Skocz do zawartości

Check Engine


linetrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To moj pierwszy post, wiec Witam i Pozdrawiam Wszystkich.

 

Moje pytanie:

 

Czemu wyskakuje mi Check Engine? Na prostej diagnostyce komputera, nie wykazuje zadnego bledu.

Uzywalem juz kazdego paliwa tzn 98 na roznych stacjach, i raz wyskakuje po 50 km przejechanych,

a raz po 300km.

 

Czy to moze miec zwiazek z zalozonym zaworem upustowym?

 

Dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dowiedzieć się, "dlaczego", trzeba dokonać diagnozy co jest popsute w aucie.

 

Diagnozy należy dokonać w pierwszej kolejności podpinając się pod komputer i zczytując błędy, jakie komunikuje Check Engine.

 

Podpięcie się pod komputer możliwe jest w wielu miejscach, np. ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta mi powiedział ze jest to błąd dotyczący mieszanki.

 

Skoro diagnosta tak stwierdził to musiał to zrobić na jakiejś podstawie jakiś błąd musiał być! A skoro masz blow off to wiesz gdzie szukać winowajcy :mrgreen: Bardzo często jest problem z upustowym .... poczytaj na forum oprócz psss same problemy podobno :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być jeszcze kwestia sondy lambda.

Z moją było coś nie tak i odkąd wymieniłem na zamiennik Boscha, to co jakiś czas wyskakuje mi błąd i to w chwili, gdy dłuższy czas jadę spokojnie z jednostajną prędkością.

 

A czy ten Twój wspaniały diagnosta podał Ci numer błędu?

 

Ewentualnie poszukaj na forum szerszych informacji, jak odczytać numer błędu łącząc ze sobą dwa zielone kabelki pod kolumną kierownicy...

 

U mnie blow off HKS nie sprawia żadnych problemów, ale może dlatego, że mam AT i syczy tylko, kiedy odpuszczę gaz, a nie za każdym razem, kiedy zmienia się bieg. Oczywiście pewnie momentami go przelewa, ale to już jestem w stanie zaakceptować :mrgreen:

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz powiedziec w czym jest czesto problem? z czego sie bierze?

 

-- N kwi 17, 2011 8:34 pm --

 

sonda lambda jest ok. a bledu nie pamietam... mam liste ale tego bledu nie bylo na liscie, bo ma komputer ktory podaje przyczyne a numeru bledu nie ma takich jak w subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda lambda jest ok. a bledu nie pamietam... mam liste ale tego bledu nie bylo na liscie, bo ma komputer ktory podaje przyczyne a numeru bledu nie ma takich jak w subaru.

 

Błąd nie występuje cały czas, tylko czasami sobie wyskoczy, więc nie jestem taki pewien, czy to nie sonda, ta pierwsza.

 

 

Podjedź do ASO albo zainwestuj w zabawkę Kropkowicza... przyda się na przyszłość...

 

 

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bardzo podobne objawy na początku usterki czujnika położenia przepustnicy. Też byle skaner nie wykrywał błędów jedynie ASO pomogło odczytało błąd, którego rzekomo nie było na innym skanerze pomimo tego że wjechałem na diagnostykę z zapalonym check engine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...