Skocz do zawartości

Motor-Life do pompy wspomagania, warto?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Po uszczelnieniu układu wspomagania (nie Subaru) zaczęła buczeć na stałe pompa wspomagania. Mechanik zasugerował pięćdziesiątkę Motor-Life. Nawet Hołek też tak słyszał :lol: Jakie są wasze opinie o tym preparacie? Czy to jest te słynne "przekleństwo kupujących", co zakleja wszystko na chwilę na fest? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem akurat motorlife, które Hołek reklamował tak długo, jak trwał układ sponsorski..., ale używam w miarę potrzeby Lucasa, i jest to najlepszy uszlachetniacz do oleju, mogę polecić z czystym sumieniem, nie mając w tym żadnego finansowego interesu... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport i dodatek tego lub tamtego pomoże pompie wspomagania?

 

rozumiem że;

 

1. pompie i tak już nic nie zaszkodzi, a ewentualnie może pomóc

2. płyn we wspomaganiu jest i jest prawidłowy

 

jeżeli dwa punkty są na tak, to mały ,,łyk" zagęszczacza nie powinien zaszkodzić, a czy pomoże zależy od stadium agonii pompy... :lol: moim zdaniem pomoże, nie wiadomo na jak długo, ale spróbuj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompie i tak już nic nie zaszkodzi, a ewentualnie może pomóc
może pomóc ponowne rozszczelnienie, wtedy nie buczała :mrgreen: tylko nie po płaciłem dwie stówy za wężyk, żeby teraz poluźniać mocowania :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą hipotezę postawił sprzedawca w sklepie, gdy poszedłem po Motor-Life lub Lucas. Sklep jest zapleczem dużego warsztatu, zatem pewna wiarygodność istnieje.

W skrócie, podobno w wężyku idącym od zbiorniczka z płynem do pompy jest drugi - cieńszy, teflonowy, z dziurkami. Zmienia (rozrzedza) strumień płynu, przez to płyn inaczej (łagodniej) uderza do pompy.

Przy regeneracji wężyka często ten wewnętrzny wyrzucają, co skutkuje m.in. wyciem pompy i szybszym zużyciem.

Mój mechanik, który organizował sprawę regeneracji wykluczył tę możliwość, podobno rozwiązanie wężyka w wężyku jest tylko w nowszych autach, w moim leciwym Queściu 1996 nie występuje.

Przez to gadanie Motorlife nie kupiłem - droższy od czystego spirytusu :evil: Kupię jutro i zaleję. emotorsport, pomuk za dobre słowo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...