Skocz do zawartości

Drgania na kierownicy


Bartekfi

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu, a dokładniej to chyba od powrotu z Plejad, zauważyłem w moim Dziadku następujący problem.

Przy dużej prędkości (ok. 130-140 km/h), gdy lekko skręcę kierownicą w lewą stronę pojawiają się spore drgania na kierownicy.

Drgania na początku lekkie, dziś już były bardzo mocne i są tylko przy skręcie w lewo, w prawo nic się nie dzieje. Co ciekawe, gdy bardziej skręcę koła (oczywiście o ile przy 130 można mocno skręcić :wink: ) to drgania jakby ustępowały.

Ktoś ma pomysł co to może być :?: :roll:

Tak jak pisałem, pierwszy raz to odczułem wracając z Plejad i pierwsze co sprawdziłem to śruby w kołach. Niestety okazało się, że część śrub była niedokręcona :evil: Śruby dokręciłem, ale drgania nie zniknęły. Czy te km z niedokręconymi śrubami mogły coś zepsuć :?:

 

Forek był na podnośniku i żadnych luzów w zawieszeniu nie zauważono, osłuchany podczas kręcenia kołami i wymienione jedno łożysko z przodu.

 

Z góry dzięki za pomysły :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś ciężarek się na Plejadach oderwał lub przesunął. Na wszelki wypadek wyważył bym koła. Ta prędkość 130 km/h jest dosyć charakterystyczna dla drgań - kiedyś już miałem podobną sytuację i był to faktycznie problem z naderwanym ciężarkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Plejadach jeździłem na innym komplecie kół, poza tym wydaje mi się, że gdyby to była kwestia wyważenia to nie drgałoby tylko przy skręconej kierownicy i to tylko w jedną stronę :roll:

 

 

 

Spróbuj zamienić przednie koła miejscami i zobacz co będzie

 

koła z ciekawości zamienię, może jutro uda mi się to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyczytałem " Jeśli drgania koła kierowniczego pojawiają się ok. 120 –130 km /h, następnie nasilają się, przy prędkości mniej więcej 140 km /h są najbardziej odczuwalne, a następnie stopniowo zmniejszają swoje natężenie, aby zaniknąć całkowicie przy prędkościach ok. 150-160 km /h, to najprawdopodobniej występuje niewyrównoważenie kół lub niewyrównoważenie cząstkowe."

więcej znajdziesz tutaj : http://www.vectraklub.pl/porady/3-drgania_kola_kierownicy.htm

może odniesiesz to do swojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...