Jump to content

problemy forka po wymianie skrzyni - na manualną z legacy

rradu08
 Share

Recommended Posts

Witam Szanowne Towarzystwo,

w trybie awaryjnym (jak zwykle :mrgreen: ) nabyłem manualną skrzynię z reduktorem, z legacy 06', którą zainstalowałem w miejsce, zmielonej przez szanowną małżonkę, podobnej skrzyni w forku 07'.

Okazuje się jednak, że nie działa prędkościomierz i auto pracuje w trybie awaryjnym. Wg. mechanika, z powodu braku ślimaka w skrzyni z legacy.

O ile brak predkościomierza w niczym małżonce nie przeszkadza, tak tryb awaryjny uniemożliwia jej wyprzedzanie pojazdów jadących powyżej 140 km/h. Dlatego ciągle do mnie dzwoni z trasy z pretensjami. Pomóżcie...

Bo skrzynia godzinę wcześniej jeździła w legacy i wszystko było ok. - nie było więc podstaw, żeby ją przed włożeniem do forka wypatroszyć. Zabrakło doświadczenia w temacie.

Problem teraz w tym, czy na nowo demontować skrzynię i zakładać ślimaka ze starej, czy też może są inne (lepsze) rozwiązania.

Wg. mechanika, tego ślimaka nie ma i należy go przełożyć, bądź znaleźć właśnie sposób na czytanie prędkości tak, jak to jest rozwiązane w legacy.

O ile to w ogóle w forku możliwe...

Nie ma też gwarancji, że przełożony ślimak zupełnie rozwiąże problem...

Wg. mechanika, tego ślimaka nie ma i należy go przełożyć, bądź znaleźć właśnie sposób na czytanie prędkości tak, jak to jest rozwiązane w legacy.

O ile to w ogóle w forku możliwe...

Nie ma też gwarancji, że przełożony ślimak zupełnie rozwiąże problem...

Tą zaślepkę da się(wykręcić) wydłubać?