Jump to content

Regulator Napięcia alternator Legacy '92 ej18

Naruk08PL

Recommended Posts

Witam.

Nie wiem czy w dobrym dziale,jeżeli nie to z góry przepraszam.

Pytanie odnośnie regulatora napięcia alternatora jak w temacie ,gdzie mógłbym kupić ,za ile ,czy wogole? Może któryś z szanownych kolegów posiada ów przedmiocik a z chęcia chciałby się go pozbyć, badź odsprzedać :P

Sprawa dość pilna ,śniegu napadało a ja śmigam Polonezem do pracy :evil:

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Naruk08PL

Przerabiałem w dziadku temat regulatora napięcia .

Pamiętam, że w dziadziach stosowano kilka różnych alternatorów : Mitsubishi i Hitachi, na różnych wtyczkach i o różnych parametrach ... tzn inne dla aut z klimą . Musisz odczytać symbol z tabliczki, dopiero potem szukać dalej .

Jakieś cztery lata temu zapłaciłem za regulator 130pln i wymieniłem go po czym okazało się, że dodatkowo nadawał się do przewinięcia , a "fachowiec" załatwił go na amen, więc kupiłem używkę na alledrogo.pl i auto ożyło .

Gdzieś w domku mam jeszcze jeden regulator do 23700AA090

gendziu, objawy uszkodzenia regulatora napięcia są następujące ... za niskie napięcie ładowania (akumulator jast niedoładowany) lub za wysokie (kipiący elektrolit i przepalające się żarówki).

Przy spadkach napięcia poniżej 12V ABS zostaje wyłączony .

u mnie delikatnie dlawi sie miedzy 2 a 3 tys obrotow?

... gdzie indziej szukałbym przyczyny .

Naruk08PL, kup używkę z gwarancją rozruchową i wymień . Koszt w okolicach stówki .

Pewnie, regulator do 23700AA090 kosztuje od 100 do nawet 200 pln .

Za 100 pln kupisz cały sprawny alternator chyba, że masz wycacaną lalusię i chcesz nią pojeździć przez dłuższy czas.

Wtedy zawieź alternator do elektryka, niech go zregeneruje tzn. przetoczy, wymieni łożyska, szczotki i ów spalony regulator ... a przy okazji przemierzy uzwojenia i diody . Inny koszt, ale wynik takiej naprawy jest zupełnie nieporównywalny .

• 8 years later...