Jump to content

przekładnia w outback

Guest MOBYDICK24

Recommended Posts

Guest MOBYDICK24

Witam jestem świerzym posiadaczem subaru outback 3.0 H6 2005r.

musze w nim niestety zregenerować przekładnię kierowniczą bo jest luz i wyciek.

proszę o polecenie mi DOBREJ!!!! firmy która to zrobi raz a dobrze

W dobie działania firm kurierskich przesłanie przekładni do regeneracji nie stanowi chyba wielkiego problemu, czasy dorożek i dyliżansów się chyba, Marku, skończyły... :P:)

Ale swoją droga polecam lekturę:

viewtopic.php?f=26&t=131890&view=unread#unread

na pewno jak dopiszesz kilka szczegółów więcej - nie zaszkodzi..... :)

Nie jestem zwolennikiem regeneracji przekładni kierowniczych, ale są podobno firmy które potrafia to porządnie zrobić...

Na tym Forum (Oficjalnego Importera Subaru) w zasadzie i z reguły polecamy ASO, a jeżeli nie, innych raczej na PW... :)

jeżeli chodzi o wysyłanie pomp wspomagania lub przekładni do regeneracji - nie polecam. Miałem dokładnie taką przypadłość w tym roku - dałem pompę wspomagania do regeneracji (wymontowaną) po czym walczyłem z serwisem kilka tygodni bo chodziła głośniej niż przed naprawą. W końcu oddałem do serwisu, gdzie chcieli pompę razem z autem !!! żeby wszystko dobrze zpasować. Niestety dowiedziałem się, iż Subaru produkuje części trwałe, ale nie regenerowalne - powlekane są czymś na rodzaj glazury wewnątrz (japoński patent), co przy jej wytarciu powoduje luzy rzędu setnych milimetra, a tego już się nie da wytoczyć na obrabiarce u jakiegoś pana Kazia co nie widział auta na oczy, a przekładnie i pompy to jeszcze w Syrenach regenerował. Nie te czasy.

W docelowym serwisie, na aparaturze porządnej skorygowali co mogli i pompa jeszcze popracowała (cichutko i w miarę rozsądnie) jakieś 2 kkm, ale ostatecznie zainwestowałem w używkę z rozbitka - i chodzi genialnie (nie stać mnie na kupowanie nowej pompy z Japonii za 3000 zł - gdy za używkę zapłaciłem 300 zł)

Więc sugeruję krok w tę stronę bardziej niż w regenerację - a jak juz musisz regenerować - daj do takiego serwisu gdzie wezmą ją razem z autem - jeżeli jesteś z okolic wielkopolski napisz do mnie na PW

a przekładnie i pompy to jeszcze w Syrenach regenerował. Nie te czasy.

w syrenie była przekładnia innej konstrukcji :) w której można było regulować bardzo prosto luz, a o wspomaganiu nikt nawet nie słyszał....także pan Kazio się za dużo nie narobił :D