Skocz do zawartości

Jak liczą się zniżki w ubezpieczeniach komunikacyjnych?


ukiman

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy się ubezpieczenie - jedyne słuszne, bezproblemowe i TANIE czyli leasingowe ... :roll:

 

Będę musiał sam ubezpieczyć auto ... ale mam problem z obliczeniem wysokości przysługujących mi zniżek korzystając z online'owych kalkulatorów - a bez nich koszt ubezpieczenia 3-letniego WRXa przekracza 6-8 tys. pln :shock:

 

Zatem - jaka przysługuje mi zniżka, jeśli miałem na siebie zarejestrowane auto w latach 2003-2007, następnie przerwa 2007-2009 na leasing - w maju 2009 nastąpiła cesja umowy ubezpieczeniowej z leasingodawcy na mnie.

 

Jak się to cholerstwo liczy :?: :?:

 

Dziękuję Wam za pomoc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zniżki najlepiej policzy Ci agent ubezpieczeniowy danej firmy :smile:

 

Generalnie temat-rzeka, ale po krótce...

 

Firmy liczą zniżki na podstawie lat ubezpieczenia. I liczą różnie. W firmie X możesz mieć maksymalne zniżki po 6 latach ubezpieczenia, a w firmie Y dopiero po 8. Jedna firma da Ci po 4 latach 30%, druga np. 35 lub 40%. Nie ma reguły. Ponadto niektóre firmy uznają zniżki, które masz w dotychczasowej ubezpieczalni (lub wystarczy Twoje pisme oświadczenie, że masz określoną wysokość zniżek), za to inne wymagają byś bezwzględnie przedstawił lata ubezpieczenia. Wiąże się to z tym, że często są różne promocje, że na wejście dostajesz powiedzmy 30% zniżek, choć de facto jest to Twój pierwszy rok ubezpieczenia w ogóle. Stąd firma X przyjmie, że masz 30%, a firma Y, że 0% (lub odpowiednio po pełnym roku bezszkodowym 40 i 10%). Jeśli honorowane jest Twoje oświadczenie przy zawieraniu ubezpieczenia to zdarza się często, że w przypadku szkody jesteś zobowiązany dostarczyć zaświadczenie o zniżkach/latach ubezpieczenia. I gdy okaże się, że nie masz tej oświadczonej zniżki, wtedy musisz dopłacić różnicę w składce pomiędzy zniżką zadeklarowaną, a rzeczywistą. Choć znam przypadki, że firmy proporcjonalnie obcinały odszkodowanie lub miały pretekst do odmowy (dotyczy ubezpieczenia AC).

 

Reasumując, ciężko samemu określić wysokość zniżki, bo każdy liczy według własnych schematów. Najlepiej powiedzieć agentowi to co napisałeś powyżej, a on sam na podstawie tych informacji ustali prawidłową zniżkę i wyliczy składkę. Samemu, nawet by orientacyjnie poznać składkę przez internet, to trochę jak wróżenie z fusów. Zadzwoń do firm i niech Ci podają przybliżone wartości. Bo na dzień dzisiejszy to równie dobrze możesz nie mieć zniżek (przerwa w ubezpieczeniu od 2007 roku, bo potem byłeś tylko użytkownikiem pojazdu), albo mieć je w maksymalnej wysokości 60%, bo masz nieprzerwane 7 lat ubezpieczenia, bo taka firma honoruje lata ubezpieczenia w leasingu.

 

Pomijam specjalnie temat ewentualnych szkód, pełnych lat ubezpieczenia lub jakiś dziur czasowych pomiędzy ubezpieczonymi różnymi pojazdami, bo te, jak wiadomo, wpływają na żniżki, a powyższy wywód jeszcze bardziej komplikują :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...