Skocz do zawartości

Miejsce relaksacyjno - kąpielowe czyli znalazłem raj.


Gwidon

Rekomendowane odpowiedzi

Dzielę się odkryciem :mrgreen:

Swego czasu podróżując namiętnie pociągami relacji Warszawa - Białystok obserwowałem kawałek prześlicznej rzeczki, gdzie się ludność kąpała. Jakoś mi się o ty teraz przypomniało, wziąłem do garści mapę i pojechałem na rekonesans.

Szanowni - miejscówka jest super!! Rzeczka (Liwiec) sobie płynie leniwie, dno to taki gruby piach, kawałek plaży. Wody jest mało, najgłębiej znalazłem troszkę ponad pas i akurat tam był nurt - szybką żabką pod prąd stoi się w miejscu, więc i wymęczyć się można :mrgreen: Reszta - można sobie znaleźć miejsce siedzące, tak żeby tylko głowa wystawała, można leżące jw :). Woda czyściutka i ciepła. Genialnie...

Koordynaty: Droga z Warszawy na Białystok, dojeżdżamy do obwodnicy Wyszkowa i bodajże na drugim zjeździe owej (na Sokołów Podlaski, pierwszy jest na Wyszków i Lucynów) zmykamy na ów Sokołów. Jedziemy sobie dróżką przez fajny lasek, żeby skręcić w prawo na Urle (chyba na Urle, pamiętam tylko, że naprzeciwko jest drugi zjazd na Kamieńczyk, bo mi się nazwa spodobała). Jedziemy kilka kilometrów, aż miniemy przejazd kolejowy, za przejazdem za 100 metrów jest skrzyżowanie, skręcamy na nim z asfaltu w lewo w kartofle i voila, dojeżdżamy do wspomnianej rzeczki po jakichś 100 metrach. Na plażę trzeba przejść na drugą stronę, dogodne przeprawy są albo w okolicy zwalonego drzewa, albo w lesie w górę rzeczki albo mostem kolejowym. Polecam mocno, raj dla dzieciaków i dorosłych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio

Fajna miejscówka żeby zabrać dzieciaki i żonę z prawem jazdy!!(to ważne) jest w Czechach dosłownie 2km od Frydka-Mistka nazywa się to Aqua Park "Olesna".

Z Cieszyna autobhaną do Frydka jak przejedziesz centrum miniesz Tesco po prawej to za jakieś 2km będzie zjazd w lewo właśnie na Olesną a po prawej będę znaki na Aqua Park!.

Super miejscówka czysta woda ślizgi dla dzieciaków i Piwko dla Tatusiów(żona z prawem jazdy):):mrgreen:

Dla gps-a: 49°39'49.49"N 18°18'36.59"E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś bardziej na południe nie znalazłeś?

:roll:

 

Ja w niedziele bylem nad zalewem (?) Chechlo na Slasku.

Przyznac musze, ze miejsce calkiem, calkiem.

Tylko tambylcy dziwnie sie na mnie patrzyli jak jechalem samochodem. Moze to przez rejestracje NOL? :mrgreen:

A poza tym to kazdego lata krew mnie zalewa. Tu na poludniu trzeba jechac 100km nad byle wode, ktora i tak okazuje sie zalewem. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...