Skocz do zawartości

Montaż boxa na dachu - pytanie


Roland

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem box na dachu i zastanawiam się czy dobrze go ustawiłem.

 

Mam fabryczne mocowania w dachu więc belek nie mam szans ustawić jak mi się podoba.

Box ustawiłem w miarę centralnie na dachu tak żeby mniej więcej tyle samo wystawał z przodu jak i z tyłu (w sumie tylko lekko wystaje nad przednią szybę - max. jakieś 20cm).

Tyle, że patrząc na belki, box jest strasznie przesunięty do tyłu i zastanawiam się czy nie przesunąć go do przodu tak żeby był centralnie na belkach? (tylko wtedy będzie sporo bardziej wystawał nad przednią szybę i nie wiem czy nie spowoduje to jakiś większych oporów powietrza/hałasu/itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim samochodzie? Ja w OBK (o ile dobrze pamiętam) ustawiam tak, żeby tylna klapa po otwarciu nie uderzała w tył boxa (zostawiam z 10 cm odstępu). Wtedy przód bagażnika jest mniej więcej równo z szybą.

Zależy jak długi boks.

 

Zobacz Roland na oryginalny boks do Subaru (Mont Blanc Triton 500, L = 221cm). Jest zamontowany tak, aby można było otworzyć bagażnik (boks jest stosunkowo długi).

 

img1986.jpg

 

Ogólnie ideałem jest, aby boks był zamontowany centralnie lub lekko wysunięty do przodu na poprzeczkach. Jeżeli jednak boks jest dłuższy to można go wysunąć do przodu bardziej, tylko po to aby można było otworzyć bagażnik.

 

Ważne: zwróć Roland uwagę, aby boks był umieszczony symetrycznie wzdłuż osi wzdłużnej pojazdu oraz centralnie w równej odległości od lewej i prawej krawędzi dachu. Na pewno wiadomo dlaczego :)

 

Subaru, śnieg, narty, ech, to się komponuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiadomo dlaczego :)

Kiedyś wypożyczałem boxa i człowiek, który montował zapytał: "Ma być ładnie czy wygodnie?" Odpowiedziałem: "Symetrycznie!" :mrgreen:

Subaru, śnieg, narty, ech, to się komponuje

Właśnie wróciłem z narciarskiej wyprawy do braci Czechów i mogę tylko potwierdzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to niestety nie Subaru tylko Ford Mondeo 5d.

 

Wieczorem wrzucę fotki jak to wygląda.

 

-- 10 sty 2011, o 22:13 --

 

No to box po zamontowaniu wygląda tak:

 

DSCF3525s.jpg

 

Chyba jednak przesunę go trochę do przodu.

 

Teraz od przednich belek do początku boxu jest jakieś 50cm a od tylnych do końca 65cm więc ewidentnie jest cofnięty.

 

Co o tym sądzicie? (klapa bagażnika otwiera się bez problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...