Skocz do zawartości

Karta paliwowa


joanna7f

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałam w szukajce ale nic nie znalazłam na ten temat...

 

 

Zastanawiam się nad wyrobieniem takich kart dla naszej firmy na BP. Wydaje się to wygodnym rozwiązaniem, ale jak to wygląda w praktyce?

Dodam, że zawsze płacę gotówką i jak mam sklerozę - zapomnę wziąć kasę na paliwo to jest wtedy mały problem...

 

Czy korzystacie z kart paliwowych i jakich stacji? Na czym to polega?

 

 

Dołożę to co wiem, od strony użytkownika takiej karty od dobrych kilku lat:

Aktualnie mój pracodawca korzysta z kart shell-a (zrezygnował ze statoil/bp). Z tego co wiem to upust jest w wysokości 14gr. na litrze od ceny na stacji, więc dość sporo. Jednak tutaj mała uwaga: w firmie jest ponad 400 samochodów... :mrgreen:

 

Co do jakości paliw na stacjach: kolega pracuje w magazynie/rozlewni paliw, przyjeżdżają do nich cysterny wszystkich koncernów jakie są na rynku w Polsce i oczywiście wszyscy uzupełniają paliwo z tych samych zbiorników... Jedynie co, to w zależności od koncernu leją jakieś różne środki, w ilościach do max. 2 litrów/tonę paliwa. podobno shell leje tego najwięcej :)

 

Moim skromnym zdaniem, przy wyborze karty flotowej, kieruj się tylko i wyłącznie kosztami, nic poza tym, bo i tak wszędzie lejesz to samo do baku... :mrgreen:

Oczywiście sprawdź i porównaj oferty wszystkich koncernów, które oferują karty flotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim skromnym zdaniem, przy wyborze karty flotowej, kieruj się tylko i wyłącznie kosztami, nic poza tym, bo i tak wszędzie lejesz to samo do baku... :mrgreen:

.

 

Nie do końca mój przyjaciel ma kartę flotową a tankuję tylko V-powera 100 i to jest paliwo osobno improtowane, zależy kto co tankuję. Ja od przyszłego roku też mam zamiar tak zrobić i z tego co wiem ma kilka groszy rabatu na tym bo i tak zawsze racinga tankował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim skromnym zdaniem, przy wyborze karty flotowej, kieruj się tylko i wyłącznie kosztami, nic poza tym, bo i tak wszędzie lejesz to samo do baku... :mrgreen:

.

 

Nie do końca mój przyjaciel ma kartę flotową a tankuję tylko V-powera 100 i to jest paliwo osobno improtowane, zależy kto co tankuję. Ja od przyszłego roku też mam zamiar tak zrobić i z tego co wiem ma kilka groszy rabatu na tym bo i tak zawsze racinga tankował

 

 

no to każ wszystkim pracownikom w firmie tankować V-Power 100, a potem obejrzyj fakturę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przyjaciel, jego żona, szwagier (pracują razem) + ok. 12 samochodów w firmię tankuja racinga, wszystkie auta benzyne 300KM+. W firmach nie tylko jeźdża caddy itp. :D Większośc jego aut robi ponad 40-50 tys km. rocznie i woli wydać kasę na paliwo niż na podatki i inne przyjemnośći z których okrada nas państwo i jestem tego samego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna7f, a czemu maja ci zdzierac naklejke???

za jakiś miesiąc wszystko się wyjaśni 8) :wink:

 

-- N paź 23, 2011 9:02 pm --

 

Jest jeszcze chyba coś takiego jak Orlen BIZNESTANK - od 500 litrów.

A Orlen FLOTA jest od 1000 litrów o ile pamiętam.

 

Nie, nie reklamuje - po prostu niedawno przerabiałem podobny temat ;)

moim zdaniem to nie jest reklama, powiedz o tym tyle ile wiesz 8) komus na pewno przyda się ta informacja :idea::D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście miałem styczność z kartami flotowymi Orlenu (FLOTA) oraz BP (ROUTEX).

Zarówno ja jak i większość użytkowników aut służbowych w 99% przypadków tankowaliśmy na BP bo można było zbierać punkty, pomimo faktu, że karta wystawiona jest na auto :)

Nie wiem jak jest w przypadku małych firm / działalności ale u nas BP wymagało jakiegoś zabezpieczenia / blokady środków na rachunku i po wystawieniu każdej faktury sami pobierali pieniądze z konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...