Skocz do zawartości

Kiepsko odbierają stacje


crackers

To bardzo ważna ankieta....  

92 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

Wiem, że STI nie kupuje się dla słuchania radia, ale może ktoś wie, czy BUG STI posiada może wzmacniacz antenowy? Wiele innych Subaraków go posiada (vide alledrogo) i podobno także i Impreza do 2000 r. (?), stąd pytanie. Myślałem o zamontowaniu takowego, lecz może jest rozwiązanie gotowe, że np. od innego modelu pasuje. To samo radio grało w WRX'ie z anteną wysuwaną ze słupka idealnie! Tutaj mam antenę w szybie tylnej i mam wrażenie, jakbym był na jakimś pogórzu :D

Wszelkie sugestie mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też wtyczkę antenową wchodzącą do radia. Mam w Polówce taką rozkręcaną(chyba standard?) i po rozkręceniu okazało się, że jeden z kabelków wisiał sobie luzem(a dopóki nie rozkręciłem wyglądało, że jest ok), po przylutowaniu radyjko odbiera znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Jak jadę WRX z metalową anteną radio o wiele lepiej zbiera, jak jadę STI to na stacjach o słabszym sygnale pojawiają się zakłócenia.

 

Kurka to też muszę sprawdzić połączenie z anteną

 

PS:

:arrow: crackers

Kupiłeś tego białasa? :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w pierwszej kolejności czy masz podłączony kabelek antenowy do szyby, być może że nie kontaktuje, albo się odczepił.

Nie mam teraz dostępu do auta - w którym miejscu on jest? Na wierzchu jakoś czy schowany i trzeba rozebrać połowę wnętrza? :)

 

Mam dokładnie takie same spostrzeżenia. Jak jadę WRX z metalową anteną radio o wiele lepiej zbiera, jak jadę STI to na stacjach o słabszym sygnale pojawiają się zakłócenia.

 

Kurka to też muszę sprawdzić połączenie z anteną

 

PS:

:arrow: crackers

Kupiłeś tego białasa? :twisted::mrgreen:

Oczywiście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w pierwszej kolejności czy masz podłączony kabelek antenowy do szyby, być może że nie kontaktuje, albo się odczepił.
Nie mam teraz dostępu do auta - w którym miejscu on jest? Na wierzchu jakoś czy schowany i trzeba rozebrać połowę wnętrza? :)

 

Trzeba zdjąć plastiki które są na słupkach od tylnej szyby, są na zatrzaski.

Pod nimi masz kabelki do ogrzewania szyby oraz do anteny radiowej.

Sprawdź czy wszystko jest podłączone, może konektorek jest zaśniedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć plastiki które są na słupkach od tylnej szyby, są na zatrzaski.

Pod nimi masz kabelki do ogrzewania szyby oraz do anteny radiowej.

Sprawdź czy wszystko jest podłączone, może konektorek jest zaśniedziały.

Zgadza się. Po lewej stronie było wszystko jak opisałeś. Niestety konektory jak nowe i przejście od radia jest. Jednak oprócz wymienionych elementów jest tam także wzmacniacz antenowy fabryczny Subaru-Clarion (który także był sprawny i dostawał napięcie). Po przetestowaniu kilku wzmacniaczy antenowych (w miejscu fabrycznym i przy radiu - kilka jednocześnie powoduje sprzężenie), kilku anten oraz wielu innych patentów (ok. pół dnia z życia) stwierdziłem, iż najbardziej optymalnym rozwiązaniem będzie fabryczna instalacja z ominiętym wzmacniaczem.

Na postoju jest IDEAŁ! Problem się pojawia się kiedy przełączę stacyjkę na pozycję zapłonu (nawet nie trzeba zapalać auta, na zapalonym to samo, radio oczywiście seria po kluczyku się odpala, kilka radioodtwarzaczy już sprawdzałem i to samo) w postaci lekkiego pogorszenia odbioru jednej z 30 stacji, podczas jazdy można to bardziej odczuć na innych stacjach. Spróbuję się jeszcze zatrzymać w miejscu, gdzie mi jakaś stacja zanika i wyłączyć zapłon. Wtedy będę miał 100% pewności. Tzw. odgłuszacz instalacji miałem już wcześniej przez kogoś wrzeźbiony między styki zapalniczki a masę, który usunąłem - jak widać słusznie, gdyż jego ponowne podpięcie nic nie zmienia.

Także w dalszym ciągu wszelkie sugestie mile widziane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy podłączałeś oddzielnie zupełnie inną antenę z pominięciem całkowicie instalacji w aucie?

Jeśli tak, i nadal jest tak samo kiepsko z odbiorem, to pewnie masz jakąś kiszkę w układzie elektrycznym.

Co dokładnie to nie wiem, może ktoś się wypowie bardziej obeznany z układem elektrycznym.

Podjedź może do elektryka najlepiej zajmującego się montowaniem car-audio, i przedstaw problem, być może będzie znał rozwiązanie bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Wiem, że STI nie kupuje się dla słuchania radia, ale może ktoś wie, czy BUG STI posiada może wzmacniacz antenowy? Wiele innych Subaraków go posiada (vide alledrogo) i podobno także i Impreza do 2000 r. (?), stąd pytanie. Myślałem o zamontowaniu takowego, lecz może jest rozwiązanie gotowe, że np. od innego modelu pasuje. To samo radio grało w WRX'ie z anteną wysuwaną ze słupka idealnie! Tutaj mam antenę w szybie tylnej i mam wrażenie, jakbym był na jakimś pogórzu :D

Wszelkie sugestie mile widziane ;)

 

Podłączyłeś zasilanie wzmacniacza?

Bloba ma, to pewnie bug też ...

Ostatnio miałem podobny efekt, jak wymieniałem audio i monter zapomniał podłączyc jednego kabelka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawał napięcie.

I dalej by dostawał, gdybym go nie odpiął :wink:

Udało się zlokalizować przyczynę! Problemem było jedno połączenie. Aby nie psuć fabrycznej instalacji, odciąłem od wzmacniacza fabrycznego 2 kable: niebieski jednożyłowy (żyła ma wiele drutów) idący do anteny oraz czarny (idący w kierunku przodu auta) zawierający pojedynczy (!) drucik z konkretnym oplotem wokół. Oplot został dopięty do fabrycznego punktu masowania wzmacniacza (śruba na klucz 8 ), lecz nie to rozwiązało problemu, tylko ulepszenie połączenia tego cieniutkiego drucika z czarnego kabla z miedzią z kabla niebieskiego. Przydały się tym razem oprócz izolacji, cyny, lutownicy i kombinerek także opaski zaciskowe plastikowe oraz klej termoutwardzalny.

Każdemu z podobnym problemem jak mój mogę śmiało polecić w./w. rozwiązanie! :)

Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...