Jump to content

Zużycie sprzęgła...


Bartekfi

Recommended Posts

Proszę o opinię.

Chodzi o zużycie sprzęgła w popularnym dupowozowym kompakcie, który przejechał 34tkm.

Czym może być spowodowane takie zużycie i rdzawy nalot na całym sprzęgle :?:

Czy na podstawie poniższych obrazków, można zdecydowanie stwierdzić, że sprzęgło zostało zniszczone, przez "przypalenie sprzęgła" przez użytkownika :?:

 

dsc07746r.th.jpg[/url

 

dsc07742m.th.jpg

 

dsc07744h.th.jpg

 

dsc07745f.th.jpg

 

 

Pytam z czystej ciekawości, bo pan rzeczoznawca z wieloletnim doświadczeniem stwierdził, iż widać wyraźnie, że sprzęgło zostało "...jednokrotnie i krótkotrwale przypalone, co doprowadziło do zniszczenia i należy je wymienić..."

I coś mi się tu nie zgadza, bo czyżby współczesne sprzęgła były już takie czekoladowe, że raz je wystarczy przypalić i już papa :?: :roll:

 

Sprawa nie dotyczy Subaru, ale mam nadzieję, że nie będzie to potraktowane jako Off-topic, wszak sprzęgła wszędzie podobne 8)

Link to comment
Share on other sites

przypala się raczej na fioletowo-stalowy kolor, a brąz...brąz....kobity lubią prąz.... :lol::lol::lol:

 

ja bym powiedział, ze prędzej stało, stało, aż zardzewiało, skleiło się, może potem i ktoś je lekko przyjarał...albo było złożone na rudzielca, czy to wszystko niegrzebany ori?

 

a pan rżęchoznawca z wieloletnim doświadczeniem z pomocy drogowej i to z ADAC w Niemczech, kiedyś zaopiniował mi powód złapania kapcia w tylnym kole w Pasacie kombi....łożysko się przegrzało i przez to opona złapała nieszczelność... :twisted: bo jak zapytał dlaczego nie założyłem koła zapasowego, opowiedziałem, że to już drugie koło w tym samym miejscu po kolei, żeby mi nie wystawił rachunku za niedbalstwo i brak sprawnego koła zapasowego (a kapeć jeździł z dziurą w bagażniku tydzień...)to stwierdził definitywnie, że łożysko i piasta się przegrzewają i to niszczy kolejne koła :mrgreen: ....i to zapisał w statystycznym kwestionariuszu ADAC....i w ten sposób stałem się sprawcą obniżenia opinii niezawodnego Passata.... :twisted::D , także pan rzęchoznawca....hmmm........ :twisted:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

czy to wszystko niegrzebany ori?

 

 

Teoretycznie ori, od nowości w aucie z przebiegiem 34tkm.

Dodam, że sprzęgło nie dawało żadnych niepokojących objawów, podobno nic się nie ślizgało, nic nie szarpało, ani dudniło.

Fordzik został w ASO na wyciek oleju i jak chłopaki się wzięli za rozbieranie, to stwierdzili, że wyciek to może i na gwarancji, ale za sprzęgło i dwumasę to 5kPLN trzeba zostawić.

 

 

ja bym powiedział, ze prędzej stało, stało, aż zardzewiało, skleiło się,

 

 

to był mój pierwszy strzał 8)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co ma ,,piernik do wiatraka" , przyjechałeś na wyciek oleju usuwa się wyciek na gwarancji,

sprzęgło można zasugerowac ze w niedługim czasie do wymiany i wymiana dzisiaj gratis a płacisz tylko za graty. Przecież ewentualne stare sprzęgło nie ma wpływu na jakośc uszczelnienia. Rude jest dlatego ze zardzewiało a zardzewiało bo to ,,dyżurne" sprzęgło dla pokazywania klientom :mrgreen:

Są metody weryfikacji sprzęgła :idea: grubośc tarczy ,,geometria docisku" luzy w kole dwu-masowym w tej opini nie ma o tym mowy.

Link to comment
Share on other sites

dlatego ze zardzewiało a zardzewiało bo to ,,dyżurne" sprzęgło dla pokazywania klientom

przesadzacie, akurat pracuje w ASO i u nas takich praktyk nie ma ale jeśli wymienili Ci coś bez Twojej wiedzy to chyba to jakiś żart bo prawa do tego nie mieli. A w dodatku powinni poinformować Cię o możliwośći założenia zamienników.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za komentarze.

Sprawa dotyczyła auta mojej znajomej i już jakoś się rozwiązała.

 

Co prawda znajoma nie wie czy zamontowali jej nowe sprzęgło, czy poskładali tak jak jest :twisted: , w każdym razie auto odebrała, zapłacić nic nie zapłaciła, auto śmiga i wszystko jest cacy :idea:

Znaczy się klasyczny hepiend :wink:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...