Skocz do zawartości

Outbeck 2,0 D 10'vs Forester 2,0 D


rutek111

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś jeździł tymi dwoma autami. ja posiadam For 2,0 D 08' i ogólnie jestem bardzo zadowolony ale zamierzam kupić auto z ,,kratką" i chodzi mi po głowie zamiana na out2,0 D. mam pytania:

1. jak prowadzi się Outb w porównaniu z Foresterem (w Forku trochę drażni mnie zawieszenie zwłaszcza w porównaniu z poprzednim modelem, ale jest komfortowe w sumie na długie trasy ok)

2. forester na autostradzie komfortowy jest do 150 km/h powyżej szumi powietrze - da się rozpędzić do 200 km/h wg GPS

3. jak w zakrętach przy ostrej jeździe w Outb. - w foresterze tak sobie troche się wychyla?

3. jak jest z dynamiką w Outbacku - jest o ok 200 kg cięższy do forka ale katlogowo niby lepiej

4 o zużycie paliwa nie pytam bo różnica na poz 0,... mnie nie interesuje i tak jest super

5 skrzynia biegów ta sama i pewnie przełożenia też

6. Out wydaje sie byc bardziej rodzinny (jak jechałem na nnarty to musiałem w forku kupić bagaznik (na długość natry ni echciały mi się zmieścić między siedzeniami układane w pionie (wiązania w bagażniku)

 

Mojego forka wycenili w subaru na ok 82 tys czyli pewnie 75-78 tys pln do sprzedania 60 tys km

(kupiłem w estoni za 86 tys PLN w 2008 :lol: jak Euro było po 3,4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem trochę forkiem 2.0 D, a od jakiegoś miesiąca mam outbacka :

 

- jest nieco bardziej komfortowy w jeździe - mniej nerwowy w prowadzeniu (to oczywiście subiektywna opinia)

- komfortowo gdzieś do 160 km /h

- dynamika ta sama

- bagażnik - o wiele dłuższy (ale nieco niższy)

 

ogólnie wolę OBK niż forka - mało jeżdżę w terenie, a auto z wyższym zawieszeniem potrzebuję bo do domu mam ze 3 km po polnej drodze :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ilu jeszcze działach zapytasz? :twisted::lol: wrzuć może jeszcze do offtopiku i kupię-sprzedam :)

 

 

nie ma co się denerwować. forum się tak rozwinęło, że czasami trudno ogarnąć wszystkie działy. Jeśli kolegę interesuje OBK to odpowiednie miejscu. Tutaj zaglądają przede wszystkim użytkownicy tego ostatniego.

 

rutek111 - w pierwszej kolejności prawidłowa pisownia: Outback, nie Outbeck

1. OBK ze względu na inna płytę podłogową, rozstaw osi i szerokość oferuje zdecydowanie więcej miejsca i komfortu. W konsekwencji ma

gorsze parametry "terenowe". Jest dłuższy od F i mimo tego samego prześwitu siłą rzeczy gorzej pokonuje wszelkie głębsze

nierówności. W trasie przy większych prędkościach zachowuje się znacznie lepiej od Forestera. Jest niższy co ma wpływ na

lepsze znoszenie silnego bocznego wiatru i mniej nim "buja" w lukach.

2. W OBK przy licznikowym 160km/h można spokojnie rozmawiać. Przy 180 mocnej słychać wiatr i to w zasadzie jest górna granica

spokojnego podróżowania.

3. OBK 2.0D waży 1570kg a F 2.0D 1550kg. 0 -100 OBK 9.6 - F 10.4. Wysokość robi swoje.

4. Mój spalił przez ostatnie 4k km 6.8 l/100

5. Przełożenia są inne mimo że obie skrzynie to 6MT.

6. Jak kupisz OBK z kratką to i tak narty pójdą na dach. Bagażnik w OBK jest minimalnie płytszy ale szerszy i głębszy. Posiada również praktyczne schowki na dwóch poziomach pod podłogą bagażnika. W końcu nic nie wala się w bagażniku.

 

Generalnie OBK to bardziej rodzinne, komfortowe auto, którym można wjechać w lekki teren. Prowadzi się go "dostojniej" i nie skłania do wariowania. Moje uwagi opieram na 8k km w OBK MY10 oraz kilku podróżach w F MY10 także pewnie są mocno subiektywne ale może inni użytkownicy je zweryfikują.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ilu jeszcze działach zapytasz? :twisted::lol: wrzuć może jeszcze do offtopiku i kupię-sprzedam :)

 

 

A co nie mozna?? :D .

 

W dziale Forester więcej jest zwolenników Forestera, a W tu Outbacka (poprawilem pisiownię) :D

Wylicze sobie srednia ważona i już mam staystykę , a potem kupiłe .................................... skodę oktawie :mrgreen:

 

 

Dzisiaj umówiłem się na jazdę próbną Outbackem napisze wieczorem co myslę

 

-- Pn wrz 06, 2010 9:29 am --

 

Spostrzeżenia po jeździe:

 

1. trochę za miękki

2. w ostrych zakrętach Forester sprawia więcej frajdy

3. strasznie piszczały i wyginały się opony podczas ostrego kręcenia pod marketem

4. otub. o wiele wygodniejszy

 

podsumowując: jeżeli zamienię forestera to raczej na Legacy (najchętniej w wersji sport0 ale raczej pozostanę przy foresterze

 

Dzięki za wpisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najpierw musisz przemyśleć czego chcesz.

Porównanie OBK do Legacy sport z zawieszeniem bilstein'a to kompletna pomyłka.

 

Ad.1. w poprzednim pasażerowie na tylnej kanapie podskakiwali. Nie ma opcji żeby dogodzić każdemu.

Ad.2. niby dlatego, że F bardziej się buja ?

Ad3. W Foresterze są takie same beznadziejne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...