Skocz do zawartości

problemy forka po wymianie skrzyni - na manualną z legacy


rradu08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Towarzystwo,

 

w trybie awaryjnym (jak zwykle :mrgreen: ) nabyłem manualną skrzynię z reduktorem, z legacy 06', którą zainstalowałem w miejsce, zmielonej przez szanowną małżonkę, podobnej skrzyni w forku 07'.

Okazuje się jednak, że nie działa prędkościomierz i auto pracuje w trybie awaryjnym. Wg. mechanika, z powodu braku ślimaka w skrzyni z legacy.

O ile brak predkościomierza w niczym małżonce nie przeszkadza, tak tryb awaryjny uniemożliwia jej wyprzedzanie pojazdów jadących powyżej 140 km/h. Dlatego ciągle do mnie dzwoni z trasy z pretensjami. Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skrzynia godzinę wcześniej jeździła w legacy i wszystko było ok. - nie było więc podstaw, żeby ją przed włożeniem do forka wypatroszyć. Zabrakło doświadczenia w temacie.

Problem teraz w tym, czy na nowo demontować skrzynię i zakładać ślimaka ze starej, czy też może są inne (lepsze) rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mechanika, tego ślimaka nie ma i należy go przełożyć, bądź znaleźć właśnie sposób na czytanie prędkości tak, jak to jest rozwiązane w legacy.

O ile to w ogóle w forku możliwe...

Nie ma też gwarancji, że przełożony ślimak zupełnie rozwiąże problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mechanika, tego ślimaka nie ma i należy go przełożyć, bądź znaleźć właśnie sposób na czytanie prędkości tak, jak to jest rozwiązane w legacy.

O ile to w ogóle w forku możliwe...

Nie ma też gwarancji, że przełożony ślimak zupełnie rozwiąże problem...

Tą zaślepkę da się(wykręcić) wydłubać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...