Skocz do zawartości

Optymalizacja ZUS- Wielka Brytania - zatrudnienie na etacie


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

no a tak czy inaczej, niezależnie od kwestii ryzyka pozostaje aspekt moralny :roll:

 

a co tutaj ma moralnosc :?: panstwo nas dyma na kazdym ktoru, nie majac zadnej moralnosci - dlaczego my mamy ja miec :?:

 

no tak, ale dymając państwo tracisz poniekąd prawo do narzekania, że ono cię dyma :P

 

państwo zaczęło pierwsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli mogę dorzucić swe 3 grosze.

Mój Aqson jest zarejestrowany w Anglii, z tym, że tu obecnie mieszkam, rozliczam się itp.

Wkrótce zamierzam stworzyć oddział w Polsce, utrzymując zarejestrowanie firmy w UK, wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemu.

Jeśli chodzi o kwestie formalne firmy w UK, podstawą jest posiadanie własnego konta bankowego na podstawie którego jest firma rozliczana. Żeby założyć konto potrzebne jest m.in. potwierdzenie adresu zamieszkania, najczęściej jest to jakiś rachunek wystawiony na nasze nazwisko z podanym adresem , który jest naszym adresem zamieszkania. Jeśli bank zauważy brak ruchu na koncie przez pół roku wtedy mogą mieć jakiś problem z tym kontem (warunkiem posiadania konta w UK jest przybywanie na terenie UK przez min. pół roku + 1 dzień - teoretycznie, mojego ojca nie ma w UK od 2 lat a wciąż ma konto i nikt nie ma z tym problemu).

Poza tym Inland Revenue przysyła nam co roku papiery do rozliczania się (więc adres musi być potwierdzony, albo u znajomych lub tp.) i w sumie to tyle na temat prowadzenia działalności w UK.

Opłaty, które obecnie ponoszę to 32 funty/3 miesiące.

Ja coś to pytajcie, może moja wiedza też się powiększy :)

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...