Skocz do zawartości

Woda w bagażniku


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

Niby temat się przewijał, ale oznaki byłe nieco inne więc lekko temat odgrzewam. Pacjent Impreza MY'02 kiedyś walnięta w lewy tył, ale wygląda na to że solidnie naprawiona.

 

Znalazłem już info że wilgoć w tylnych nadkolach może być efektem nieszczelności lamp tylnych, ale że jest ona minimalna to nie ma paniki.

 

Znalazłem za to inną ciekawostkę. Po odkręceniu dojazdówki z miejsc gdzie jest przymocowany ten stożek z gwlintem do którego przykręcamy dojazdówkę jest mokro. Nie jest on przyspawany/dogrzany na całej podstawie ale tak że są symetrycznie rozmieszone 3 szczeliny minędzy nim a podłogą i właśnie z tamtąd wychodzi woda :shock: wziąłem drucik i pogmerałem tam i zaczął wychodzić jakiś piasek/żwirek... dziwne to bo od spodu dziury nie widać, przynajmniej jak się zerknie od spodu (nie na podnośniku).

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod gwintem do którego przykrecasz zapas powinna byc mała dziurka(spust) do tego by woda miała gdzie spływac wrazie w bynajmniej wydaje mi sie ze ja tak mam a woda mysle ze leci własnie po lampie poniewaz powinna byc ona uszczelniona takim dziwnym czarnym klejem a jesli miałes auto walone własnie lewa strona czyli na bank ci tam woda spływa bja tak mam i nie mam czasu nawet lampy odkrecic i uszczelnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie da się uszczelnić lamp, bo się czasem zdarza, to doraźnym sposobem na pozbycie się wody z muldy na koło zapasowe jest wywiercenie w niej w najniższym jej miejscu małego otworka, średnica 3-4mm wystarczy. Woda w bagażniku w zimie potrafi być upierdliwa.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie da się uszczelnić lamp, bo się czasem zdarza, to doraźnym sposobem na pozbycie się wody z muldy na koło zapasowe jest wywiercenie w niej w najniższym jej miejscu małego otworka, średnica 3-4mm wystarczy. Woda w bagażniku w zimie potrafi być upierdliwa.... :)

 

To też pomysł, tylko zabezpieczyć żeby nie gniło wokół otworka i już.

 

Zacznę od Lamp :mrgreen:

 

Jak ogarnę to dam znać, choć z dnia na dzień to pewnie nie będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest silikon, tylko właśnie kit, który w przeciwieństwie do silikonu całkowicie nie zastyga. Gdyby uszczelnić lampę silikonem to później byłby duży problem z jej wyjęciem

To też jest silikon - kupowałem i uszczelniałem imprezę małżonki to wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reasumując szukać czarnego niezastygającego sylikonu i uszczelniać :) a coś takiego w feuvertach i innych norautach będzie?

Powinno być bo ja kupiłem w takim sklepie przyklejonym do marketu .

Zapytaj też w Japan Cars lub Intercars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...