Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie czesci. Wiazka do STI


Greg555

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Subarowcy

Mieszkam w stanach, buduje rajdowke (N) i potrzebuje pomocy. Potrzebuje wiazki elektryczne. Dwie. Ta cala co pod deska idzie i 2-ga co sie z nia laczy i lewa strona idzie pod maske, przez bezpieczniki do silnika i dalej do swiatel i chlodnicy.

 

Po malutku skladam rajdowke, mam nadwozie wrx 04, caly garaz czesci, katke wlasnie wstawiaja. Do tego sprowadzilem sobie naped z Japoni z homologowanej wersji spec C. Amerykanski STi ma gaz elektronicznie sterowany + 2.5 litra wiec wiazka sie nie nadaje.

 

Czy ktos tu na tym forum ma dostep to numerow czesci Subaru. Chce zamowic wiazki ktore by pasowaly do tego napedu ale kierownica zeby byla po lewej stronie.

 

Wydaje mi sie ze kable od Polskiego STi 04 lub 05 bada pasowac.

 

Ma byc:

 

Gaz na linke

AVCS (ustawiany rozrzad)

DCCD (sterowany dyfer)

automatyczna klima

Nie wiem jak sie to ponaszemu nazywa ale nie ma byc tych 4ech malych przepustnic na kolktorze ssacym co robia zawirowania jak jest zimny silnik co poprawia spaliny (nie wiem czy to u was jest ale w stanach wszystkie to maja)

 

 

Jak by sie chcialo komus to niech mi napisze jake opcje macie w Polskich STijach

tzn. te co wyzej wymienilem. Czym sie rozni 04 od 05 w silniku. Jake turbo daja orginalnie i czy daja u was Twin Scroll i jaki numer czesci komputera silnikowego.

 

 

Dzieki za sugestie

 

Grzesiek

 

PS. Sorry za bledy. Za dlugo na imigracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nabijać niepotrzebnie postów, niech napisze ktoś kto sie zna. Ale tylko trochę sugestii.

Po pierwsze DCCD w Eu brak-tu jest już problem, a wiązka od S.E, to moze być niezłe wyzwanie, zeby ją zdobyć.

Nie jest to optymalne rozwiazanie ale może dorobić wiązkę?? Przedłuzyć. Ja teraz przekładam kierownice z prawej na lewą (nie, nie w Subaru) i jeszcze nie wiem jakie niespodzianki bedą z wiązką :?: W prawdzie mam kilka wiązek ale....

 

Z tego co wiem turbospęzarka STi "nie ma" Twin scrolla i tu jest plus dla Evo.

Jednak życzę powodzenia.

P.S My tu błedy tolerujemy-tylko taki jeden nie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie niczym bo bardzo biedny team. Mialem 98 impreze tez z Japonskim silnikiem ale sprzedalem w tamtym roku do Angli.

 

Wszystko robilem sam oprocz wstawienia klatki i malowania. Zrobilem kilka rajdow i fundusze sie skonczyly.

Zdiecie z rajdu Lake Superior na polnoc od Chicago (400mil) przy samej Kanadzie

 

711B1178.jpg

 

Teraz po malu robie ale koszty sa ogromne.

 

Grzesiek.

 

PS. Wlasnie zobaczylem ze ty tez Amerykanski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w kanadzie jach chcesz zrobic taki swap to znam tutaj miejsce ktore moglo by Ci w tym pomoc. Nazwya sie Planet Motor Sport w Guelph Ont. tel 519 8260311 a jak byc chcial wiecej pogadac to zadzwon do mnie moj cell jest 416 4546778 to pomoge Ci w z kontaktowaniu sie z tym gosciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok z tego co rozumiem masz naped silnik i skrzynie z japonii jezeli jest to raczej nie widzie zebys uniknal przerabiania wiazki poniewaz z tego co wiem (sprawdzalem wczesniejsze wersje) sa roznice pomiedzy wersjami turbo japoniskimi i europejskimi. Nawet niektore wersje australijski sa inne niz japonskie (a obie maja kierwonice po prawej stronie). Z ktorego roku jest ten twoj naped i jakiej wersji STi? Wowczas popytam sie i poszukam czy cos by moglo podejsc bardziej bezposrednio.

 

Do jakich kryteriow budujesz ten samochod (N) FIA SCCA PRORALLY. Z tego co wiem mozna w nich modyfikowac komputer a co za tym idzie tez w pewnym sensie wiazke ?

 

Kolejna sprawa co sie uwaza za modyfikacje wiazki czy to jest przeciecie kabla i zrobienie wstawki (wydluzenie go lub zkrucenie) czy dokladanie wlasnych kabli i urzadzen.

Koleja sprawa kto bedzie sprawdzal Tobie wiazke ktora bedzie ukryta pod deska rozdzielcza ?

 

To jest tylko kilka mysli jakie mi sie nasunely przed snem.

Do uslyszenia jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robia. Jeszcze jest jedna dobra firma. Tez w Angli. Safety devices.

 

A co do instalacji to nie wiem czy on ci zrobi. Przeprowadza sie. Ja go znam od 8 lat i mi obiecal ze zrobi przed wyjazdem a jest barzo zalatany. Ale jak cos to mam jeszcze jedno miejsce.

 

Greg

 

PS. Jaka masz dokladnie ta Impreze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...