Skocz do zawartości

Subaru Legacy kombi 2005 silnik 2.0 bez turbo problem


Bootsy

Rekomendowane odpowiedzi

Rocznik 2005 to jest MY'04?
Rocznik 2005 to jest MY04

 

Kiedyś wyczytałem, że zmiana MY następuje około listopada, tj. auto wyprodukowane od listopada 2004 do listopada 2005 to jest MY05, i dalej tak rozumując od listopada 2005 do listopada 2006 -> MY06, zauważcie że nowe OBK/Legacy MY10 pojawiły już sie w 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jeden problem....(mam nadzieję, że ostatni)

 

W trakcie dodawania gazu coś mi brzęczy. Dodawania gazu tzn. ja wdepnę gaz do podłogi, np. na biegu trzecim lub czwartym. Słyszałem, że osłony tłumika potrafią tak brzęczeć. Ale nie wiem czy na pewno. Czy z Was miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie dodawania gazu coś mi brzęczy. Dodawania gazu tzn. ja wdepnę gaz do podłogi, np. na biegu trzecim lub czwartym. Słyszałem, że osłony tłumika potrafią tak brzęczeć. Ale nie wiem czy na pewno. Czy z Was miał coś podobnego?

 

Wszyscy mieli lub będą mieli . :evil::idea:

Rocznik zmienia się zwykle po przerwie wakacyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często brzęczą metalowe osłony kolektora wydechowego i katalizatorów - lubią pękać w punktach mocowania.

 

Odnośnie ćwierkania, to ja mam pytanie czy ćwierka u Was jak delikatnie naciśniecie pedał sprzęgła podczas jazdy? W moim autku gdzie sprzęgło jest wprawdzie na linkę takie ćwierkające dźwięki dochodzą z łapy sprzęgła (a konkretnie z takiego kulowego mocowania jej), lekkie skasowanie luzu pedałem sprzęgła powoduje zniknięcie ćwierkania. Oczywiście jazda z nogą na pedale sprzęgła nie jest tu rozwiązaniem, pomaga na jakiś czas przesmarowanie owego połączenia kulowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie dodawania gazu coś mi brzęczy. Dodawania gazu tzn. ja wdepnę gaz do podłogi, np. na biegu trzecim lub czwartym. Słyszałem, że osłony tłumika potrafią tak brzęczeć. Ale nie wiem czy na pewno. Czy z Was miał coś podobnego?

 

Wszyscy mieli lub będą mieli . :evil::idea:

Rocznik zmienia się zwykle po przerwie wakacyjnej

 

Nie rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejna rzecz TTTM ?

 

A i czy jest trudno zdiagnozować i naprawić tak aby nie brzęczało? I czy kosztowna to jest naprawa? Bo nie ukrywam zaczyna mi brakować funduszy na te wszystkie TTTM... :roll:

Brzęczenie usunie Ci za 20 zł pan Józef Tomala na Lirowej ( czy jakoś tak ) Mogę wytłumaczyć gdzie to jest , albo zapytaj w ASO Koper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi często wpadają kamienie w osłonę katalizatora, ostatnio usunęli poprzez wydmuchanie dwa takie, co na lotnisku mi wpadły i brzęczały :wink: .

 

Wcześniej brzęczała mi ta osłona przy około 2,5 tys. obrotów, ale to przez to, że obejma pękła.

 

Obydwie usterki usunięte w 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...