Jump to content

blokuje na piątce


zarzyk

Recommended Posts

Ostatnio w trakcie podróży wydarzyła mi się ciekawa sytuacja. Auto nagle zaczęło mocniej przyspieszać, co mnie niezwykle ucieszyło :) Niestety nie nacieszyłem się zbyt długo, bo jak wcisnąłem podłogę na 5tce to nagle go przyblokowało, zaświeciło się check engine i za chwile poszedł dalej. Dziwne, bo dzieje się tak tylko na piątym biegu. Czasami jak samochód postoi dłużej to kontrolka gaśnie, ale sytuacja się powtarza jak tylko na piątce dostanie więcej gazu. Blokada, na chwilę przestaje jechać, po czym za chwilę się odblokowuje. Czy ktoś się może spotkał z podobnym problemem? Co to może być? Dodam, że stało się to zaraz po wyjeździe ze stacji (zalałem jak zwykle Pb98 na BP).

Link to comment
Share on other sites

Nie mam zegara doładowania. Nie ma zrobionego programu. Wydech zmieniałem już jakiś czas temu i włożyłem oryginał od sti także wydech chyba raczej odpada. To co teraz z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

100% boost cut. Przyspieszanie na wysokim biegu to najwyższe obciążenie. Pojawienie się CEL-a jednoznacznie potwierdza wystąpienie boost cutu.

 

Koniecznie trzeba podjechać podpiąć samochód pod komputer. Ale to wcale nie musi być nic groźnego - ostatnio się zrobiło zimniej, jest więcej tlenu w jednostce objętości poweitrza, jest czym doładowywać. Być może komp. nie przestawił się jeszcze do "zimowej mieszanki", docisnąłeś, grubo doładował, komp. wychwycił dojście do wartości granicznej, odciął - i bardzo dobrze zrobił 8).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...