Skocz do zawartości

Czyszczenie przepływomierza


shrekair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam pytanie, gdzię trzeba wyczyścić przepływkę?

 

Zdemontowanie wygląda tak http://img517.imageshack.us/i/przeplywkagx.jpg/ i sama przepływka jest dosyć mała, nie widać żadnych drucików itp... nie wiem co mam wyczyścić :( samą tą małą rurkę? czy trzeba odkręcić całą przepustnicę i tam czyścić?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tej róże która doprowadza powietrze do silnika z zewnątrz,dużo przed przepustnicą

ja mam właśnie instrukcję do WRX i tam jest na dolocie... ja mam N/A :) ale dzięki!!!!

 

szkoda czasu, w n/a nie masz przepływki.
hm to co jest zamiast przepływki?

 

dlaczego chcesz ją czyścić niedolę?
mam kłopoty na wolnych obrotach na zimnym silniku. ogólnie kultura pracy jest słaba, czasami sobie zafaluje, a czasami trzyma na tym samym poziomie, ale czasami zafaluje może po 1mm na obrotomierzu, i już np 2 razy mi zgasł silnik przy wysprzęglaniu, bo specjalnie chciałem zobaczyć jak się zachowają obroty, ale to tylko 2 razy i jakiś miesiąc temu. po rozgrzaniu praktycznie objawy znikają i wszystko jest ok. objawy są takie same na Pb i LPG.

 

W N/A jest MAF-sensor:
a gdzie on jest? bo go nie widzę na zdjęciu :/

 

silnik krokowy już wyczyściłem, nie mam przepływki wiec jej nie czyszcze :P, zostają kable i cewka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tej róże która doprowadza powietrze do silnika z zewnątrz,dużo przed przepustnicą

ja mam właśnie instrukcję do WRX i tam jest na dolocie... ja mam N/A :) ale dzięki!!!!

 

szkoda czasu, w n/a nie masz przepływki.
hm to co jest zamiast przepływki?

 

dlaczego chcesz ją czyścić niedolę?
mam kłopoty na wolnych obrotach na zimnym silniku. ogólnie kultura pracy jest słaba, czasami sobie zafaluje, a czasami trzyma na tym samym poziomie, ale czasami zafaluje może po 1mm na obrotomierzu, i już np 2 razy mi zgasł silnik przy wysprzęglaniu, bo specjalnie chciałem zobaczyć jak się zachowają obroty, ale to tylko 2 razy i jakiś miesiąc temu. po rozgrzaniu praktycznie objawy znikają i wszystko jest ok. objawy są takie same na Pb i LPG.

 

W N/A jest MAF-sensor:
a gdzie on jest? bo go nie widzę na zdjęciu :/

 

silnik krokowy już wyczyściłem, nie mam przepływki wiec jej nie czyszcze :P, zostają kable i cewka :/

 

To jeszcze jak będziesz sprawdzał kable i cewki to pomyśl nad świecami. U mnie była poprawa po wymianie na nowe:)

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jak będziesz sprawdzał kable i cewki to pomyśl nad świecami. U mnie była poprawa po wymianie na nowe:

 

o świecach nie pisałem, od nich zacząłem całą zabawę :) już dawno są nowe i nie było żadnej poprawy :) a kable to bym musiał nowe kupić, a cewkę to nie mam pojęcia jak sprawdzać.

 

shrekair, MAF jest na rurze dolotu, tuż za puchą filtra powietrza.

 

-- 28 wrz 2010, o 21:42 --

 

shrekair, MAF jest na rurze dolotu, tuż za puchą filtra powietrza.

ja mam dropeye z EJ20 125KM, na zdjęciu jest hawkeye, u mnie na dolocie nie ma żadnej elektroniki ---> http://img837.imageshack.us/i/obraznx.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
A to przepraszam :oops: Myślałem, że masz tak jak ja

no problem :) ja bym tylko chciał wiedzieć co się dzieje z subarą :|

 

-- 10 lut 2011, o 17:46 --

 

Odświeżam temat bo się uporałem z silnikiem. Teraz idealnie pracuje na zimnym i ciepłym. Do regulacji były zawory, wszystkie 4 zawory wydechowe były za ciasne. Już było źle bo wyskakiwał cheak engine, więc musiałem przyspieszyć sprawę. Wyregulowałem i problem się rozwiązał!!! Mechanik zrobił to bez wyciągania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...