Jump to content

drgania przy mocniejszym przyspieszaniu.

cypis
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie jak cisne do konca mojego forysia to auto w pewnym zakresie obrotów zaczyna dostawać wibracji.

Koła to nie sa, sprawdzane, podpora wału tez wyglada ok, jedynie co mi sie nipodoba to stan podpory skrzyni biegów wg mnie wyglada na wybita ale nie mam porównania do dobrej:(

Jeszcze jeden objaw to przy gwałtownym dodaniu i puszczeniu gazu jest głuche puk puk pod podłoga....

Tylko czy podpora skrzyni moze byc przyczyna drgań auta??

wlasnie pod skrzynia zdaje mi sie wybita tylko do konca nie mam porównania z nowa:( i nie jestem pewnien czy ona by powodowała takie drgania..

Guest IRAZU
wlasnie pod skrzynia zdaje mi sie wybita tylko do konca nie mam porównania z nowa:( i nie jestem pewnien czy ona by powodowała takie drgania..

Jeśli masz uszkodzone zawieszenie silnika albo skrzyni , to takie stuki się będą pojawiać . Przy dodaniu gazu silnik i skrzynia się odchyla , a potem gwałtownie odbija w drugą stronę .

hmmm ale z czystej ciekawosci pomijajac stuki, dlaczego jak jest uszkodzona (a sprawdzilem raz jeszcze i na 90% jest peknieta) poduszka skrzyni albo jej brak powoduje wibracje na aucie??

pewnie dlatego ze przy różnej prędkości obrotowej wału silnik bądź skrzynia wpada w rezonans (drgania) które mogą mieć różną amplitudę przy różnej częstotliwości