Skocz do zawartości

Różnica w trakcji na śniegu między skrzyniami AT a Manualną


benzephyr

Rekomendowane odpowiedzi

pytanko jak w temacie, czy duża jest różnica w trudnych warunkach w trakcji (śnieg, błoto pośniegowe) w jeździe Foresterem posiadającym AT lub manual ?

pytanie dotyczy zwłaszcza modeli foresterów I generacji.

 

dzięki z góry za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam ja na 4 ;)

 

 

A tak serio - uzyj szukajki - temat przekazywania mocy przez at i mt byl juz wielokrotnie walkowany. W skrocie - at przekazuje moment w zaleznosci od sytuacji (chyba 10% - 50% na przod). Tylko na 1nce jest zblokowane 50:50. Zaleta jest taka ze moment jest plynniej przekazywany nawet w momencie zmiany biegow. Ale do zabawy to jednak mt fajniejsze :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AT w wolnym ssaku i kilka razy w zimie testowałem organo-leptycznie jak jest z tym "gorszym" podziałem napędu w automacie. W zimie startowałem od zera pod stromą ośnieżoną górę i nigdy nie wyczułem ani nie zobaczyłem żeby tył dołączał się z opóźnieniem. Jeśli występował jakiś poślizg bo np był lód to raz zabuksowało któreś koło z przodu a raz z tyłu. Jak górka na którą chcesz się wdrapać jest długa to automat płynnie bez strat w przekazywaniu napędu na koła zmieni bieg na wyższy albo zredukuje w zależności od potrzeby. W manualu tego nie zrobisz, zawsze jest przerwa w napędzie podczas wciskania sprzęgła.

Minusem AT jest brak możliwości rozbujania auta jak np zakopiesz się w zaspie, reszta same plusy :wink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...