrzucam jedynkę -ruszam - sprzęgło, lewarek na dwójkę i słyszę cały czas hałas jakby ze skrzyni - puszczam sprzęgło (podejrzewam że gdybym dużej potrzymał to by się uspokoiło) - autko jedzie. Dzieje się to tylko przy przerzucaniu z 1 na 2. Na wyższych biegach jest cisza. Zastanawiam się czy też nie jest to tylko na zimnym silniku, nie przypominam sobie czy na ciepłym też tak się dzieje ale chyba znacznie mniej jeśli tak albo już tak się przyzwyczaiłem że nie zwracam uwagi.

Czy to problem ze skrzynią, czy czegoś się bać - bo poza nieznacznym hałasem nie przeszkadza mi to w niczym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyglada na skrzynie, jesli ten halas to rodzaj wycia, to jest to calkowicie normalne w skrzyni subaru. Jesli to jest nieregularne chrobotanie, to cos jest nie tak z lozyskami skrzyni. Kiedy byl wymieniany olej w skrzyni ? Na jaki ? I czy poziom jest w normie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem przez dwa lata Legacy z manualem, takie wycie na jedynce i czesciowo dwojce jest calkowicie normalne. Radze jedynie zmienic olej w skrzyni i w moscie, nie kosztuje to zbyt wiele, w Subaru nalezy olej zmieniac co 50 tkm w ukladzie przeniesienia napedu, zaniedbanie moze byc kosztowne... W Niemczech ludzie czesto zaniedbuja zmiany oleju... no chyba ze masz ksiazke servisowa z wpisana zmiana oleju. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...