Skocz do zawartości

czujnik położenia przepustnicy


erfor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: chcę wyczyścić przepustnicę, czy mogę bez uszczerbku na zdrowiu forka i jego obrotach odłączyć z kostki czujnik położenia przepustnicy, bo słyszałem, że poprzestawianie jej może się źle skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to żeby włożyć go z powrotem trzeba o90 stopni przekręcić żeby sprężynka się nakręciła i dopiero wcisnąć i przekręcić. Tak przynajmniej jest z TGV sensorem. TPS i TGV to takie same czujniki.

 

http://www.dirtyimpreza.com/forums/show ... hp?t=12732 #6 post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie odkręcając go od przepustnicy tylko wypiąć kostkę, oczywiście uważając przy czyszczeniu aby tej jegomości nie naruszyć. Może to wystarczy.

tak zrób

 

Czujnik ten jest fabrycznie ustawiony wzgledem korpusu i skalibrowany (masz na srubach kropki farby) - osobiście bym tego nie ruszał

Jak bedziesz uważał podczas czyszczenia - w sensie nie zalejesz go specjalnie benzyną to nic sie nie stanie

Przerabiałem to w innych autach i zawsze wypinałem tylko kostki elektryczne

W koncu ten czujnik to nic innego jak pewien rodzaj potencjometru - powrzechnie stosowany w elektronice np. radiach etc...

 

mały offtop:

jako ciekawostkę napisze ze wlasnie stare "trzeszczące" potencjometrach w radiach uzdrawiało się własnie smarując je kropelką ropy naftowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...