Skocz do zawartości

XENON a HALOGEN w Foresterze


anakinsky

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa pytania:

 

- czy ktoś przekładał lampy xenonowe (MY06-07) na zamianę halogenowych świeczek w Foresterze? Jakieś doświadczenia w tym zakresie? Poza tym, że trzeba mieć samopoziomowanie i spryskiwacze...

 

- czym sie różni reflektor xenon od halogenowego od strony budowy?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miszczu, 10 stron wstecz dałem temat o "zamianie H1 na xenon" http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=135804&start=0 i .... Ty tam też byłeś....

Chyba, że chodzi Ci o coś jeszcze innego?????

 

Co do samopoziomu to "wypadałoby" go mieć, ja go nie mam. Ale spryski mam

Na stacji diagnostycznej wmówiłem gościom, że wszystkie Forestery mają w tylnym zawieszeniu samopoziom :) .

Spryskiwacze to pierwsze co zobaczy "kontrola" na drodze (oby nie walące w oko xenony), czyli auto raczej OK, Dalej zazwyczaj nie szuka, niemniej jednak w kabinnie jest pokrętło ręcznej regulacji reflektorów, a jak wiadomo albo ręcznie, albo samopoziom, więccc....

W przypadku drążenia tematu samopoziomu przez policję ściema raczej nie przejdzie, więc jestem na drodze poszukiwania kogoś, kto to zrobi dobrze i nie za drogo.

 

I jeszcze jedno: końcowy efekt zamiany to oczywiście jasne światło i wyraźne poprawienie widoczności w obszarze oświetlonym, ale za to jest bardzo duży kontrast dalej, czyli poza oświetloną częścią drogi. Jest jasność i ciemność, brakuje stopniowego przejścia. Granica odcięcia jest o wiele wyraźniejsza niż w H1 i raczej przeszkadza, ale jeśli mamy nie oślepiać, to chyba nie ma wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...