Skocz do zawartości

elektryka ??


magik1936

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Mój Forester z 2000r. ma problem. I w związku z tym mam pytania:

 

 

Czy poza bezpiecznikami pod kierownicą są jeszcze gdzieś w Forku inne??

 

Który bezpiecznik jest odpowiedzialny za klakson?

 

Co może być przyczyną niedziałania klaksonu (dodam, że same syreny są sprawne a teoria zerwanej taśmy airbag odpada bo nie wywala mi błędu poduszek)

 

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od bezpieczników, jak są sprawne to idza dalej i być może wypiął się wtyk od kostki klaksonu albo podgiął stycznik - odlącz aku - wykręć 2 torx po bokach kierownicy i wyjmij poduszkę - i będziesz widział czy błąd tkwi w kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzam kluczyk do stacyjki, przekręcam i o dziwo nie widzę kontrolki AIRBAG. Co to może znaczyć???

to znaczy ze ktos cos mogl majstrowac i na przyklad nie masz zarówki / lub się przepalila/ która podswietla symbol airbag - a zatem mogl chciec ukryc brak dzialania systemu airbag.

musisz sie dostac do zegarów od tylu - do demontazu potrzebujesz srubokreta krzyzaka i odkrecenia 7 srub /2 mocuja oslone/ poozstale 5 zegary - zlokalizuj kontrolke airbag i sprawdz zarówke czy jest wlozona, albo czy nie jest przepalona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzam kluczyk do stacyjki, przekręcam i o dziwo nie widzę kontrolki AIRBAG. Co to może znaczyć???

to znaczy ze ktos cos mogl majstrowac i na przyklad nie masz zarówki / lub się przepalila/ która podswietla symbol airbag - a zatem mogl chciec ukryc brak dzialania systemu airbag.

musisz sie dostac do zegarów od tylu - do demontazu potrzebujesz srubokreta krzyzaka i odkrecenia 7 srub /2 mocuja oslone/ poozstale 5 zegary - zlokalizuj kontrolke airbag i sprawdz zarówke czy jest wlozona, albo czy nie jest przepalona.

 

 

Z drugiej strony komputer diagnostyczny nie wykrywa żadnego błędu a więc sprawdzę żarówkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...