Skocz do zawartości

Outback-czy to dobry pomysl ??


Zdzislaw Dyrman

Rekomendowane odpowiedzi

Aż tak myślisz jest to zasługa automatu ? Czyli co w manualu skrzynia by się rozsypała przy tym przebiegu i silnik by nie dotrwał ?

 

Nawet jezeli silnik by dotrwał, to przy takim przebiegu rozsypało by się sprzęgło i pewnie jeszcze synchronizatory trzeba by wymienić w skrzyni. I wiele razy spotkałem się z opinią, że silniki obsługiwane przez automaty dłużej żyją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak myślisz jest to zasługa automatu ? Czyli co w manualu skrzynia by się rozsypała przy tym przebiegu i silnik by nie dotrwał ?

 

Nawet jezeli silnik by dotrwał, to przy takim przebiegu rozsypało by się sprzęgło i pewnie jeszcze synchronizatory trzeba by wymienić w skrzyni. I wiele razy spotkałem się z opinią, że silniki obsługiwane przez automaty dłużej żyją :)

 

ale to też dlatego, że inny uzytkownik :arrow: spokojniejszy jezdzi automatem (tak statystycznie sadzę, czy dobrze?)

Znajomy mechanik opisywał mi Primere z reczna skrzynią. Gość woził nią, co drugi dzień ludzi przez całe Niemcy. Po 800tyś zmienił pierwsze sprzegło, a po 1200tyś sprzedal auto.

Nie było remontów, ale już miało dość.

Z tym,że on zrobił 98%przebiegu na 5 biegu jadac 120-130km/h bez jakiegokolwiek nadwyrężania samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam samego pierszego subaru Outback z 1996 r. sprowadzonego z USA. narazie jezdze tylko okolo 2 miesiecy. Jestem bardzo zadowolony z jazdy. Moze troche duzo pali, ale dzwiek silnika i sama praca silnika super. sam jestem z Litwy i moge powiedziec ze w Wilnie bardzo zwiekszyla sie ilosc samochodow subaru. To tylko gratulacje z wyboru. wybor jest swietny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche duzo pali, ale dzwiek silnika i sama praca silnika super.

 

A tam zaraz dużo ;) Na 100% nie więcej niż do niego wlejesz ;) A porównując do innych aut benzynowych o podobnej masie i silniku to już nie jest tak źle :) Szczególnie jak się jeszcze 4x4 uwzględni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...