Jump to content

Mechanizm wycieraczek SI GT 99

chinior
 Share

Recommended Posts

dzięki pomuk poszedł

a nie wiecie może czy coś się da podpasować od RHD, bo mój dostał luzów (podczas spoczynku da się nimi poruszać) i wycieraczki podczas pracy wychodzą poza szybę.

W warsztacie mi powiedzieli że "jabłko" czy coś w tym stylu się wyrobiło. trzpienie na które nakłada się wycieraczki są OK

typowa przypadłość po kilku latach - w ASO - koszt nowej części to około 100-120 PLN. / jedna cześć w postaci całego mechanizmu razem z jednym mocowaniem wycieraczki./.

Pierwsze cop zrobiłem to pytałem w ASO i otrzymałem taką odpowiedź: " oś na której znajduje się ramię wycieraczki z cięgnem kosztuje około 220 pln. W celu zamówienia kompletu należy zamówić 2 szt"

może spytałem o złą część?

Pierwsze cop zrobiłem to pytałem w ASO i otrzymałem taką odpowiedź: " oś na której znajduje się ramię wycieraczki z cięgnem kosztuje około 220 pln. W celu zamówienia kompletu należy zamówić 2 szt"

może spytałem o złą część?

naciągają Cię. Nie trzeba zamawiać dwóch sztuk.

wydieraczki.jpg

Uploaded with ImageShack.us

w Forku ta część ma numer 86521FC010 - przypuszczam, że w imprezie tak samo. Wiec może do Forka będzie tańsza, albo popytaj w innym ASO.

To znaczy, żę część jest identyczna jak w Forku 97-00

luz masz na obu wycieraczkach - bo mechanizmy są połączone. Jak wymienisz mechnizm bezpośrednio nakładany na silnik - to luz powinien zniknąc, chyba że na drugim ramieniu też masz wyrobiony platikowy grzybek. Zacznij od tego od strony silniczka wycieraczek - zawsze możesz dokupić drugi, a problem będzie ze zwrotem

• Upvote 1

ja sobie naprawialem :mrgreen: potrzebna spawarka chwilka roboty tak 10min z przerwa na fajka sie schodzi :) i gotowe odcinasz uszkodzony kawalek ze swojej dzwigni identyczny ( taka sama dlugosc ) odcinasz z anglika wspawujesz na miejsce i gotowe

• Upvote 1