Skocz do zawartości

jeszcze raz HAMULCE


JotEn

Rekomendowane odpowiedzi

jak pisalem musze zmienic hamulce ale specjalnie nie mam rozeznania.

 

Jak na razie wstepnie zdecydowalem sie na Taroxy G88 - tarcze nacinane 277mm

przod i 265mm tyl ( bodajze ) z przewodami i klockami, w sumie za chyba 3300.

 

Wydaje mi sie ze jest to bez zaciskow a chyba zaciski by sie przydaly (przynajmniej 4tł. )

 

Jakie to hamulce i sa jakies alternatywy?

 

dzieki.

 

p. jasiek

 

p.s. czy lepiej szukac czegos na ebayu np: http://skocz.pl/ahzs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem musze zmienic hamulce ale specjalnie nie mam rozeznania.

 

Jak na razie wstepnie zdecydowalem sie na Taroxy G88 - tarcze nacinane 277mm

przod i 265mm tyl ( bodajze ) z przewodami i klockami, w sumie za chyba 3300.

 

Wydaje mi sie ze jest to bez zaciskow a chyba zaciski by sie przydaly (przynajmniej 4tł. )

 

Jakie to hamulce i sa jakies alternatywy?

 

Zostań przy tym wariancie. Ja dokładnie tak zrobiłem + wymiana przednich zacisków na 4-tłoczkowe. Wtedy średnica przedniej tarczy wzrasta do chyba 294mm (jeśli dobrze pamiętam) :mrgreen:

 

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisalem musze zmienic hamulce ale specjalnie nie mam rozeznania.

 

Jak na razie wstepnie zdecydowalem sie na Taroxy G88 - tarcze nacinane 277mm

przod i 265mm tyl ( bodajze ) z przewodami i klockami, w sumie za chyba 3300.

 

Wydaje mi sie ze jest to bez zaciskow a chyba zaciski by sie przydaly (przynajmniej 4tł. )

 

Jakie to hamulce i sa jakies alternatywy?

 

dzieki.

 

p. jasiek

 

p.s. czy lepiej szukac czegos na ebayu np: http://skocz.pl/ahzs

 

Te Taroxu sa OK ale zwazywszy na obecnie niski kurs Euro moze warto zainteresowac sie jakims zestawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie ma że seria STi nie będzie pasować do twoich kół, musiałbyś dokupić felgi 17" z offset'em STi

 

najlepiej kup zaciski czterotłoczkowe od Imprezy GT '99-, do tego tarcze brembo, klocki ferrodo DS2500, i przewody goodridge, do tego dobry płyn hamulcowy i będzie pieknie, a wyniesie cię to ok 4k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jako że nie mogłem się zdecydować na żadną opcje a bałem się troszkę przed zimą :mrgreen: to "przezimowuje" wlasnie na ebc.....z przodu, z tylu brembo + green

 

Nie bylo red stuffa na przod wiec pierwsze 2kkm zrobilem na premierach ( akurat byly a pilna sprawa byla ) i po prostu tragedia - bylem pewien ze tarcze do wyrzucenia i balem sie hamowac z wiecej niz 100.

teraz doszly red stuffy i nigdy nie przypuszczalem ze klocek moze tyle zmienic, jakbym zalozyl nowa tarcze ( a myslalem ze mi sie gowienko juz pokrzywilo :) - w sumie teraz nie jest zle jak za polowe ceny np taroxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mondeo z przodu założyłem tarcze ebc nacinane i nawiercane z kolockami premier i faktycznie - szału nie ma. Buczą przy hamowaniu. Na wiosnę założe redstuff. Ciekaw jestem jak to się sprawi.

 

ebc buczy ponoć zawsze - ważne żeby kierownica nie drgała, a tak miałem przy premierach. Przy redstuffie teraz drgań nie ma, i hamuje duużo lepiej.

 

pytanie czy Ci tarcze do wiosny się nie pogną na tych klockach - nie wiem jak bardzo twardsze są premiery, ale wydają się mocno twardsze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...