Skocz do zawartości

3 miechy w garażu i wygląda gorzej niż po extremalnej jeździ


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moja przygoda z samochodem:

Mam 2 letnie Audi A3 1.8. Jak co zime jeżdże sobie na narty w beskidy. Tak też 8 marca(dzień kobiet) wyruszyłem ostatni raz w góry. Niestety mój ojciec(do którego należy samochód) złamał nóżke. Dojechałem samochodem do domu i wstawiłem do garażu. Jakoże nie mam pozwolenia na ten samochód od rodziców tak też stał o n około 3 miesiące w garażu. Tydzień temu kiedy mój tata zdecydował się wymienić opony na letnie zauważył że otwierając samochód kluczykiem otwierają się tylko jedne drzwi. Ostatecznie okazało się że rozładował się akumulator. Dzień później po naładowaniu akumulatora szczęśliwy wsiadł do samochodu. Odpalił już za drugim razem i pochodził na postoju kilka chwil. Tak więc wrzucił wsteczny spuścił ręczny dał po gazie a tu... tył samochodu unosi się tylko do góry a sam samochód stoi w miejscu. Próbował tak pare razy i nic. Szybko doszedłem do tego że zablokował się ręczny. Próbowaliśmy też pare razy zaciągnąć i spuścić ręczny ale nie pomagało. Nie mogliśmy dawać za dużo gazu ponieważ mamy wąski garaż i mógłby nagle skoczyć i się obedrzeć. Wezwaliśmy pomoc z salonu Audi. Gościu wsiadł do samochodu i na chama na zaciągniętym ręcznym wyjechał z garażu. Wtedy ręczny ustąpił. (było troche dymu, pisku i jakiś dziwny proszek sypał się z tarczy.Mam też dwa piękne ślady przed garażem) Po wyjechaniu z garażu zauważyliśmy różowy olej wyciekający spod maski. To był płyn chłodzący. Samochód trafił do serwisu. Ekspertyza mówi że uszkodzeniu uległy zaciski, klocki i tarcze hamulcowe(rdza) , chłodnica do wymiany i uszkodzony prędkościomierz. Nie wiem czy na forum mogę zdradzić cene naprawy ale to dla mnie spory wydatek. A to wszystko przez to że 3 miechy stał w garażu. Co wy o tym sądzicie?? Chciałbym poznać wasze opinie dotyczące tego zdarzenia. Czy w takim samochodzie mają prawo zdarzać się takie rzeczy czy nie??

Czekam na wasze opinie.

Pozdr TfK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec ze jak na mój gust Pan z salonu Audi nie postąpił słusznie :wink: Jak doszedłem z czytaniem do:

 

Tak więc wrzucił wsteczny spuścił ręczny dał po gazie a tu... tył samochodu unosi się tylko do góry a sam samochód stoi w miejscu. Próbował tak pare razy i nic. Szybko doszedłem do tego że zablokował się ręczny

 

Pierwsza mysl jaka mnie napadła to:

-czy masz Audiczke Quattro?!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, po zimie wszystko się może zdarzyć i to w każdym aucie. Dlatego przynajmniej raz w tygodniu należy ( w zimie ) spłukać sól z auta, zwłaszcza z kół i nadkoli, a wiosenne, dokładne mycie jest podstawą. Przeglądnij autko po umyciu i sprawdź ile masz "bąbelków" na karoserii. Sól jest dobra, ale na frytkach. Miałem czteroletnie Legacy, amerykańską wersję, która nie dość że jeździła w Kanadze, to jeszcze przypłynnęła sotte, czyli nie w kontenerze. Cztero letnie Subaru z bąblami na błotnikach.

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommi, po zimie wszystko się może zdarzyć i to w każdym aucie.

 

Doskonale to rozumiem i doświadczyłem tego na własnej skórze.

Ale kto miał wziąć samochód na myjnię czy do serwisu wymienić koła??

Dziwi mnie też skąd się wzięła dziura w chłodnicy.

Od tego że stała w garażu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzizas Tommi, a skąd Tyś. Auto nawet na depozytowych odpalane powinno być raz na miesiąc min(czy to robią to inna sprawa, ale mają tak w regulaminie).

I żeby zostawić na recznym na tyle czasu?????? i to w zimę ??????????

Po nocy potrafi nie chcieć odpuscić jak jest zima a Wy 3 mc?????????

No powaliłeś mnie na kolana.

 

Teraz to juz dupa zbita bo audica po gwarancji i trzeba wyciągnąć z kieszeni kasę, a z sytuacji wnioski.

 

Dodatkowo daj koła do wyważenia bo może się okazać ze po 3 mc stania bez ruchu to i opony są do wymiany.

 

Dodam, że taki postój poza świadomoscią nie wydawania kasy na benzynę powoduje tylko straty...TYLKO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu Iwanie cię zaskocze bo samochód nie stał na ręcznym a koła i opony są w porządku po badaniach w serwisie.

Tak poza tym to to się stało 8 marca, od kiedy w nocy nie było już tak zimno.

Mimo wszystko uważam że pęknięta chłodnica to za dużo jak na stanie bez ruchu w garażu.

Zrobiłem błąd bo nie napisałem że dzień przed tym wyjazdem na narty była myta. Wczoraj dzwonili do mnie z serwisu i powiedzieli że samochód jest gotowy do odbioru. Narazie wiem że cały system tylnych hamulców wymagał tylko czyszczenia a klocki jeszcze trochę pochodzą.

Dowiedziałem się też że tego typu przypadek z hamulcami to nie jest pierwszy. Jutro zrobię małą przejażdżkę próbną i zobaczymy czy wszystko zrobili dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...