Skocz do zawartości

Outback 2000 - szumy i napęd?


Foryś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oglądałem dziś Outbacka - o, tego - - autko jest fajne ale mam 2 zagadki:

 

1. Czy normalną rzeczą w tym modelu jest dość głośny szum dobiegający z tyłu auta? Ja tego nie słyszałem, ale kolega jadący na tylnej półeczce mówił, że było to głośne szumienie i nasilało się wraz z prędkością. Autko miało ewidentnego dzwona od tyłu, ma cofnięty tłumik, wymieniony zderzak i było robione, ale czy to mogło np. uszkodzić most czy jakieś łożysko? Dodam, że nie było to typowe wycie mostowe a coś między "szszsz" a "żżżżż".

 

2. Na kartce jest napisane "rozłączany napęd 4x4". Ki czort? Czyżby outbacki z ASB miały taki bajer? Na konsoli środkowej jest 3-pozycyjny przełącznik, jedna to "normal", druga - "power" a trzecia - hmm, nazwy nie pamiętam ale wtedy na tablicy zapala się śnieżynka i to ponoć włącza napęd na 4. Jakoś dziwnie mi to brzmi więc proszę o wyjaśnienie.

 

Ogólnie autko jest warte grzechu i mocno się zastanawiam, ale nie chcę wjechać na minę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby outbacki z ASB miały taki bajer?

Z czym?

PS. To nie Outback tylko zwykły Legacy.

 

2. Na kartce jest napisane "rozłączany napęd 4x4". Ki czort?

Pewnie "dobrze poinformowany" sprzedawca :roll:

 

Na konsoli środkowej jest 3-pozycyjny przełącznik, jedna to "normal", druga - "power" a trzecia - hmm, nazwy nie pamiętam ale wtedy na tablicy zapala się śnieżynka i to ponoć włącza napęd na 4.

Bujda na kółkach. Śnieżynka to może tryb zimowy po prostu, rusza wtedy mniej agresywnie. Nie miałem automata, więc tylko pobieżne informacje. Możesz wyłaczyć napęd AWD bezpiecznikiem pod maską, ale tylko do holowania. Normalna jazda nie wskazana.

 

Przy okazji - cena wcale nie jest atrakcyjna za uderzone Legacy z praktycznie najgorszą wersją wyposażenia (mogło jeszcze klimy brakować :razz: ) i najmniejszym silnikiem. Na forum jest full opcja z uszkodzonym silnikiem za dużo mniej :razz:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=1019388#1019388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś Outbacka

 

fajne Legacy ten Outback... :smile: tylko cóś drogie.... :lol:

 

[ Dodano: Nie Mar 07, 2010 1:50 am ]

dość głośny szum dobiegający z tyłu auta

 

najprawdopodobniej któreś łożysko w tylnej piaście, często padają, mosty rzadziej, nic strasznego, ale ogólnie chyba dość drogo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , to jest legacy . Po drugie ma słaby silnik do automatu - ja mam 156 KM i uważam , że za mało . Automat możesz rozłączyć po włożeniu bezpiecznika w odpowiednie miejsce pod maską . Bitego auta nie bierz , no chyba że po dobrych ekspertyzach na ramie i komputerze . Jak chcesz poznać OBK z tego rocznika , to jutro jestem w Łodzi w MANUFAKTURZE pod kinem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bite auto możesz kupić, ale po pierwsze, w DOBREJ cenie, a po drugie po solidnej ekspertyzie. Kolizja nie dyskwalifikuje samochodu, najwyżej w oczach lajkoników... :smile: ale musi miec odzwierciedlenie w cenie, bo kiedys TY będziesz to auto sprzedawał i Ciebie będą pytali o wypadkowość i z tego powodu targowali cenę.... :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bite auto możesz kupić, ale po pierwsze, w DOBREJ cenie, a po drugie po solidnej ekspertyzie. Kolizja nie dyskwalifikuje samochodu, najwyżej w oczach lajkoników... :smile: ale musi miec odzwierciedlenie w cenie, bo kiedys TY będziesz to auto sprzedawał i Ciebie będą pytali o wypadkowość i z tego powodu targowali cenę.... :smile:

Już to napisałem wcześniej .

Cena jest - moim zdaniem - wygórowana . Można znależć OBK z lepszym wyposażeniem z tego rocznika za taką cenę . Zastanawia mnie bardzo słabe wyposażenie i inny system wyłączników i pokręteł niż u mnie , a to ten sam rocznik - podobno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...