Skocz do zawartości

gwaltowne "wchodzenie na obroty" w legacy III


piatorr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkownikow.Jestem nowy na forum.Od kilku lat jezdze samochodami marki subaru,obecnie posiadam legacy III 2.0 z roku 1999,przebieg 170tys.Pisanie nie jest moja mocna strona.dlatego prosze o wyrozumialosc.Mam nastepujacy problem.Na biegu jalowym obroty wynosza 500 obrotow,delikatnie wciskajac pedal gazu nie dzieje sie nic a po chwili obroty wskakuja na 1500.podczas jazdy objawia sie to nieprzyjemnym szarpanie przy zmianie biegow lub po puszczeniu pedalu gazu a nastepnie jego wcisnieciu.Samochd posiada instalacje LPG ale na benzynie dzieje sie tak samo.Z gory dziekuje za pomoc.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam troche angielski.wielkie dzieki,odezwe sie jezeli nie przebrne.

 

-- Śr wrz 28, 2011 2:58 pm --

 

koles pisze o subaru legacy I.rozumiem ze procedura sprawdzania TPS dla legacy III jest taka sama ,ale obawiam sie ze dane sa inne.czy wiesz ile wynosi opor pomiedzy 2i4 pinem przy zamknietej i otwartej przepustnicy?

 

-- Śr wrz 28, 2011 3:16 pm --

 

ps.czy jedynie w aso mozna kupic ten czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piatorr, ja sprawdzalem to dzis z ciekaowsci u siebie, oporow nie sprawdzalem ale voltarz :). Miedzy masa a przewodem sygnalowym mialem 0,45 V na zamknietej przepustnicy i 4,5V na otwartej. Nie wiem jakie powinny byc te napiecia i tez chetnie bym sie dowiedzial bo troche mi szarpie.

Ta instrukcja do Legacy III tak do konca nie pasuje bo TPS w III jest 3 przewodowy, masa, +5V i sygnal do kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...