Skocz do zawartości

blokuje na piątce


zarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w trakcie podróży wydarzyła mi się ciekawa sytuacja. Auto nagle zaczęło mocniej przyspieszać, co mnie niezwykle ucieszyło :) Niestety nie nacieszyłem się zbyt długo, bo jak wcisnąłem podłogę na 5tce to nagle go przyblokowało, zaświeciło się check engine i za chwile poszedł dalej. Dziwne, bo dzieje się tak tylko na piątym biegu. Czasami jak samochód postoi dłużej to kontrolka gaśnie, ale sytuacja się powtarza jak tylko na piątce dostanie więcej gazu. Blokada, na chwilę przestaje jechać, po czym za chwilę się odblokowuje. Czy ktoś się może spotkał z podobnym problemem? Co to może być? Dodam, że stało się to zaraz po wyjeździe ze stacji (zalałem jak zwykle Pb98 na BP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% boost cut. Przyspieszanie na wysokim biegu to najwyższe obciążenie. Pojawienie się CEL-a jednoznacznie potwierdza wystąpienie boost cutu.

 

Koniecznie trzeba podjechać podpiąć samochód pod komputer. Ale to wcale nie musi być nic groźnego - ostatnio się zrobiło zimniej, jest więcej tlenu w jednostce objętości poweitrza, jest czym doładowywać. Być może komp. nie przestawił się jeszcze do "zimowej mieszanki", docisnąłeś, grubo doładował, komp. wychwycił dojście do wartości granicznej, odciął - i bardzo dobrze zrobił 8).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...