Skocz do zawartości

wymiana oleju po 5000 km? i inne drobiazi


Konradpiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od końca czerwca br. nowego Outbacka Diesel wersja Comfort, kupiony w Polsce, w Krakowie (Emil Frey).

1) Wg sprzedającego mimo, że instrukcji chyba w ogole nie ma o tym mowy (wymiana wymagana przy 15 000 km - przy pierwszym przeglądzie), warto dla dobra silnika po 4000 - 5000 km wymienić olej. Z drugiej strony w SIP mówią, że to niepotrzebne. Czy ktoś ma jakieś zdanie w tej sprawie?

Powiedziano mi tam, że należy jedynie co jakiś czas sprawdzać stan oleju. Próbowałem to robić, ale bagnecik od oleju jest czarny i słabo widać czarny olej na czarnym (w moim nissanie jest jasny, więc poziom oleju widać od razu), poza tym słyszałem sprzeczne opinie - że ten poziom w Subaru należy badać nie na zimnym silniku (co zawsze robiłem), a kilka minut (bodaj 5) po jego wyłączeniu - czy ktoś może wie coś na ten temat?

2) w jakich warunkach działa Wam dobrze hill holder (przy jakim wzniesieniu) i czy trzeba, załączając go, nacisnąć nożny hamulec?

3) według przylepionej pod ręcznym elektrycznym informacji, zwalnianie tego hamulca nastąpi przy włączonym zapłonie i jednoczesnym naciśnięciu sprzęgła i nożnego hamulca. U mnie wystarczy chyba nacisnąć jeden z tych pedałów, jak jest u Was?

4) wedle jednej informacji z ulotki w moim modelu miał być nawiew wentylacji/klimy na tył, według drugiej - nie; prawda jest taka, że tego nie ma i z tyłu w samochodzie w czasie upału jest gorąco, gdy z przodu - jak działa klima - całkiem chłodno. Czy ktoś z Was ma w Outbacku 2010 nawiew także na tył (dysze powinny być w tyle schowka za lewarkiem biegów - między siedzeniami)? Czy jest to może "przerabialne" i te dysze można jakoś dołożyć?

5) czy ktoś używa bagażnika dachowego do przewozu rowerów i ew. innych rzeczy? jaki jest najlepszy? jak go się montuje?

6) czy ktoś montował aluminiową osłonę silnika do jazdy w terenie?

7) czy ktoś montował i używał haka holowniczego?

8) czy ktoś coś wie o problemach z filtrem DPF i może montował WEBASTO, które ponoć pomaga w szybszym nagrzaniu silnika przy krótkich przebiegach?

9) jakie macie średnie spalanie (u mnie po 5000 km, przebiegu mieszane miasto/trasa wychodzi 7,5 średnio (wg komputera 7, zaniża około 1/2 litra), najmniej było koło 7, najwięcej ciut powyżej 8. Tankuję normalnego diesla na Shellu.

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi - w razie potrzeby służę moimi informacjami

Konrad Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...