Skocz do zawartości

Jaka chłodnica klimatyzacji (skraplacz) do WRX 2001?


aztec

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić skraplacz i pojawił się problem.

W moim aucie jest skraplacz, w którym filtr osuszający (ta puszka z boku chłodnicy) jest na całej długości.(rysunek nr 2) W sieci natomiast, do mojego rocznika uparcie podają, że mam skraplacz z rurkami wychodzącymi do filtra(rysunek nr 1).

 

Tu jeszcze link do opposedforces.

 

A może te skraplacze są wymienne?

Prośba do posiadaczy Bugów. Zajrzyjcie w dziurę w zderzaku pod tablicą rejestracyjną. Po lewej stronie wiadać, czy filtr dochodzi do końca chłodnicy, czy kończy się wyżej i odchodzą od niego rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat taką chłodnicę i sprawdziłem. Skraplacz można odkręcić i wyjąć

bujak27

Mylisz pojęcia. To "całe" na zdjęciu to skraplacz. Przez większość nazywaną chłodnicą klimatyzacji. To co odkręciłeś to filtr osuszający. Z jakiego auta ten sprzęt? (rok produkcji, vin?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić skraplacz i pojawił się problem.

W moim aucie jest skraplacz, w którym filtr osuszający (ta puszka z boku chłodnicy) jest na całej długości.(rysunek nr 2) W sieci natomiast, do mojego rocznika uparcie podają, że mam skraplacz z rurkami wychodzącymi do filtra(rysunek nr 1).

 

Tu jeszcze link do opposedforces.

 

A może te skraplacze są wymienne?

 

Moim zdaniem są wymienne. Sam ostatnio miałem podobny dylemat tyle ze w blobie. Na chłopski rozum to nie ma znaczenie czy filtr masz oddzielnie czy sam wkład w obudowie. Ja bym brał ten oddzielnie bo łatwiej dostać zamiennik ;) Ważne zeby skraplacz miał ten sam wymiar co oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat opanowany.

Zamówiłem, wbrew temu co mówiły katalogi, skraplacz z modelu 2003-05. Ten z długim filtrem osuszającym. Wszystko pasowało bez problemu. Podejrzewam, że oba modele są jednak zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...